Bieg Niepodległości

10.11.2023

ŚWIĘTO ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI

Tegoroczne obchody 105. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, w Szkole Podstawowej im. św. St. Kostki, odbyły się pod hasłem „BYŁA, JEST I BĘDZIE”.

Na uroczystość, która rozpoczęła się o godzinie 10.00, licznie przybyli Rodzice i zaproszeni goście: starosta powiatu piotrkowskiego - p. Piotr Wojtysiak - wraz ze swoim zastępcą p. Dariuszem Magaczem, wójt gminy Moszczenica – p. Marceli Piekarek z radnymi – p. M. Domańską, p. M. Zielonką, p. J. Banaszczykiem, a także proboszcz – ks. Władysław Paś, dyr. GOKiS p. W. Kaźmierczak i przewodnicząca Rady Rodziców p. M. Skwarkowska-Marud z zast. p. D.  Jędrzejczykiem.

W związku z przystąpieniem szkoły do akcji „Szkoła do hymnu”, wszyscy zgromadzeni wspólnie wzięli udział w odśpiewaniu hymnów: państwowego oraz szkolnego, a następnie obejrzeli część artystyczną przygotowaną przez uczniów klas Va i Vb pod opieką wychowawców: p. A. Magacz i p. L. Sacińskiej oraz n-la muzyki p. R. Bykowskiego. Kolejnym punktem obchodów święta był 11. Bieg Niepodległości, w którym wzięli udział uczniowie szkół podstawowych z terenu całej gminy.

Najlepsze wyniki osiągnęli:

Klasy I-III (dziewczęta)

1.       Makowska Anna SP Jarosty

2.       Kowara Zuzanna SP Baby

3.       Kowara Daria SP Moszczenica

4.       Stasiak Wiktoria SP Moszczenica

5.       Ciotucha Łucja SP Moszczenica

Klasy I-III (chłopcy)

1.       Skóra Marcel SP Jarosty

2.       Strzelecki Jan SP Srock

3.       Nowak Eryk SP Gazomia

4.       Skwarkowski Adam SP Moszczenica

5.       Karbowiak Antoni SP Moszczenica

Klasy IV-VI (dziewczęta)

1.       Kaźmierczak Justyna SP Moszczenica

2.       Kowalska Patrycja SP Moszczenica

3.       Kawnik Izabela SP Baby

4.       Ogrodnik Wiktoria SP Jarosty

5.       Kopiecka Maja SP Moszczenica

Klasy IV-VI (chłopcy)

1.       Smyczek Miłosz SP Srock

2.       Kaźmierczak Michał SP Moszczenica

3.       Gołębiowski Jakub SP Jarosty

4.       Kaźmierczak Wojciech SP Moszczenica

5.       Perka Szymon SP Moszczenica

Klasy VII-VIII (dziewczęta)

1.       Gorzkiewicz Amelia SP Gazomia

2.       Karbowiak Zuzanna SP Moszczenica

3.       Janiczek Maja SP Srock

4.       Duda Anita SP baby

5.       Dąbrowska Bianca SP Jarosty

Klasy VII – VIII (chłopcy)

1.       Krawędzki Oliwier SP Moszczenica

2.       Refczyński Filip SP Gazomia

3.       Zieliński Patryk SP Srock

4.       Żelazny Oliwier SP Moszczenica

5.       Majda Adam SP Moszczenica

Organizowanie uroczystości takich jak obchody rocznicy odzyskania przez nasz kraj niepodległości są doskonałym sposobem na naukę patriotyzmu, przy jednoczesnej integracji społeczności uczniowskiej z terenu całej gminy, która, rywalizując, uczy się zasad fair play i w przyjaznej atmosferze spędza wspólnie czas.

Aktualności

patryk

12.11.2024

#DlaPatrykaWysmyka Challenge

Samorząd Uczniowski naszej szkoły również przyjął wyzwanie #DlaPatrykaWysmyka, do którego nominował nas Urząd Gminy. Życzyliśmy Patrykowi powrotu do zdrowia i zasililiśmy jego skarbonkę kwotą 2912,32zl. Challenge na stronie FB

Czytaj więcej...
snusy

31.10.2024

SNUSY - UKRYTE NIEBEZPIECZEŃSTWO!

