Bieg Niepodległości

10.11.2023

Bieg Niepodległości

Galeria 4

Czytaj więcej...

Bieg Niepodległości

10.11.2023

Bieg Niepodległości

Galeria 6

Czytaj więcej...

Bieg Niepodległości

10.11.2023

Bieg Niepodległości

galeria 7

Czytaj więcej...

Bieg Niepodległości

10.11.2023

Bieg Niepodległości

Galeria 8

Czytaj więcej...

 Szkoła Pamięta!

31.10.2023

Szkoła Pamięta!

  Już po raz piąty nasza szkoła  przyłączyła się do tegorocznej edycji projektu zorganizowanego przez Ministerstwo Edukacji Narodowej  „Szkoła pamięta”. Uczniowie  odwiedzili  lokalne miejsce pamięci w Kosowie, złożyli kwiaty i zapalili znicze. Poznali  historię samotnej walki plutonowego Stefana Karaszewskiego z okupantem niemieckim. W ramach tego projektu młodzież udała się  na cmentarz parafialny, by  przed uroczystością Wszystkich Świętych posprzątać bezimienne i opuszczone groby.  Społeczność  naszej szkoły wzięła też udział w uroczystym pogrzebie  25 ofiar zbrodni niemieckiej . Po 83 latach pomordowani w moszczenickim lesie zostali oficjalnie pochowani podczas państwowego pogrzebu na cmentarzu parafialnym. Koordynatorami szkolnego projektu „Szkoła Pamięta” byli katecheci: Ilona Gomula i Paweł Andrzejewski.

Czytaj więcej...

pochówek

27.10.2023

Uroczysty pochówek 25 ofiar okupacji niemieckiej z okresu II wojny światowej

Powtórny pogrzeb 25 ofiar zbrodni niemieckiej27 października 2023r. społeczność  naszej szkoły wzięła udział w uroczystym pogrzebie  25 ofiar zbrodni niemieckiej z lipca 1940 r., ekshumowanych z lasu moszczenickiego  przez Biuro Upamiętniania Walki Męczeństwa IPN. Po 83 latach pomordowani w moszczenickim lesie zostali oficjalnie pochowani podczas państwowego pogrzebu na cmentarzu parafialnym.   Uroczystość zorganizowana przez IPN odbyła się zgodnie z ceremoniałem wojskowym. Wzięli w niej udział poseł na Sejm Grzegorz Lorek, wicestarosta powiatu piotrkowskiego Dariusz Magacz, wójt gminy Moszczenica Marceli Piekarek, przewodnicząca Rady Gminy Małgorzata Domańska, sekretarz gminy Agata Biesaga, przedstawiciele Instytutu Pamięci Narodowej na czele z dyrektorem Biura Upamiętniania Walk i Męczeństwa Adamem Siwkiem. Nie zabrakło przedstawicieli Wojska Polskiego, Nadleśnictwa Piotrków Tryb., Ochotniczych Straży Pożarnych, lokalnych instytucji i stowarzyszeń, harcerzy, placówek szkolnych i kulturowych oraz mieszkańców gminy Moszczenica.   Dla wszystkich obecnych, a szczególnie dla młodzieży, była to niecodzienna lekcja lokalnej historii.

Czytaj więcej...

