Do Hymnu

18.11.2022

Do Hymnu cz.2.

Hymn Polski w wykonaniu uczniów SP w Moszczenicy

Czytaj więcej...

Szkoła do hymnu

18.11.2022

Do Hymnu

17 listopada 2022r. Szkoła Podstawowa im. św. Stanisława Kostki wzięła udział w ogólnopolskiej akcji Do Hymnu. W tym roku wydarzenie to ma charakter konkursowy. Udział w tym wydarzeniu zadeklarowało 200 szkół.- Konkurs polega na wykonaniu przez możliwie jak największą ilość uczniów z danej szkoły Hymnu Polski oraz dwóch wybranych pieśni. Nasi uczniowie wykonali "Bogurodzicę" oraz "Żeby Polska była Polską". Jest to wielkie, a zarazem historyczne, wydarzenie dla nas. Dzięki temu pokazujemy jak wspaniałych mamy uczniów i nauczycieli, dla których nie są obojętne wartości patriotyczne i udział w inicjatywach promujących Szkołę. Uczniowie ubrani na galowo, na tle barw biało - czerwonych, wykonali a cappella i z pamięci wspomniane wyżej pieśni patriotyczne. Nad całością będzie czuwał nauczyciel muzyki - Robert Bykowski. Nasz wysiłek był oceniany przez jurorów.Do Hymnu to ogólnopolski konkurs dla szkół podstawowych organizowany przez Narodowe Centrum Kultury z okazji rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. To I etap konkursu.W II etapie, najlepsze wykonania będą oceniane przez komisję w Warszawie, która to wyłoni zwycięzców ogólnopolskich. film dostępny wkrótce... 

Czytaj więcej...

Wizyta policjanta

16.11.2022

Wizyta policjanta

15 listopada 2022r. w naszej szkole  gościł  policjant  z Komisariatu Policji w Wolborzu.             Starszy Posterunkowy Maciej Bogusławski przeprowadził pogadankę w klasach 0-VIII na temat bezpieczeństwa oraz przybliżył dzieciom specyfikę pracy policjanta. Policjant rozmawiał  z uczniami o bezpiecznym poruszaniu się po drogach, a w szczególności  omówił zasady bezpiecznej drogi do i ze szkoły. Przypomniał również o korzyściach noszenia elementów odblaskowych przy ubraniu bądź tornistrze oraz jak należy zachować się, gdy zaczepi nas obca osoba. Szczególną uwagę zwrócił, jak należy zachowywać się w miejscach oczekiwania na przyjazd autobusu szkolnego i w autobusie. Ponadto zwrócił uwagę na zachowanie ostrożności w kontaktach z nieznajomymi oraz wskazał, jak bezpiecznie spędzać czas w szkole i w domu.             Pan Maciej Bogusławski rozmawiał także z uczniami klas VIII. Podczas spotkania przedstawił zagadnienia dotyczące odpowiedzialności prawnej nieletnich w związku                           z negatywną aktywnością w Internecie oraz podjął temat zachowań ryzykownych.

Czytaj więcej...

Do Hymnu

15.11.2022

OGÓLNOPOLSKA AKCJA „DO HYMNU”

Szkoła Podstawowa im. Św. Stanisława Kostki bierze udział w ogólnopolskiej Akcji Do Hymnu. W tym roku wydarzenie to ma charakter konkursowy. Udział w akcji zadeklarowało 200 szkół. Konkurs polega na wykonaniu przez możliwie jak największą ilość uczniów z danej szkoły Hymnu Polski oraz dwóch wybranych pieśni. Nasi uczniowie wykonają "Bogurodzicę" oraz "Żeby Polska była Polską". Jest to wielkie a zarazem historyczne wydarzenie dla nas. Dzięki temu pokazujemy jak wspaniałych mamy uczniów i nauczycieli, dla których nie są obojętne wartości patriotyczne i udział w inicjatywach promujących naszą Szkołę.Wspólne śpiewanie odbędzie się 17 listopada o godzinie 13:50 w Hali Sportowej im. Romana Kaźmierczaka w Moszczenicy. Uczniowie ubrani na galowo, na tle barw biało - czerwonych, wykonają a cappella i z pamięci wspomniane wyżej pieśni patriotyczne. Nad całością będzie czuwał i dyrygował nauczyciel muzyki - Robert Bykowski. Nasz wysiłek będą oceniać jurorzy, którzy jednocześnie zarejestrują występ. Będzie to I etap konkursu. W II etapie, najlepsze wykonania będą oceniane przez komisję w Warszawie,  która to wyłoni zwycięzców ogólnopolskich.Trzymamy kciuki za naszych Uczniów! Z pewnością będą to wyjątkowe chwile, które pozostaną na długo w naszej pamięci.

