roma

13.06.2024

Pielgrzymka do grobu św. Stanisława Kostki

W dniach 3-10 czerwca, uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w pielgrzymce do grobu św. Stanisława Kostki, który znajduje się w kościele św. Andrzeja na Kwirynale w Rzymie. W drodze do jego grobu, odwiedziliśmy wiele ciekawych miejsc - Wenecję i wyspę Burano, Asyż, Orvieto i Padwę. Podczas naszej drogi towarzyszył nam ksiądz Jakub Konwaluk, który służył nam posługą kapłańską - odprawiając msze święte w Bazylice Katedralnej św. Marka w Wenecji i Bazylice św. Antoniego w Padwie. Mimo napiętego programu wycieczki, uczniowie wrócili z niej zadowoleni i pełni wrażeń.  

Czytaj więcej...

matematyka

29.05.2024

Nikola Stasiak i Miron Słowianek Finalistami Konkursu Matematyka Moja Pasja

W poniedziałek, 27 maja 2024r. w Auli Wydziału Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Łódzkiego odbyła się Gala Finałowa Konkursu Matematyka Moja Pasja. W tegorocznej, trzynastej już edycji konkursu, spośród blisko tysiąca uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych wyłoniono kilkunastu laureatów i kilkudziesięciu finalistów z całego województwa łódzkiego. Miło nam poinformować, że wśród finalistów znalazło się dwoje naszych uczniów – Nikola Stasiak (kl.7b) i Miron Słowianek (kl.7a) . Wyróżnieni uczniowie odebrali pamiątkowe dyplomy – zaświadczenia oraz nagrody. Najlepszym uczniom w województwie gratulował Łódzki Kurator Oświaty Janusz Brzozowski.   Podziękowania skierowano także w stronę nauczycieli i ich rodziców, których wkład w edukację młodych ludzi jest ogromny.  Jak podkreślał Łódzki Kurator Oświaty, konkurs jest bardzo wymagający i uczniowie , aby sprostać wyzwaniu, musieli nawet przekraczać granice własnych możliwości. Prestiż  konkursu podkreśla fakt, że laureaci i finaliści otrzymują dodatkowe punkty w rekrutacji do szkół średnich.Na gali obecni byli również prorektor ds. kształcenia Uniwersytetu Łódzkiego dr hab. Robert Zakrzewski, dziekan wydziału matematyki UŁ dr hab. Grażyna Horbaczewska, koordynator Konkursu Matematyka Moja Pasja dr Andrzej Rychlewicz oraz dyrektor Publicznego Liceum Ogólnokształcącego im. Sprawiedliwych Wśród Narodów Świata Agata Kasprzyk – Maryniak.Ogromne gratulacje dla naszych finalistów Nikoli i Mirona oraz ich rodziców i nauczycieli 😊  

Czytaj więcej...

wójt

17.05.2024

Pożegnanie Wójta Marcelego Piekarka

We wtorek, 7 maja, z ostatnią wizytą służbową odwiedził nas, ustępujący ze stanowiska, Wójt Gminy Moszczenica Marceli Piekarek. Podczas uroczystego apelu pan wójt przekazał na ręce pani dyrektor podziękowanie za wieloletnią współpracę. Społeczność szkolna odwzajemniła gest i podziękował Panu Wójtowi za pracę i pomoc w rozwoju naszej placówki, przekazując mu symboliczne podarki oraz dyplom. Przygotowano również z tej okazji krótki występ artystyczny. Nie zabrakło też wystąpień gości - m. in. ks. proboszcza Władysława Pasia.      

Czytaj więcej...

3Maja

26.04.2024

Obchody Święta Konstytucji cz. 2

25 kwietnia cała społeczność szkolna oraz zaproszeni gości zgomadzili się w hali sportowej by wziąć udział w uroczystych obchodach 233. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Uczniowie klas 6 zaprezentowali montaż słowno-muzyczny, po którym klasy starsze obejrzały film o historii naszej miejscowości, w którym wystąpił jeden z zaproszonych na uroczystość gości - Pan Andrzej Nitek (Tu można obejrzeć ten film). Głównym punktem programu była prelekcja Pana Pawła Kendry z Muzeum w Piotrkowie Trybunalskim pt: "Piotrkowskie wobec Konstytucji 3 Maja". Ciekawostką były materiały, które Pan Paweł przywiózł - m.in. reprint Konstytucji. 

Czytaj więcej...

3Maja

26.04.2024

Obchody Święta Konstytucji

25 kwietnia cała społeczność szkolna oraz zaproszeni gości zgomadzili się w hali sportowej by wziąć udział w uroczystych obchodach 233. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Uczniowie klas 6 zaprezentowali montaż słowno-muzyczny, po którym klasy starsze obejrzały film o historii naszej miejscowości, w którym wystąpił jeden z zaproszonych na uroczystość gości - Pan Andrzej Nitek (Tu można obejrzeć ten film). Głównym punktem programu była prelekcja Pana Pawła Kendry z Muzeum w Piotrkowie Trybunalskim pt: "Piotrkowskie wobec Konstytucji 3 Maja". Ciekawostką były materiały, które Pan Paweł przywiózł - m.in. reprint Konstytucji. 