czerwony kapturek

24.10.2023

Czerwony Kapturek w SIECI

Październik- to Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych i świetna okazja do zorganizowania różnych akcji i imprez promujących bibliotekę, książkę i czytelnictwo oraz zaproszenie czytelników do wspólnej zabawy. W ramach uczczenia tego święta w naszej szkolnej bibliotece odbyło się kilka ciekawych akcji, w tym roku zaproponowaliśmy:- „Słodki poniedziałek”- każdy kto odwiedził bibliotekę i wypożyczył przynajmniej jedną książkę w zamian otrzymał słodkość. - Konkurs plastyczny – „By czytać się chciało zakładkę zrób wspaniałą” polegał na wykonaniu zakładki do książki. Ci, którzy czytają, doskonale wiedzą jak bardzo jest przydatna…Uczestnicy konkursu wykonali kilkadziesiąt zakładek. Wszystkie zaprezentowane zostały na wystawie, którą można obejrzeć w bibliotece szkolnej.Na konkurs wpłynęły zakładki wykonane bardzo precyzyjnie i starannie, różnymi technikami np. wyklejane, tekturowe, filcowe, rysowane, malowane Komisja w składzie: Pani Agnieszka Migdal i  Pan Robert Bykowski przyznała następujące miejsca:I miejsceMaja Kraska, klasa III bBianka Ungier, klasa II aKinga Malasińska, klasa IaZuzanna Malasińska, klasa IV aMichalina Jaros, klasa V aII miejsceFilip Sipiński, klasa II bKalina Zelcer, klasa I cKalina Gajak, klasa I bDamian Zywert, klasa IV bIII miejsceNatalia Sierocińska, klasa II aMaciej Ludwiczak, klasa III cIgor Reczyk, klasa III cJan Ludwiczak, klasa VI cWyróżnieniaWiktoria Skrobek, klasa III bAdam Skwarkowski, klasa III bMarcelina Kraska, klasa II aAntonina Ungier, klasa III bIgor Sobczyk, klasa IV aJan Okła, klasa IV aWojciech Sokalski, klasa IV a- Przedstawienie pt. ,,Czerwony Kapturek szuka księcia’’, które odbyło się dnia 24 października 2023 roku dla  klas 0-8. Spektakl wyreżyserowała pani Agnieszka Migdal, wykonała ona również elementy dekoracji.W inscenizacji wystąpili uczniowie z klasy ósmej a i b. Obsada została trafnie dobrana, ale najbardziej podobała się postać  głównej bohaterki, czyli Czerwonego Kapturka zagrana przez Nelę Jaguś. Wniosła ona do przedstawienia wiele kunsztu aktorskiego i humoru. Pozostali artyści również zaprezentowali znakomity poziom aktorski.Spektakl był ciekawy, dostarczył niezapomnianych wrażeń młodym widzom i zwrócił uwagę na ważny problem, komunikowania się z ludźmi przez Internet, a morał bajki brzmiał: „Uważaj, bracie, jak umawiasz się na czacie”!  Celem corocznych akcji związanych z Międzynarodowym Świętem Bibliotek Szkolnych jest promocja biblioteki szkolnej i jej działań, propagowanie zainteresowania książką, rozbudzenie i kształtowanie kultury czytelniczej, podnoszenie poziomu czytelnictwa, zwrócenie uwagi na ogromną rolę bibliotek w życiu szkoły.             20 października został rozstrzygnięty konkurs plastyczno - ekologiczny "Jesienny las". Organizatorami były panie Ewa Skóra i Jolanta Cinkowska. prace oceniane były w dwóch kategoriach.Praca na kartonie:I miejsce - Bianka Ungier kl. IIa,II miejsce - Katarzyna Rek kl. IIb,III miejsce - Nel Pisarek kl. IIa.Prace stojące:I miejsce - Maja Kraska kl. IIIb,II miejsce - Natalia Sacińska kl. IIa,III miejsce - Kalina Zelcer kl. IIIc,Wyróżnienia:Mateusz Libertowski - kl. IIb, Antonina Ungier - kl. IIIa,

Czytaj więcej...

Dzień owoców i warzyw

20.10.2023

Dzień owoców i warzyw

20 października przeprowadzona została akcja samorządu klas młodszych „Owoce i warzywa” zorganizowana przez panią Jolantę Cinkowską i Ewę Skórę.W tym dniu uczniowie mieli za zadanie przynieść samodzielnie wykonany znaczek przedstawiający owoc lub warzywo. Znaleźli się nawet tacy uczniowie, którzy dodatkowo przebrali się. Byli to uczniowie klasy II b: Antonina Tabała, Ania Zielak, Alicja Ceranka, Marysia Martyka, Filip Sipiński oraz Julia Gajda z klasy III c.

Czytaj więcej...

DEN

13.10.2023

Akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z uroczystej akademii z okazji Dnia Edukacji Narodowej....

Czytaj więcej...

mister

29.09.2023

Nowy MISTER SZKOŁY!

Z okazji Dnia Chłopaka Samorząd Ucznioski zorganizował dyskotekę, podczas której poznaliśmy nowego Mistera Szkoły. Został nim uczeń klasy pierwszej Piotr Jagodziński.  Gratulujemy!