Czytaj więcej...

SUKCES CHÓRU SZKOLNEGO

15.11.2022

SUKCES CHÓRU SZKOLNEGO

W I Przeglądzie Piosenki Patriotycznej pt. „Z młodej piersi się wyrwało…”, który odbył się w dniu 4 listopada w Wolborzu, nasz Chór Szkolny pod kierownictwem pana Roberta Bykowskiego zdobył I miejsce. Również I miejsce zdobył duet Zuzanna Malasińska i Antonina Ungier. Wielkie gratulacje!!!

Czytaj więcej...

X Bieg Niepodległości

14.11.2022

X Bieg Niepodległości cz.3

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z biegu...

Czytaj więcej...

X Bieg Niepodległości

14.11.2022

X Bieg Niepodległości cz2

zapraszamy do obejrzenia zdjęć z biegu...

Czytaj więcej...

X Bieg Niepodległości

14.11.2022

X Bieg Niepodległości

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z X Biegu Niepodległości

Czytaj więcej...

Wycieczka klas III do Łodzi

14.11.2022

Wycieczka klas III do Łodzi

Dnia 13 października 2022 roku klasa IIIb i część klasy IIIa wybrała się na wycieczkę do Łodzi. Dzień zaczął się od bardzo smakowitej wizyty w kawiarni Wedla, gdzie uczniowie brali udział w warsztacie dekorowania torcika wedlowskiego.Z pomocą czekoladowych pisaków uczniowie wyczarowali przepiękne ozdoby na swoich słodkościach, które potem mogli zabrać do domu. Trzecioklasiści zostali tam poczęstowani czekoladą na gorąco z bitą śmietaną i wafelkiem. Pełni energii uczniowie przenieśli się do Eksperymentarium. Tam po przejściu przez lewitującą kładkę oddali się zagadkom nauki. Trudno powiedzieć co spodobało się dzieciom najbardziej, bo wszystko było interesujące i wywoływało zachwyt, zdziwienie i chęć działania. Następny etap wycieczki to kręgielnia Grakula. Tam każdy mógł się sprawdzić w trudnej sztuce zbijania kręgli. Dzieci rywalizowały między sobą, ale cieszyły się ze wszystkich wygranych. W drodze powrotnej czekała jeszcze wizyta w McDonald`s. Wycieczka była bardzo udana.

Czytaj więcej...

X Bieg Niepodległości

09.11.2022

X Bieg Niepodległości

Czytaj więcej...

11 Listopada - Chór SP w Moszczenicy

09.11.2022

11 Listopada - Chór SP w Moszczenicy

Z okazji Święta Niepodległości, Chór SP w Moszczenicy, pod kierownictwem Pana Roberta Bykowskiego, przygotował występ patriotyczny. 

Czytaj więcej...

