koniec roku

23.06.2023

Zakończenie roku szkolnego 2022/2023

Po burzowym poranku, cała społeczność szkolna i zaproszeni goście zebrali się w hali sportowej, by już po raz ostatni w tym roku szkolnym spotkać się w takim gronie, w jakim uczyliśmy się wspólnie w bieżącym roku szkolnym. Uroczysta część akademii była bowiem poświęcona głównie osobom, które mury naszej szkoły opuszczają, a których wkład i zaangażowanie pragnęliśmy docenić. Pani dyrektor wraz z Panem wójtem wręczyli statuetki najlepszym z najlepszych - najlepszej absolwentce naszej szkoły - Mai Kielanowskiej, oraz sportowcom - Oskarowi Lipie i Borysowi Wojciechowskiemu, którzy mają na swoich kontach wiele sukcesów w wielu dyscyplinach. Nagrodzeni zostali również wszyscy ci, którzy otrzymali wysokie noty w nauce i pracowali na rzecz szkoły i instytucji charytatywnych. Choć na chwilę brakło prądu, to prawdopodobnie za wstawiennictwem księży naszej parafii, którzy również byli obecni na uroczystości, elektryczność wróciła i nasi młodzi artyści mogli zaprezentować się w montażu słowno-muzycznym, za co otrzymali gromkie oklaski, które ustąpiły swoją intensywnością tylko tym, jakie otrzymała Pani Dyrektor ogłaszając, że już są WAKACJE!!! Zapraszamy we wrześniu...   

Tagi: Koniec roku

Aktualności

Koło

14.06.2023

Wycieczka do Leśnej Osady w Kole

W dniu 12 czerwca 2023 r. uczniowie klas 3 a i 3 b uczestniczyli w wycieczce do Osady Edukacyjnej i  Ośrodka Rehabilitacji Dzikich Zwierząt w Kole. Głównym celem wycieczki było kształtowanie postawy ekologicznej wśród uczniów. Dzieci z ogromnym zainteresowaniem słuchały ciekawostek z życia ptaków i zwierząt przebywających w osadzie. Miały okazję do bezpośredniego obcowania ze zwierzętami, a nawet karmienia ich przywiezioną przez siebie karmą. Uczniowie obejrzeli  zagrody, w których znajdują się dzikie zwierzęta oraz poznali historię podopiecznych ośrodka. To była wspaniała lekcja przyrody. Oprowadzał nas pan Paweł Kowalski i pracownicy osady ekologicznej. Dziękujemy !!!

Czytaj więcej...
Żarki

13.06.2023

Żarki - cz.3

Galeria nr 3

Czytaj więcej...
Żarki

13.06.2023

Wycieczka do Żarek - cz.2

Kolejne galeria zdjęć z Żarek

Czytaj więcej...
Śniadanie na trawie

12.06.2023

Śniadanie na trawie

W środę, 7 czerwca 2023r. w naszej szkole odbyła się akcja plenerowa pod nazwą „ Śniadanie na trawie” zorganizowana przez Samorząd Uczniowski Klas Młodszych. W piękny, czerwcowy poranek uczniowie klas młodszych zgromadzili się na terenie wokół szkoły,  by na kocykach i  na świeżym powietrzu spożyć  drugie śniadanie oraz zdrowe przekąski.Akcja miała na celu: integrację zespołów klasowych, propagowanie zdrowego odżywiania oraz ważną rolę drugiego śniadania. Śniadanie miało być zdrowe!

Czytaj więcej...
Żarki

12.06.2023

Wycieczka do Żarek

5 czerwca uczniowie klas trzecich wyjechali na wycieczkę do Żarek. Przygodę rozpoczęli od Manufaktury Słodyczy HokusPokuss, gdzie poznali sposób wywarzania lizaków i cukierków. Zgrabne ręce pań tworzyły wspaniałe kształty i kolory tych smakołyków. Dzieci również mogły spróbować swoich możliwości i stworzyć własnego lizaka. Następnie uczniowie przenieśli się do Etnopracowni, gdzie z sianka tworzyli zwierzątka. Kolejnym punktem wycieczki było Muzeum Dawnych Rzemiosł Stary Młyn. Tam poznali sposoby obróbki ziarna i wypieku chleba. Wszystkiego mogli dotknąć i własnoręcznie spróbować użycia żaren i innych urządzeń. Oprócz tego poznali inne rzemiosła: szewca, bednarza oraz kowala. Na koniec uczniowie uczyli się wytwarzać samodzielnie pizzę w Restauracji Przystań Leśniów. Oczywiście własnoręcznie wykonane pizze ze smakiem skonsumowali. Wycieczka była bardzo ciekawa, wszyscy wrócili zadowoleni.

Czytaj więcej...
Boże Ciało

07.06.2023

Zapraszamy po weekendzie...

Informujemy, że dnia 9 czerwca 2023r. szkoła będzie nieczynna... 

Czytaj więcej...

Wyszukiwarka