Czytaj więcej...

rajd

29.09.2023

Dzień Chłopaka w klasach V, czyli łączymy naukę z zabawą

Z okazji zbliżającego się Dnia Chłopaka dnia 26 września uczniowie klas Va i Vb wraz z opiekunami – p. A.Magacz, p. L. Sacińską oraz p. A. Migdal wzięli udział w rajdzie pieszym. Celem wyjścia do Oddziału Terenowego Nadpilicznych Parków Krajobrazowych była integracja uczniów oraz zdobycie nowej wiedzy z zakresu ekologii. Podczas spotkania z p. Maciejem Sobańskim i p. Magdaleną Librowską dzieci miały możliwość dowiedzieć się, między innymi, w jaki sposób mogą przyczynić się do ochrony środowiska naturalnego, do czego wykorzystuje się żywicę oraz dlaczego pewien gatunek pszczół nazywany jest murarką.Po dawce wiedzy nadszedł czas na zabawę. Uczniowie najpierw wspólnie grali w piłkę, a następnie odzyskiwali siły podczas posiłku - kiełbasce pieczonej na ognisku. Dzieci, po 7-kilometrowej wyprawie wróciły do szkoły zmęczone, ale zadowolone, z nowymi doświadczeniami, wrażeniami i wiedzą.

Czytaj więcej...

maraton

25.09.2023

I miejsce w Piotrkowskim Maratonie Matematycznym

Uczniowie Szkoły Podstawowej im. św. Stanisława Kostki w Moszczenicyzwycięzcami XV Piotrkowskiego Maratonu Matematycznego W sobotę, 23 września 2023 roku , w I LO im. Bolesława Chrobrego w Piotrkowie Tryb. odbył się XV finał Piotrkowskiego Maratonu Matematycznego. Naszą szkołę reprezentowało dziesięcioro uczniów z klas ósmych, siódmych i szóstych wyłonionych podczas wcześniejszych eliminacji. Byli to: Dominik Pietrzak kl.8a, Julia Rytych kl.8b, Miron Słowianek kl.7a, Alicja Korytkowska kl.7b, Nikola Stasiak kl.7b, Oliwier Żelazny kl.7b, Filip Żerek kl.7b, Justyna Kaźmierczak kl.6a, Mateusz Kaźmierczak kl.6a, Maciej Sitek kl.6b.Sobotni finał składał się z trzech etapów (każdy po 1,5 godziny) podczas których uczniowie rozwiązywali serie zadań testowych, zadania otwarte krótkiej lub rozszerzonej odpowiedzi, w tym zadań dowodowe. Do pierwszej części zawodów przystąpiło ponad pięćdziesięcioro uczniów szkół podstawowych z powiatu piotrkowskiego, w drugim etapie znalazło się 22 zawodników, a do trzeciego etapu zakwalifikowano 12 uczniów. Nasi uczniowie nie mieli sobie równych. Z ogromną przyjemnością informujemy, iż pięcioro uczniów naszej szkoły zdobyło zaszczytne , wysokie miejsca i tytuł laureata XV Piotrkowskiego Maratonu Matematycznego.  Są to:Miron Słowianek kl.7a,  - II miejsce i tytuł laureata,Justyna Kaźmierczak kl.6a -  VI miejsce i tytuł laureatki, Mateusz Kaźmierczakkl.6a -  VII miejsce i tytuł laureata, Julia Rytych kl.8b -  VII miejsce i tytuł laureatki,Dominik Pietrzak kl.8a -  IX miejsce i tytuł laureata. Wyniki osiągnięte w I etapie zawodów finałowych przez Mirona, Mateusza i Julię złożyły się też na I miejsce w drużynowym XV  MARATONIE MATEMATYCZNYM W ten sposób, Drużyna Szkoły Podstawowej im. św. Stanisława Kostki w Moszczenicy zdobyła  PUCHAR PREZYDENTA PIOTRKOWA TRYBUNALSKIEGO. Ogromne  gratulacje dla uczniów, ich rodziców i nauczycieli !!!