Szanowni Państwo,w ostatnim  czasie w Polsce, w tym w polskich szkołach pojawiła się moda na snusy. To  małe łatwe do zażycia saszetki  z nikotyną lub kofeiną. Umieszcza się je w jamie ustnej, przy policzku lub pod językiem. W ten sposób nikotyna przez śluzówkę szybko dostaje się do organizmu. Snusy zawierają ogromną dawkę nikotyny, co może powodować zatrucie nikotynowe i szereg innych konsekwencji zdrowotnych. Ponadto mają silne działanie uzależniające. Zainteresowanie snusami  wśród dzieci i młodzieży rośnie w niepokojącym tempie. Możliwość łatwego kupienia w kioskach, marketach, na stacjach benzynowych, czy w sklepach internetowych potęguje problem. Sklepy bardzo często nie weryfikują wieku swoich klientów, w związku z czym w ich posiadanie wchodzą również uczniowie szkół podstawowych. Snusy mają niewielkie rozmiary, nie wydzielają dymu, mają różne owocowe lub miętowe smaki i zapachy. Uczniowie mogą je zażywać niezauważalnie na lekcji lub w domu. Snusy są reklamowane jako wspomagacz aktywności i koncentracji. Jest to produkt nowy na rynku polskim, wiele osób nie wie o ich istnieniu i nie kojarzy z czymś złym. Okrągłe pudełeczko, w którym są sprzedawane jest  zbliżone rozmiarowo do dawnych opakowań na malutkie cukierki.Dlatego też apeluję do Państwa, abyście zwracali uwagę na to, czy dzieci nie posiadają charakterystycznych okrągłych pojemniczków z niewielkimi białymi saszetkami z nikotyną, które mogą być celowo przełożone do opakowań po gumach do żucia.Agnieszka Kaleta

Czytaj więcej...
foto

20.11.2024

SUKCES MARTY I BARTKA Z KLASY II C

Dnia 16 października 2024 roku  w Szkole Podstawowej  nr 12 w Piotrkowie Tryb. odbyły się zawody powiatowe w ramach Konkursu Sprawnościowego i Wiedzy o Bezpieczeństwie ,,Policyjna Akademia Bezpieczeństwa”.  Do rywalizacji przystąpiło 17 dwuosobowych reprezentacji szkół podstawowych powiatu piotrkowskiego. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klasy II c- Marta Kaźmierczak i Bartosz Ciotucha.Zawodnicy najpierw musieli rozwiązać test o bezpieczeństwie. Po jego zakończeniu przystąpili do głównej rywalizacji, czyli zawodów sportowych. Zawodnicy musieli w jak najkrótszym czasie pokonać specjalnie przygotowany tor przeszkód, miedzy innymi bieg wahadłowy, przewroty , rzut piłka lekarską, przeskoki przez przeszkody.Reprezentacja naszej szkoły spisała się znakomicie. Marta i Bartek zajęli drugie miejsce, ustępując tylko gospodarzom- uczniom Szkoły Podstawowej nr 12. Gratulacje dla dzielnych sportowców. Jesteśmy z Was dumni.

Czytaj więcej...
foto

18.11.2024

KONKURS RECYTATORSKI

Dnia 7 listopada w Szkole Podstawowej im. Margarethy Kamprad w Jarostach odbył się IX Ogólnoszkolny Konkurs Recytatorski Poezji Patriotycznej.W zmaganiach brało udział 5 szkół: z Moszczenicy, Bab, Brzezin, Srocka i oczywiście z Jarost. Z każdej placówki wydelegowano 5 uczestników po jednym z każdego oddziału.Ze Szkoły Podstawowej im. św. Stanisława Kostki w Moszczenicy, na konkurs pojechali:Antonina Ungier, klasa IV bJan Okła, klasa V bKacper Dziadczyk, klasa VI aMichalina Malasińska, klasa VII cZuzanna Krawczyk, klasa VIII aUczestnicy zaprezentowali swój kunszt recytatorski, a także umiejętności, nad którymi pilnie pracowali w ostatnim czasie pod opieką pań: Lidii Sacińskiej, Ewy Jaśki i Joanny Dury. Wybór najlepszych był niełatwy, ponieważ wszyscy prezentowali wysoki poziom.Jury przyznało 3 nagrody i 3 wyróżnienia w kategorii klas IV- VI i VII- VIII.Uczniowie z naszej szkoły odnieśli duży sukces, zdobyli dwie nagrody: Antonina Ungier i Zuzanna Krawczyk oraz dwa wyróżnienia: Jan Okła i Michalina Malasińska. Wszystkim gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Czytaj więcej...
foto