,,Baba Jaga’’

07.11.2022

,,Baba Jaga’’

Dnia 3 listopada 2022 roku uczniowie klas 0-5 obejrzeli przedstawienie pt. ,,Baba Jaga’’, które wyreżyserowała pani Agnieszka Migdal, wykonała ona również elementy dekoracji. W spektaklu wystąpili uczniowie z klasy siódmej a i b i uczennica z klasy szóstej a. Obsada została trafnie dobrana, ale najbardziej podobała się postać  głównej bohaterki, czyli Baby Jagi zagrana przez Maję Rudnik. Wniosła ona do przedstawienia wiele kunsztu aktorskiego i humoru. Pozostali artyści również zaprezentowali znakomity poziom aktorski.Tematem przedstawienia był bajkowy las, który miał być wycięty, by na jego miejscu powstało centrum handlowe, ale jak zwykle w bajkach bywa, dobro zwyciężyło i las ocalał.Przedstawienie nie wymagało żadnej dodatkowej scenografii, ponieważ dekorację tworzyły sami aktorzy. Dzieci- drzewa miały na głowach korony wykonane z brązowego i zielonego brystolu, muchomor piękny duży czerwony kapelusz z białymi kropkami, chatka Baby Jagi wykonana została z pudła kartonowego, które od środka podtrzymywała jedna z uczennic.Spektakl był ciekawy, dostarczył niezapomnianych wrażeń młodym widzom                i zwrócił uwagę na ważny problem, że nie można niszczyć lasów, zarówno bajkowych, jak i tych, które są wokół nas dla ludzkiego kaprysu.  

Czytaj więcej...

Grzbiet książki

03.11.2022

Konkurs "Grzbiet mojej ulubionej książki" rozstrzygnięty!

Jury w składzie:pani Anna Zasępa i pani Agnieszka Migdalwyłoniło następujących laureatów:I miejsce Dominik Pietrzak klasa VII aI miejsce Marta Czapla klasa VII bII miejsce Oskar Balcerek klasa V cII miejsce Amelia Góralczyk klasa VII bIII miejsce Adriana Soltys klasa VII bIII miejsce Antonina Tabała klasa I b WyróżnieniaMaja Rudnik klasa VII aMałgorzata Król klasa III aJulia Rytych klasa VII bMateusz Misztela klasa  IV aMarcin Bąbol klasa  V cZuzanna Malasińska klasa III aHelena Wysocka klasa I a  Ekspozycja prac– portal wokół drzwi wiodących do biblioteki.

Czytaj więcej...

Nagroda dla Jana Ludwiczaka!

25.10.2022

Nagroda dla Jana Ludwiczaka!

W konkursie plastycznym zorganizowanym  z okazji  XXII Dnia Papieskiego,  spośród nadesłanych 164 prac, Jan Ludwiczak zajął  3 miejsce. Organizatorem konkursu  była   Łódzka Wspólnota Akademicka Fundacji  Dzieło Nowego Tysiąclecia. Serdecznie gratulujemy!

Czytaj więcej...

Tydzień kolorów

21.10.2022

Tydzień Kolorów

Samorząd Uczniowski i Koło Misyjne serdecznie zapraszają do udziału w TYGODNIU KOLORÓW24-28 października 2022r.Kolory przyjaźni" to hasło tegorocznego Tygodnia Kolorów organizowanego w naszej szkole. Prosimy, aby w kolejne dni tygodnia ubrać się zgodnie z zaplanowanymi kolorami i tak:- poniedziałek - Azja- kolor żółty - Jestem Twoim słoneczkiem - wykonujemy papierowe słoneczka.- wtorek - Oceania- kolor niebieski- przynosimy do szkoły małe butelki wody do picia, by właściwie nawodnić organizm.- środa - Europa- kolor biały - staramy się wykonać chociaż jeden dobry uczynek dla kogoś z najbliższego otoczenia.- czwartek - Ameryka - kolor czerwony- wykonujemy serduszka i przesyłamy sobie miłe pozdrowienia.- piątek zielony -Afryka- przynosimy do szkoły warzywa i owoce w kolorze zielonym, by urozmaicić swoje pierwsze śniadania.Serdecznie zapraszamy do zabawy. Jest to okazja do codziennego zapoznawania się z jednym z kontynentów. Mile widziane codzienne, wspólne zdjęcia klasowe.

Czytaj więcej...