Czytaj więcej...

sprzątanie świata

22.09.2023

Sprzątanie świata łączy ludzi

Dnia 15.09. 2023 r.(piątek ) uczniowie klasy VI a  wraz z opiekunami ze Szkoły Podstawowej im. św. Stanisława Kostki w Moszczenicy ( Pani Celina Galia, Alicja Staniaszek) uczestniczyli w rajdzie rowerowym„ Leśnym szlakiem” w ramach 30 akcji Sprzątanie Świata – Polska 2023 pod hasłem: „Sprzątanie świata łączy ludzi”, co w pełni oddaje społeczną istotę tego międzynarodowego święta ekologii. Dopóki na naszej Planecie będzie chociażby jeden śmieć, który trzeba będzie posprzątać, wierzymy,  że nie zabraknie tych, którzy to bezinteresownie uczynią. Opiekunem wyprawy był również Pan Marek Galia , który służył pomocą techniczną.  Podczas rajdu uczniowie zostali zapoznani  z głównym przesłaniem tegorocznej akcji.  „Sprzątanie świata – Polska” to wspólna lekcja poszanowania środowiska. Jej celem jest promowanie nieśmiecenia, edukacja odpadowa oraz inicjowanie działań, dzięki którym zmniejszy się nasz negatywny wpływ na środowisko. Pobliskie lasy powitały nas pięknem, zielenią , śpiewem ptaków oraz swoimi darami. Młodzi uczestnicy zapoznali się z walorami przyrodniczymi najbliższej okolicy, z elementami zasad bezpieczeństwa w ruchu rowerowym , z  fauną i florą i aktywnie spędzili czas. Trasa przejazdu liczyła około 35 km . Atrakcją rajdu było  odwiedzenie Leśnej Osady Edukacyjnej w Kole.  Leśna Osada Edukacyjna posiada status Ośrodka Rehabilitacji Zwierząt, który prowadzi leśniczy Paweł Kowalski.  Jest to bardzo miłe i przyjazne miejsce, dające mnóstwo satysfakcji,  szczególnie  podczas bezpośrednich spotkań z ptakami  i zwierzętami . Słoneczna pogoda dopisywała . Uczniowie powrócili do szkoły w dobrych humorach,  pełni przeżyć oraz  niezapomnianych  wrażeń . Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.

Czytaj więcej...

Patron

19.09.2023

Podwójna uroczystość

18 września w naszej szkole odbyła się podwójna uroczystość - Dzień Patrona i ślubowanie uczniów klas pierwszych. Tego dnia przypada bowiem święto patrona polskiej młodzieży- św. Stanisława Kostki. Tradycyjnie, uroczystość rozpoczęła się Mszą Świętą, którą odprawił ks. Jakub Konwaluk. W swojej homilii ksiądz Jakub odniósł się do przykładu życia św. Stanisława Kostki  i beatyfikowanej rodziny Ulmów.        W obchodach  święta, oprócz całej społeczności szkolnej, udział wzięli  nauczyciele, pracownicy szkoły, rodzice  oraz zaproszeni  goście. Byli to m.in.: Starosta Powiatu Piotrkowskiego – dr Piotr Wojtysiak, Wicestarosta Powiatu Piotrkowskiego - p. Dariusz Magacz, Wójt Gminy Moszczenica - p. Marceli Piekarek, Starszy wizytator Delegatury Kuratorium Oświaty- p. Aneta Cichoń,  Dyrektor GOKiS-u – p. Włodzimierz Kaźmierczak.Po pasowaniu pierwszaków,  rozstrzygnięto:  Dziękujemy katechetom, i wychowawcom klas I za zorganizowanie tak wspaniałej uroczystości.

Czytaj więcej...

patron

19.09.2023

Podwójna uroczystość

galeria 5

Czytaj więcej...

patron

19.09.2023

Podwójna uroczystość

galeria 4

Czytaj więcej...

patron

19.09.2023

Podwójna uroczystość

galeria 3

Czytaj więcej...

patron

19.09.2023

Podwójna uroczystość

galeria 2

Czytaj więcej...

czytanie

18.09.2023

Narodowe Czytanie, 8 września 2023r.