29.10.2024

Konkurs „Jak wyobrażam sobie bibliotekę szkolną” rozstrzygnięty!

Zadaniem uczestników konkursu było przedstawienie własnej, niepowtarzalnej wizji biblioteki swoich marzeń. Projekt  można było wykonać w pudełku,

    z klocków Lego, oraz  w Minecrafcie.

Komisja w składzie pan Tomasz Jaros i pani Agnieszka Korytkowska przyznała nagrody:w kategorii Minecraft:

I miejsce -Jan Okła, klasa Va

II miejsce -Wojciech Kaźmierczak, klasa Va

III miejsce –Igor Sobczyk, klasa Va

 Wyróżnienie

Kaja Kowalczyk, klasa III b

w kategorii praca przestrzenna:

I miejsce– Michalina Jaros

i Mateusz Misztela, klasa VI a

II miejsce– Sierocińska Natalia,  klasa III a

III miejsce– Zuzanna Malasińska,  klasa V a

Wyróżnienia

Zofia Makowska, klasa V b

Antoni Kawnik, klasa III b

Gratulujemy zwycięzcom.  

Czytaj więcej...
foto

29.10.2024

Spotkanie z Powstaniem Warszawskim

18 października 2024 roku 20 uczniów z klas ósmych z naszej szkoły wraz z opiekunami - panią Joanną Durą i panią Dagmarą Zaborowską uczestniczyło w IX edycji projektu pt. „Powstanie Warszawskie”, które zostało przygotowane przez nauczycielki języka polskiego i uczniów Zespołu Szkół Ponadpodstawowych nr 3 w Piotrkowie Tryb., tzw. Budowlanki. Była to niesamowita lekcja historii dla wszystkich uczniów biorących udział w tym przedsięwzięciu. IX edycja projektu zgromadziła ósmoklasistów z 10 szkół z Piotrkowa i powiatu. Głównym jego celem było  zapoznanie młodych ludzi z ważnymi wydarzeniami historycznymi, postaciami, które w znaczący sposób odznaczyły się w historii, literaturze i szeroko pojętej sztuce. Uczniowie pracowali metodą projektu. Uczestnicy spotkania obejrzeli dwie wystawy: przygotowaną przez Archiwum Państwowe w Piotrkowie oraz wystawę zdjęć ze zbiorów Muzeum Powstania Warszawskiego. W trakcie spotkania wysłuchali wykładu dr. Macieja Hubki na temat związku Piotrkowa i udziału piotrkowian w powstaniu oraz obejrzeli prezentację multimedialną. Następnie przystąpili do zadań projektowych, do których należało wykonanie plakatu na wskazany temat, udział w grze terenowej, napisanie tematycznego dyktanda, wykazanie się wiedzą o powstaniu i znajomością powieści „Kamienie na szaniec”. Nasi uczniowie spisali się na medal, świetnie poradzili sobie z zadaniami, które przed nimi postawiono, a w dyktandzie, związanym oczywiście z Powstaniem Warszawskim, Zuzanna Krawczyk z 8 A zajęła drugie miejsce. Spotkanie z Powstaniem Warszawskim w Budowlance było wyrazem wdzięczności i pamięci o tych, którzy oddali swoje życie za wolność Polski. Serdecznie dziękujemy Organizatorom tego wydarzenia, które zostało przygotowane na najwyższym poziomie, za zaproszenie.

Czytaj więcej...

Wyszukiwarka