KADRA PEDAGOGICZNA

W naszej szkole pracuje 51 nauczycieli. Tworzymy grono osób,  które się szanują i pomagają sobie nawzajem. Wierzymy, że dobra atmosfera w szkole jest warunkiem prawidłowego rozwoju.

Dyrektor szkoły:

mgr Jolanta Kujawska –Wężyk

Wicedyrektorzy szkoły:

mgr Beata Piejek

mgr Bożena Justyna

Nauczyciele oddziału przedszkolnego:

mgr Bogumiła Żurawska

mgr Renata Sławska - Krawczyk

Nauczyciele edukacji wczesnoszkolnej:

mgr Anna Zasępa

mgr Iwona Pietrzkowska

mgr Małgorzata Oleska

mgr Małgorzata Patura

mgr Anna Pawlik

mgr Paulina Głowacka - Słowanek

mgr Jolanta Cinkowska

mgr Ewa Skóra

Nauczyciele religii:

mgr Ilona Gomula

mgr Paweł Andrzejewski

Nauczyciele języka polskiego:

mgr Jolanta Kujawska - Wężyk

mgr Beata Piejek

mgr Joanna Dura

mgr Lidia Sacińska

mgr Ewa Jaśki

Nauczyciele języka angielskiego:

mgr Marzena Wójcik

mgr Tomasz Jaros

mgr Anetta Janczak

mgr Justyna Szafrańska –Zabłocka

Nauczyciel języka niemieckiego:

mgr Jolanta Jaros

Nauczyciele historii:

mgr Agnieszka Sima

mgr Bożena Justyna

Nauczyciele wiedzy o społeczeństwie:

mgr Beata Piejek

mgr Agnieszka Sima

Nauczyciele geografii:

mgr Małgorzata Patura

mgr Urszula Król

Nauczyciele matematyki:

mgr Małgorzata Wójcik

mgr inż. Dagmara Zaborowska

mgr Agnieszka Magacz

mgr Joanna Ryś

Nauczyciele przyrody:

mgr Alicja Staniaszek

mgr Celina Galia

Nauczyciel chemii:

mgr Alicja Staniaszek

Nauczyciel fizyki:

mgr Bożena Ciałowicz

Nauczyciele biologii:

mgr Celina Galia

mgr Urszula Król

Nauczyciele informatyki:

mgr inż. Agnieszka Korytkowska

mgr Tomasz Jaros

Nauczyciel muzyki:

Robert Bykowski

Nauczyciele techniki:

mgr inż. Agnieszka Korytkowska

mgr Celina Galia

Nauczyciel plastyki:

Robert Bykowski

Nauczyciele wychowania fizycznego:

mgr Anna Budzisz

mgr Mariusz Kowalewski

mgr Beata Zaborowska

mgr Karina Kowalik

Nauczyciel edukacji dla bezpieczeństwa:

mgr Izabela Stefanek

Nauczyciel zajęć korekcyjno-kompensacyjnych:

mgr Renata Sławska-Krawczyk

Nauczyciele bibliotekarze:

mgr Agnieszka Migdal

Pedagodzy:

mgr Agnieszka Kaleta

mgr Ewelina Podlecka

Logopeda:

mgr Izabela Wojtysiak

Wychowawcy świetlicy:

mgr Monika Wojciechowska

mgr Ewa Jaguś

Jadwiga Kaźmierczak

Nauczyciel wspomagający:

mgr Teresa Czechowska Ośkiewicz

Nauczyciel gimnastyki korekcyjnej:

mgr Karina Kowalik

mgr Anna Budzisz


Aktualności

katyń

25.04.2024

Uroczystość katyńska cz.1

KATYŃ  - pamiętamy i nie zapomnimy!12 kwietnia 2024 roku w naszej szkole uroczyście obchodziliśmy 84.  rocznicę zbrodni katyńskiej i 14. rocznicę tragedii smoleńskiej.O godzinie 10.00 cała społeczność szkolna zebrała się przed Tablicą Katyńską  upamiętniającą męczeńską śmierć trzech mieszkańców gminy, ofiar zbrodni katyńskiej. W Charkowie, Katyniu i Twerze zginęli: Michał Antosiak – porucznik Wojska Polskiego, Leszek Heinzel – podporucznik Rezerwy WP oraz Andrzej Góra – aspirant Policji Państwowej.W uroczystych obchodach 84. rocznicy zbrodni katyńskiej wzięli udział przedstawiciele władz wojewódzkich, powiatowych i gminnych. Wśród przybyłych gości byli: pan Marek Mazur – wicewojewoda łódzki, pan Dariusz Magacz – wicestarosta powiatu piotrkowskiego, pan Marceli Piekarek – wójt Gminy Moszczenica, pani Aneta Cichoń – wizytator Kuratorium Oświaty Delegatura w Piotrkowie Trybunalskim, pan Włodzimierz Kaźmierczak – dyrektor GOKiS -u w Moszczenicy, przedstawiciele Rodzin Katyńskich, księża z naszej parafii, radni, nauczyciele, uczniowie i  rodzice. Całą uroczystość poprowadziła pani dyrektor Szkoły Podstawowej im. św. Stanisława Kostki w Moszczenicy  - Jolanta Kujawska – Wężyk, która przywitała wszystkich przybyłych i wygłosiła słowo wstępne, odnosząc się do okrutnych  wydarzeń z 1940 roku. Wspomniała tragiczne losy polskich jeńców, dramat polskich rodzin i krew przelaną w imię wolności Ojczyzny. Następnie został odśpiewany  hymn państwowy.Na to podniosłe wydarzenie przybyli, tak jak w poprzednich latach,  żołnierze z 7 Dywizjonu Lotniczego z Glinnika. Po  odczytaniu Katyńskiego Apelu Poległych oddali salwę honorową na cześć tych, którzy zostali najpierw pojmani do niewoli radzieckiej, a później w brutalny sposób zamordowani, jednym strzałem w tył głowy.Przedstawiciele poszczególnych delegacji złożyli kwiaty pod Tablicą Katyńską. Następnie wszyscy udali się do hali sportowej  i wysłuchali ciekawej prelekcji na temat okrutnych wydarzeń dotyczących zbrodni katyńskiej, którą zaprezentowała pani Irena Heinzel – krewna podporucznika Leszka Heinzla, poległego w Katyniu.              W swoim wystąpieniu podkreśliła, że naszym zadaniem jest pamiętać o tych, którzy wtedy zginęli, o bólu i o dramacie całego narodu.Uroczystość zakończył wzruszający montaż słowno – muzyczny pt. „Ostatni list” przygotowany przez uczniów klas siódmych pod kierunkiem nauczycielki języka polskiego -  pani Joanny Dury i pana Roberta Bykowskiego – nauczyciela muzyki.Młodzi artyści zakończyli swój występ pytaniem retorycznym:„Czy oni musieli tak zginąć? Zostawić ból i łzy?Czy przez Katyń musiało płynąć Morze polskiej krwi?”Podkreślili, że nam – ludziom żyjącym w XXI wieku - nie wolno zapomnieć o tych strasznych wydarzeniach z 1940 roku.„Jeśli zapomnę o Nich, Ty Boże na niebie, zapomnij o mnie!”  

Czytaj więcej...
konstytucja

24.04.2024

Zaproszenie na obchody Świeta Konstytucji 3 Maja

Czytaj więcej...
niemiecki

15.04.2024

SUKCES DOMINIKA PIETRZAKA W KONKURSIE JĘZYKA NIEMIECKIEGO

12 kwietnia w IV Liceum Ogólnokształcącym, im. Generała Stefana Roweckiego - Grota, w Piotrkowie Trybunalskim odbyła się II Edycja Konkursu Wiedzy o Krajach Niemieckiego Obszaru Językowego dla uczniów szkół podstawowych z Piotrkowa Tryb. i powiatu piotrkowskiego. Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem. Uczestnicy wykazali się rozległą wiedzą niemcoznawczą. I. miejsce zajął uczeń naszej szkoły - Dominik Pietrzak, którego do konkursu przygotowała mgr Jolanta Jaros. Więcej na temat konkursu na stronie organizatora

Czytaj więcej...
matematyka

15.04.2024

MATEMATYCZNE ASY

W poniedziałek, 8 kwietnia 2024r. w ZSPiPO-W nr 3 w Piotrkowie Tryb. odbył się finał I edycji konkursu matematycznego „Matematyczne Asy”.  Głównym celem konkursu jest popularyzowanie matematyki wśród uczniów, rozwijanie ich zainteresowań matematycznych i motywowanie do pracy. Konkurs przeprowadzony został w dwóch etapach. Do etapu szkolnego zgłoszono 102 uczniów z 13 szkół podstawowych powiatu piotrkowskiego. Do etapu finałowego zakwalifikowano 21 uczniów, którzy uzyskali co najmniej 80% punktów w etapie szkolnym. Z wielką przyjemnością informujemy, że w  gronie finalistów znalazło się czterech uczniów naszej szkoły, którzy ostatecznie zajęli bardzo wysokie miejsca w konkursie:Miron Słowianek kl.7a – III miejsceNikola Stasiak kl.7b – IV miejsceOliwier Żelazny kl.7b – VII miejsceJulia Rytych kl.8b – IX miejsce Ogromne gratulacje dla uczniów, ich rodziców i nauczycieli 😊

Czytaj więcej...
biblia

15.04.2024

LAUREACI KONKURSU BIBLIJNEGO

Już po raz 18-sty w naszej Archidiecezji odbył się Konkurs Biblijny dla uczniów szkół podstawowych. Tematem tegorocznej edycji Konkursu były Dzieje Apostolskie. Spośród wielu finalistów, na szczeblu archidiecezjalnym, reprezentanci naszej szkoły zdobyli wysokie wyniki:W kategorii klas VII-VIII: 2 miejsce Dominik Pietrzak,a w kategorii klas IV-VI: 2 miejsce Jan Ludwiczak, 6 miejsce Michalina JarosGratulujemy! Pozostaje mieć nadzieję, że przeczytane przez nich Słowo Boże pozostanie z nimi na całe ich życie!

Czytaj więcej...
Dzień dyrektorski

10.04.2024

Dzień dyrektorski

Tekst w przygotowaniu...

Czytaj więcej...

Wyszukiwarka