Narodowe Czytanie to coroczna akcja zainicjowana przez Prezydenta RP w 2012 roku polegająca na wspólnym czytaniu wybranej lektury. Jej nadrzędnym celem jest zachęcenie dziecii młodzieży do czytania największych dzieł narodowych.W tegorocznej edycji Narodowego Czytania wybrano powieść „Nad Niemnem”  Elizy Orzeszkowej. „To książka nastrojowa, napisana barwnym językiem, a zarazem donośna i sugestywna w swoim patriotycznym przesłaniu. (…)– podkreślił Prezydent.„Chciałbym, aby tegoroczna lektura pogłębiła też namysł nad tym, w jaki sposób współcześnie odczytujemy naszą historię i jak o niej pamiętamy. I żeby, zwłaszcza dzisiaj, w obliczu agresywnego rosyjskiego imperializmu, odwołując się do powstańczego czynu, powieść Orzeszkowej jeszcze bardziej umocniła przekonanie o podstawowym prawie każdego narodu do własnej wolności                  i suwerenności.”- dodał Prezydent w swoim przesłaniu do uczestników Narodowego Czytania.Nasza szkoła przystąpiła do akcji 8 września, której organizatorem była pani Agnieszka Migdal. Całe wydarzenie rozpoczęło się o godzinie 11.00 na górnym korytarzu budynku naszej szkoły. W czytaniu wzięli udział następujący nauczyciele, panie: Jolanta Jaros, Izabela Wojtysiak oraz panowie: Tomasz Jaros, Mariusz Kowalewski, Paweł Andrzejewski, którzy odczytali  wybrany przez organizatora fragment uczniom z klas VII i VIII.          W tym roku postanowiliśmy postawić na słowo „czytanie”, podkreślić je i zaakcentować. Naszym celem było, aby uczniowie jak najpełniej mogli przeżyć treść czytanych słów, poprzez tradycyjne czytanie z podziałem na role, z książką w ręku i muzyką z filmu w tle.

Czytaj więcej...

początek roku

04.09.2023

Rozpoczęcie roku szkolnego 2023/2024

Choć pierwszy dzwonek zabrzmi dopiero jutro, to dziś oficjalnie rozpoczęliśmy rok szkolny 2023/2024. Uczniowie, rodzice, zaproszeni goście oraz pracownicy szkoły powitali go w hali sportowej krótkim montażem słowno-muzycznym. Złożono również kwiaty pod tablicą pamiątkową... 

Czytaj więcej...

Aktualności

foto

24.04.2026

PODSUMOWANIE EKO - TYGODNIA

W dniu 22 kwietnia podsumowane zostały działania związane z Eko-tygodniem obchodzonym  w naszej szkole. 

Czytaj więcej...
parki

27.04.2026

Etap wojewódzki konkursu Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski

24 kwietnia uczniowie naszej szkoły - Franciszek Gajda, Michalina Jaros i Mateusz Misztela wzięli udział w wojewódzkim etapie konkursu Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski. Do konkursu stanęło 7 zwycięskich drużyn etapu parkowego i uplasowaliśmy tuż za podium, a województwo łódzkie na etapie ogólnopolskim pojedzie reprezentować drużyna ze Skierniewiec, reprezentująca Bolimowski Park Krajobrazowy. W oczekiwaniu na wyniki konkursu zaplanowano dla uczestników szereg atrakcji - m.in. zwiedzanie Centrum Komiksu i Narracji Interaktywnej. Nagrody w konkursie wręczyła osobiście Pani Marszałek Województwa Łódzkiego - Joanna Skrzydlewska. 

Czytaj więcej...
foto

21.04.2026

W zdrowym ciele zdrowy duch

15 kwietnia w Szkole Podstawowej w Srocku odbył się VIII Międzyszkolny Konkurs pod hasłem „W zdrowym ciele zdrowy duch”, podzielony na trzy kategorie wiekowe. Uczniowie klas I–III oraz IV–VI rywalizowali w konkurencjach sportowych i quizach wiedzy, natomiast dla klas VII–VIII przygotowano konkurs plastyczny pt. „Eko talerz zdrowia”.            Uczniowie naszej szkoły zdobyli wyróżnienia we wszystkich kategoriach konkursowych. Uczestnikom należą się serdeczne gratulacje oraz wyrazy uznania za zaangażowanie i godne reprezentowanie szkoły.