Poznaj Polskę

21.10.2022

Poznajemy Polskę

W dniach od 11 do 13 października uczniowie z klasy VI b, VI c i VII b wraz ze swoimi opiekunami: Joanną Durą, Alicją Staniaszek i Anną Budzisz uczestniczyli w trzydniowej wycieczce do Krakowa, Zakopanego i Wadowic zorganizowanej przez pana Mariusza Kowalewskiego w ramach ministerialnego projektu „Poznaj Polskę”.Pierwszego dnia odwiedziliśmy historyczne i przepełnione magią królewskie miasto Kraków. Zwiedziliśmy Wawel, Katedrę Wawelską , Rynek Główny, Muzeum Jana Matejki i wysłuchaliśmy hejnału z wieży kościoła Mariackiego.Drugiego dnia, wędrując górskimi szlakami,  zachwycaliśmy się pięknymi widokami zakopiańskiej ziemi. Najpierw udaliśmy się pod Wielką Krokiew,a potem wraz z przewodnikiem do Doliny Białego i Doliny Strążyska. W czasie wędrówki mieliśmy okazję skosztować oscypków w przydrożnej Bacówce.  Potem odwiedziliśmy willę Atma, w której znajduje się muzeum wybitnegokompozytora XX wieku Karola Szymanowskiego. Na koniec odwiedziliśmy słynne Krupówki i kupiliśmy pamiątki.Trzeciego dnia zatrzymaliśmy się w Wadowicach, rodzinnym mieście Karola Wojtyły – Świętego Jana Pawła II. Tam zwiedziliśmy muzeum poświęcone  naszemu wielkiemu rodakowi, który jest znany na całym świecie. Wszyscy  powróciliśmy  do swoich domów zadowoleni i pełni wrażeń.

Czytaj więcej...

Den

14.10.2022

Dzień Edukacji Narodowej w naszej szkole!

Dzień Edukacji Narodowej był w naszej szkole bardzo pracowity. O godz.9.00 uczniowie klas 4 przedstawili program artystyczny, wciągając do wspólnego śpiewania całą brać szkolną. Następnie klasy rywalizowały ze sobą na sportowo. A rozgrywki przerwaliśmy wizytą strażaka i próbną ewakuacją szkoły :) 

Czytaj więcej...

nagroda

14.10.2022

Nagroda Łódzkiego Kuratora Oświata

We wtorek11 października 2022, roku w Powiatowym Centrum Animacji Społecznej w Tomaszowie Mazowieckim odbyły się obchody Dnia Edukacji Narodowej zorganizowane przez Łódzkie Kuratorium Oświaty. Podczas uroczystości wręczono medale i nagrody dla nauczycieli i dyrektorów z powiatów piotrkowskiego, bełchatowskiego, tomaszowskiego, opoczyńskiego, radomszczańskiego, skierniewickiego, rawskiego i łowickiego. Wśród wyróżnionych osób jest nauczyciel naszej szkoły pani Joanna Ryś, która otrzymała Nagrodę Łódzkiego Kuratora Oświaty.

Czytaj więcej...

dzień sportu

03.06.2022

DZIEŃ SPORTU W NASZEJ SZKOLE

3 czerwca w naszej szkole świętowaliśmy Dzień Sportu. Nauczyciele wychowania fizycznego przygotowali dla naszych uczniów wiele ciekawych konkurencji... 

Czytaj więcej...

foto

29.04.2022

ŚWIĘTO KONSTYTUCJI 3 MAJA

Cała społeczność szkolna uczestniczyła w apelu z okazji Święta Konstytucji 3 Maja. Święto to upamiętnia przyjęcie w 1791 r. pierwszej w Europie i drugiej na świecie spisanej konstytucji. Na początku uroczystości odśpiewane zostały hymny: narodowy oraz szkolny, następnie uczniowie poprzez śpiew i grę na instrumentach, przypomnieli nam znane utwory patriotyczne. Rozstrzygnięty został również konkurs plastyczny na najpiękniejsze miejsce w Polsce. 

Czytaj więcej...

Aktualności

Katyń

10.04.2025

Obchody 85. rocznicy Zbrodni Katyńskiej

10 kwietnia 202 5r. odbyły się w Szkole Podstawowej im. św. Stanisława Kostki w Moszczenicy  obchody  85. rocznicy Zbrodni Katyńskiej.     Główne uroczystości rozpoczęły się o godz. 9:00 przed Tablicą katyńską upamiętniającą męczeńską śmierć trzech mieszkańców gminy, ofiar zbrodni katyńskiej. W Charkowie, Katyniu i Twerze zginęli Michał Antosiak- por. Wojska Polskiego, Leszek Heinzel- podporucznik Wojska Polskiego oraz Andrzej Góra- aspirant Policji Państwowej.     Odśpiewano hymn Polski, żołnierze z 7 Dywizjonu Lotniczego z Glinnika odczytali Katyński Apel Poległych i oddali salwę honorową. Przed tablicą złożono kwiaty i zapalono znicze. Wśród delegacji byli przedstawiciele:duchowieństwa- ks. bp Ireneusz Pękalski, ks. proboszcz Władysław Paś, ks. wikariusz Jakub Konwaluk, Urzędu Marszałkowskiego- z wicemarszałkiem  dr. Piotrem Wojtysiakiem, Powiatu Piotrkowskiego- z sekretarzem Ireneuszem Czerwińskim, Kuratorium Oświaty- Dyrektor Delegatury Kuratorium Oświaty w Piotrkowie Trybunalskim  Katarzyna Glicner- Woźny i wicekurator, pełnomocnik ds. odchodów Roku Katyńskiego - Jarosław Krajewski, władze samorządowe z przewodniczącą Rady Gminy- Iwoną Jarosińską oraz wójtem Gminy Moszczenica- Dariuszem Magaczem, Prezes Przedsiębiorstwa Komunalnego- Rafał Maciejewski, Rodzin Katyńskich, GOKiS-u z Dyrektorem Włodzimierzem Kaźmierczakiem, OSP z prezesem Adrianem Wojtysiakiem,nauczyciele, uczniowie i rodzice. „Rok 2025 został przez Sejm RP ustanowiony i ogłoszony Rokiem Polskich Bohaterów z Katynia, Charkowa i  Miednoje. Zbrodnia ludobójstwa, której dokonano wiosną 1940 roku jest okrutnym mordem na przedstawicielach polskiej inteligencji dokonanej przez NKWD. Dzisiejsza uroczystość jest hołdem dla ofiar Golgoty Wschodu, pamięcią o wojsku, które nie poległo, lecz zostało skrytobójczo zamordowane strzałem w tył głowy, pamięcią o polskiej inteligencji: lekarzach, naukowcach, artystach, duchownych i dyplomatach. Ocalamy od zapomnienia polską historię i dajemy lekcję patriotyzmu młodemu pokoleniu”- przemawiała dyrektor szkoły Jolanta Kujawska - Wężyk. Ciekawą i wzruszającą prelekcję o zbrodni katyńskiej wygłosiła pani Irena Heinzel - przedstawicielka Rodzin Katyńskich, która mówiła, że "każdy zwykły człowiek może stać się bohaterem, w momencie próby dziejowej. Przykładem tego są nasi lokalni bohaterowie, którzy poświęcili życie za ojczyznę. "Uroczystość zakończyła się montażem słowno- muzycznym przygotowanym przez młodzież szkolną.     Ta podniosła uroczystość to prawdziwa lekcja historii o zbrodni, która miała być zapomniana. Społeczność  naszej szkoły  czci pamięć o tamtych wydarzeniach. Przede wszystkim traktuje to jako obowiązek pamięci o ludziach, elicie polskiego narodu, którzy za niezłomną wierność Polsce zapłacili życiem. 