Czytaj więcej...
gala

23.04.2026

Laureaci konkursów przedmiotowych na gali w Łodzi

22 kwietnia w auli  Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego Pan Janusz Brzozowski - Łódzki Kurator Oświaty - uroczyście wręczył dyplomy i nagrody wszystkim laureatom – zwycięzcom Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych z poszczególnych przedmiotów. Z dumą informujemy, że w tym roku szkolnym uczniowie z naszej szkoły także znaleźli się w tym zaszczytnym gronie. Michalina Jaros, uczennica klasy 7 a, zdobyła tytuł laureatki Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Języka Angielskiego,  Justyna Kaźmierczak z klasy 8 a – tytuł laureatki WKP z Matematyki i  Magdalena Góralczyk, uczennica klasy 8 c, została finalistką WKP z Języka Polskiego. Uczniowie, którzy zdobyli tytuł laureata, są zwolnieni z egzaminu ósmoklasisty z danego przedmiotu oraz otrzymują z niego 100% na zaświadczeniu o wynikach z egzaminu ósmoklasisty,  a finaliści  - dodatkowe punkty przy rekrutacji do szkoły ponadpodstawowej. Uczennice sumiennie przygotowywały się do konkursu pod okiem swoich nauczycieli  i oczywiście przy nieocenionym wsparciu rodziców. Zdobycie tytułu laureata czy finalisty Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego wymaga od uczestnika wiele wysiłku i pracy. Aby dotrzeć do etapu wojewódzkiego, to najpierw trzeba zwycięsko przejść przez eliminacje szkolne i rejonowe. Jesteśmy bardzo dumni, że w naszej szkole są utalentowani uczniowie, którzy chcą i potrafią wytrwale dążyć do  celu, wysoko stawiać sobie wymagania oraz rozwijać swoje zainteresowania .  Gratulujemy naszym Laureatkom i Finalistce oraz życzymy dalszych sukcesów na kolejnych konkursach.

Czytaj więcej...
foto

23.04.2026

Sukcesy recytatorskie

21 kwietnia w Zespole Szkół Ponadpodstawowych nr 6 im. Królowej Jadwigi w Piotrkowie Trybunalskim odbyła się pierwsza edycja konkursu recytatorskiego pod hasłem „Kobieta – jej głos, siła, tożsamość”. Wydarzenie skierowane było do uczniów szkół ponadpodstawowych oraz klas VII i VIII szkół podstawowych.W konkursie wzięło udział 19 uczestników, którzy zaprezentowali wysoki poziom artystyczny i dużą wrażliwość interpretacyjną. Naszą szkołę reprezentowało czworo uczniów: Marika Simkiewicz i Mateusz Misztela z klasy VII a oraz Michalina Malasińska i Magdalena Góralczyk z klasy VIII c.Szczególny sukces odniosła Michalina Malasińska, która zdobyła I miejsce, zachwycając jury swoją interpretacją. Wyróżnienie otrzymała również Magdalena Góralczyk za ciekawą i poruszającą prezentację.Serdeczne podziękowania kierujemy do nauczycielek, które przygotowały uczniów do konkursu – pani Lidii Sacińskiej oraz pani Joanny Dury. Dzięki ich zaangażowaniu i wsparciu uczniowie mogli rozwijać swoje talenty i godnie reprezentować szkołę. Udział w konkursie był dla wszystkich uczestników cennym doświadczeniem oraz okazją do rozwijania pasji związanych z literaturą i sztuką recytacji.

Czytaj więcej...
foto

21.04.2026

Zajęcia edukacyjne w terenie

Zajęcia edukacyjne  dla uczniów klas IV  w Oddziale Spalskiego Parku Krajobrazowego i Sulejowskiego Parku Krajobrazowego Województwa Łódzkiego w Moszczenicy zakończone ogniskiem z kiełbaskami. Dnia 16.04.2026 r. w ramach obchodów Tygodnia Ekologicznego połączonego z Dniem Ziemi 2026 uczniowie klasy IV a i IV b wraz z nauczycielami Joanną Durą, Justyną Szafrańską  i Alicją Staniaszek uczestniczyli   w ciekawych zajęciach edukacyjnych, terenowych połączonych z ogniskiem z kiełbaskami. Uczniowie poznali florę i faunę Parków Krajobrazowych oraz problematykę funkcjonowania człowieka w aspekcie ochrony przyrody i krajobrazu. Największą atrakcją okazała się grupowa gra terenowa z nagrodami , dzięki której uczniowie mogli rozwijać takie umiejętności jak orientacja w terenie, rywalizacja, a także wykorzystywanie strategicznego myślenia i stosowanie  zdobytej wcześniej wiedzy. Piękna słoneczna pogoda, dobre humory i obcowanie z przyrodą korzystnie wpłynęła  na nasze zdrowie fizyczne i psychiczne, a także na samopoczucie. Pełni wrażeń wróciliśmy do szkoły. 

Czytaj więcej...

Wyszukiwarka