Czytaj więcej...
katyń

10.04.2025

Obchody 85. rocznicy Zbrodni Katyńskiej

10 kwietnia 2025r. odbyły się w Szkole Podstawowej im. św. Stanisława Kostki w Moszczenicy  obchody  85. rocznicy Zbrodni Katyńskiej.    Główne uroczystości rozpoczęły się o godz. 9:00 przed Tablicą katyńską upamiętniającą męczeńską śmierć trzech mieszkańców gminy, ofiar zbrodni katyńskiej. W Charkowie, Katyniu i Twerze zginęli Michał Antosiak- por. Wojska Polskiego, Leszek Heinzel- podporucznik Wojska Polskiego oraz Andrzej Góra- aspirant Policji Państwowej.  Odśpiewano hymn Polski, żołnierze z 7 Dywizjonu Lotniczego z Glinnika odczytali Katyński Apel Poległych i oddali salwę honorową. Przed tablicą złożono kwiaty i zapalono znicze. Wśród delegacji byli przedstawiciele:duchowieństwa- ks. bp Ireneusz Pękalski, ks. proboszcz Władysław Paś, ks. wikariusz Jakub Konwaluk, Urzędu Marszałkowskiego- z wicemarszałkiem  dr. Piotrem Wojtysiakiem, Powiatu Piotrkowskiego- z sekretarzem Ireneuszem Czerwińskim, Kuratorium Oświaty- Dyrektor Delegatury Kuratorium Oświaty w Piotrkowie Trybunalskim Katarzyna Glicner- Woźny i wicekurator, pełnomocnik ds. odchodów Roku Katyńskiego - Jarosław Krajewski, władze samorządowe z przewodniczącą Rady Gminy- Iwoną Jarosińską oraz wójtem Gminy Moszczenica- Dariuszem Magaczem, Prezes Przedsiębiorstwa Komunalnego- Rafał Maciejewski,Rodzin Katyńskich,GOKiS-u z Dyrektorem Włodzimierzem Kaźmierczakiem, OSP z prezesem Adrianem Wojtysiakiem,nauczyciele, uczniowie i rodzice.„Rok 2025 został przez Sejm RP ustanowiony i ogłoszony Rokiem Polskich Bohaterów z Katynia, Charkowa i  Miednoje. Zbrodnia ludobójstwa, której dokonano wiosną 1940 roku jest okrutnym mordem na przedstawicielach polskiej inteligencji dokonanej przez NKWD. Dzisiejsza uroczystość jest hołdem dla ofiar Golgoty Wschodu, pamięcią o wojsku, które nie poległo, lecz zostało skrytobójczo zamordowane strzałem w tył głowy, pamięcią o polskiej inteligencji: lekarzach, naukowcach, artystach, duchownych i dyplomatach. Ocalamy od zapomnienia polską historię i dajemy lekcję patriotyzmu młodemu pokoleniu”- przemawiała dyrektor szkoły Jolanta Kujawska - Wężyk. Ciekawą i wzruszającą prelekcję o zbrodni katyńskiej wygłosiła pani Irena Heinzel - przedstawicielka Rodzin Katyńskich, która mówiła, że "każdy zwykły człowiek może stać się bohaterem, w momencie próby dziejowej. Przykładem tego są nasi lokalni bohaterowie, którzy poświęcili życie za ojczyznę."Uroczystość zakończyła się montażem słowno- muzycznym przygotowanym przez młodzież szkolną.   Ta podniosła uroczystość to prawdziwa lekcja historii o zbrodni, która miała być zapomniana. Społeczność  naszej szkoły czci pamięć o tamtych wydarzeniach. Przede wszystkim traktuje to jako obowiązek pamięci o ludziach, elicie polskiego narodu, którzy za niezłomną wierność Polsce zapłacili życiem. 

Czytaj więcej...
kiermasz

08.04.2025

Dziękujemy za udział w KIERMASZU

Po raz kolejny w naszej szkole zorganizowany został Kiermasz Wielkanocny, podczas którego można było nabyć różnorodne produkty, wykonane przez uczniów, rodziców i nauczycieli. Również dzięki cieszącej się dużym zainteresowaniem licytacji, można było stać się posiadaczem wielu wartościowych artykułów i voucherów, chociażby na sesję zdjęciową, czy spacer z alapkami.  Przybyli kupujący mogli obejrzeć wyjątkowe przedstawienie w wykonaniu uczniów klas II, pod kierunkiem swoich wychowawczyń: pani Anny Pawlik, pani Małgorzaty Patury i pani Pauliny Głowackiej – Słowianek pt.: „Nie ma tego złego”. Do inscenizacji oprawę muzyczną wykonał chór szkolny pod opieką pana Roberta Bykowskiego. W trakcie kiermaszu wystąpiła także grupa taneczna Hajdasz. Za zebraną kwotę zostaną zakupione pomoce dydaktyczne do szkoły. Pani dyrektor szkoły - Jolanta Kujawska – Wężyk, podziękowała darczyńcom, przybyłym gościom  i wszystkim, którzy byli zaangażowani w organizację tego przedsięwzięcia oraz przyczynili się do jego sukcesu.

Czytaj więcej...
dzień ziemi

07.04.2025

Zapraszamy do wzięcia udziału w konkursach ekologicznych!

22 kwietnia 2025 r. obchodzimy święto naszej planety i wszystkich ekologów,którego hasłem przewodnim jest „Nasza Moc, Nasza Planeta” („Our Power, Our Planet”). To wyjątkowy moment, który jednoczy miliony ludzi na całym świecie w działaniach na rzecz ochrony środowiska i zrównoważonego rozwoju. To wspaniała okazja, aby pomyśleć, co każdy z nas może zrobić dla Ziemi, aby była zdrowa, piękna i czysta.Wszyscy chcemy żyć w zdrowym środowisku, dlatego musimy wspólnie przeciwdziałać zagrożeniom ekologicznym. Każdy młody człowiek powinien wzrastać w przeświadczeniu, że poprzez indywidualne codzienne działania może przyczynić się do ratowania harmonijnego oraz zdrowego życia na planecie Ziemia.W bieżącym roku zachęcamy do celebrowania tego święta w zupełnie inny sposób.Z tej okazji w naszej szkole organizujemy konkursy o tematyce ekologicznej, w dwóch kategoriach wiekowych.Konkurs z nagrodami dla uczniów klas 1-3Praca plastyczna pod hasłem „Kartka z życzeniami dla Ziemi - złóż życzenia Matce Ziemi”

Najlepsze życzenia składamy jubilatom, solenizantom i tym, którzy są dla nas ważni.

Już 22 kwietnia będziemy mieli okazję powinszować Błękitnej Planecie. A Ty czego życzysz Matce Ziemi? Praca konkursowa powinna mieć format kartki z życzeniami (powinna być otwierana, czyli zginamy kartkę A4 na pół). Technika wykonania i treść życzeń jest dowolna.

Kartki prosimy dostarczyć do wychowawców klas do dnia 24 kwietnia 2025 r. Konkurs z nagrodami dla uczniów klas 4 – 8Zapraszamy wszystkich uczniów klas IV – VIII do udziału w konkursie plastyczno – literackim pt. ,,Życzenia dla Ziemi”. Przedmiotem konkursu jest wykonanie kartki z życzeniami dla Ziemi. Na kartce dowolnego formatu należy umieścić życzenia w formie wierszyka lub rymowanki oraz rysunek nawiązujący do ich treści oraz do hasła: Nasza Moc, Nasza PlanetaPrace prosimy dostarczyć do nauczycieli: Celina Galia sala 73, Alicja Staniaszek sala 54 do dnia 24 kwietnia 2025 r. Serdecznie zapraszamy wszystkich do aktywności twórczej. UWAGA! Do każdej pracy konkursowej należy dołączyć metryczkę z imieniem i nazwiskiem oraz klasą uczestnika konkursu.  

Czytaj więcej...
kiermasz

26.03.2025

Zapraszamy na KIERMASZ WIELKANOCNY

Czytaj więcej...
matematyka

25.03.2025

Mateusz Kaźmierczak – uczeń Szkoły Podstawowej im. św. Stanisława Kostki w Moszczenicy laureatem XX Olimpiady Matematycznej Juniorów

15 marca 2025r. na wydziale Matematyki, Informatyki i Mechaniki Uniwersytetu Warszawskiego odbyły się zawody III stopnia XX Olimpiady Matematycznej Juniorów. Dzień później, 16.03.2025r., w Gmachu Głównym Politechniki Warszawskiej miało miejsce uroczyste zakończenie olimpiady i wtedy ogłoszono  wyniki.   W XX OMJ wzięło udział 7117 uczniów z 1159 szkół z całej Polski. Do zawodów II stopnia zakwalifikowano 1385 uczniów z 812 szkół. Naszą szkołę na II etapie reprezentowali: Miron Słowianek z kl.8 a, Alicja Korytkowska, Nikola Stasiak i Oliwier Żelazny z kl.8 b oraz Justyna Kaźmierczak i Mateusz Kaźmierczak z kl.7 a . Do ścisłego finału zakwalifikowano 150 uczniów. Pierwszy raz w historii , w tym zaszczytnym gronie,  znalazł się uczeń naszej szkoły –  Mateusz Kaźmierczak. Mateusz odniósł ogromny sukces, uzyskując tytuł laureata. Jako jedyny uczeń z woj. łódzkiego znalazł się w gronie 56 najlepszych uczniów  w Polsce. Dodatkowo, dzięki uzyskanej wysokiej punktacji, Mateusz został zakwalifikowany przez Komitet Główny Olimpiady do grona 20 uczniów, którzy w ramach nagrody wezmą udział w obozie naukowym OMJ w dniach 1 – 7 czerwca 2025 r. w Świętej Katarzynie (woj. świętokrzyskie). Podczas wręczenia dyplomów i zaświadczeń wszystkim laureatom gratulował przewodniczący Komitetu Głównego Olimpiady Matematycznej Juniorów - dr Arkadiusz Męcel.Mateuszowi podczas zawodów III stopnia,  jak i  uroczystości ogłoszenia wyników, towarzyszyli rodzice, nauczycielka matematyki – pani mgr Joanna Ryś i pan profesor Paweł Kwiatkowski.Olimpiada Matematyczna Juniorów jest  najbardziej prestiżowym i najtrudniejszym konkursem matematycznym w Polsce. Uzyskany tytuł laureata uprawnia Mateusza do zwolnienia z egzaminu ósmoklasisty z matematyki oraz gwarantuje przyjęcie do wybranej przez siebie szkoły ponadpodstawowej. To nie jest  jedyny sukces Mateusza. W bieżącym roku szkolnym uzyskał także tytuł laureata Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Matematyki organizowanego przez Łódzkiego Kuratora Oświaty, jest laureatem Piotrkowskiego Maratonu Matematycznego oraz zakwalifikował się do ścisłego finału konkursu „Matematyka Moja Pasja” (ostatni konkurs nie jest jeszcze rozstrzygnięty). Aby odnosić tak ogromne sukcesy, nie wystarczą talent i systematyczna praca w szkole. Mateusz swoje zainteresowania matematyczne rozwija również pod okiem profesora Pawła Kwiatkowskiego, uczestnicząc w zajęciach koła matematycznego w I LO im. Bolesława Chrobrego w Piotrkowie Tryb.  Kilkukrotnie wyjeżdżał na  tygodniowe warsztaty matematyczne do Poręby Wielkiej. Mateusz Kaźmierczak to uczeń o wyjątkowych zdolnościach matematycznych. Jest inspiracją dla swoich rówieśników do podejmowania własnych wyzwań i dążenia do postawionych sobie celów. Gratulujemy Mateuszowi i jesteśmy bardzo dumni, że mamy w naszym gronie tak zdolnego  ucznia. 

Czytaj więcej...

Wyszukiwarka