Czytaj więcej...

book

26.04.2024

„Jak ładnie fotografować książki…”

„Jak ładnie fotografować książki…” to konkurs fotograficzny zorganizowany przez bibliotekę szkolna. Celem konkursu było m.in. popularyzacja czytelnictwa, biblioteki szkolnej oraz praktyczne wykazanie się umiejętnościami w zakresie fotografowania.W konkursie wzięli udział uczniowie klas 1-8. Zdjęcia przedstawiały oryginalne ujęcie tematu, inwencję twórczą, kompozycję i wysokie walory artystyczne, w związku z tym komisja konkursowa postanowiła nagrodzić wszystkich uczestników konkursu. Wyniki  są następujące: Nadia Delipacy klasa II a- wyróżnienie

Czytaj więcej...

parki

24.04.2024

Drużyna z Moszczenicy na podium w Muzeum Przyrodniczym Uniwersystetu Łódzkiego w Łodzi

W Muzeum Przyrodniczym Uniwersystetu Łódzkiego w Łodzi odbył się wojewódzki etap konkursu wiedzy o parkach krajobrazowych województwa łódzkiego. Tegoroczna edycja obejmowała zakresem tematycznym, oprócz wiedzy o parkach, wiedzę z biologii i geografii szkoły podstawowej, wiedzę na temat ssaków i rozpoznawanie 60 chronionych gatunków ssaków Polski. Reprezentacja naszej szkoły w składzie: Michalina Jaros, Julian Lewicki, Dominik Pietrzak obronili ubiegłoroczne miejsce i zajęli 2 miejsce. Nagrodzono również 3 najlepsze prace i wśród nagrodzonych znalazł się Dominik. Do konkursu uczniów przygotowała p. mgr Urszula Król.   

Czytaj więcej...

Katyń

25.04.2024

Uroczystość katyńska cz.2

KATYŃ  - pamiętamy i nie zapomnimy!12 kwietnia 2024 roku w naszej szkole uroczyście obchodziliśmy 84.  rocznicę zbrodni katyńskiej i 14. rocznicę tragedii smoleńskiej.O godzinie 10.00 cała społeczność szkolna zebrała się przed Tablicą Katyńską  upamiętniającą męczeńską śmierć trzech mieszkańców gminy, ofiar zbrodni katyńskiej. W Charkowie, Katyniu i Twerze zginęli: Michał Antosiak – porucznik Wojska Polskiego, Leszek Heinzel – podporucznik Rezerwy WP oraz Andrzej Góra – aspirant Policji Państwowej.W uroczystych obchodach 84. rocznicy zbrodni katyńskiej wzięli udział przedstawiciele władz wojewódzkich, powiatowych i gminnych. Wśród przybyłych gości byli: pan Marek Mazur – wicewojewoda łódzki, pan Dariusz Magacz – wicestarosta powiatu piotrkowskiego, pan Marceli Piekarek – wójt Gminy Moszczenica, pani Aneta Cichoń – wizytator Kuratorium Oświaty Delegatura w Piotrkowie Trybunalskim, pan Włodzimierz Kaźmierczak – dyrektor GOKiS -u w Moszczenicy, przedstawiciele Rodzin Katyńskich, księża z naszej parafii, radni, nauczyciele, uczniowie i  rodzice. Całą uroczystość poprowadziła pani dyrektor Szkoły Podstawowej im. św. Stanisława Kostki w Moszczenicy  - Jolanta Kujawska – Wężyk, która przywitała wszystkich przybyłych i wygłosiła słowo wstępne, odnosząc się do okrutnych  wydarzeń z 1940 roku. Wspomniała tragiczne losy polskich jeńców, dramat polskich rodzin i krew przelaną w imię wolności Ojczyzny. Następnie został odśpiewany  hymn państwowy.Na to podniosłe wydarzenie przybyli, tak jak w poprzednich latach,  żołnierze z 7 Dywizjonu Lotniczego z Glinnika. Po  odczytaniu Katyńskiego Apelu Poległych oddali salwę honorową na cześć tych, którzy zostali najpierw pojmani do niewoli radzieckiej, a później w brutalny sposób zamordowani, jednym strzałem w tył głowy.Przedstawiciele poszczególnych delegacji złożyli kwiaty pod Tablicą Katyńską. Następnie wszyscy udali się do hali sportowej  i wysłuchali ciekawej prelekcji na temat okrutnych wydarzeń dotyczących zbrodni katyńskiej, którą zaprezentowała pani Irena Heinzel – krewna podporucznika Leszka Heinzla, poległego w Katyniu.              W swoim wystąpieniu podkreśliła, że naszym zadaniem jest pamiętać o tych, którzy wtedy zginęli, o bólu i o dramacie całego narodu.Uroczystość zakończył wzruszający montaż słowno – muzyczny pt. „Ostatni list” przygotowany przez uczniów klas siódmych pod kierunkiem nauczycielki języka polskiego -  pani Joanny Dury i pana Roberta Bykowskiego – nauczyciela muzyki.Młodzi artyści zakończyli swój występ pytaniem retorycznym:„Czy oni musieli tak zginąć? Zostawić ból i łzy?Czy przez Katyń musiało płynąć Morze polskiej krwi?”Podkreślili, że nam – ludziom żyjącym w XXI wieku - nie wolno zapomnieć o tych strasznych wydarzeniach z 1940 roku.„Jeśli zapomnę o Nich, Ty Boże na niebie, zapomnij o mnie!”  

Czytaj więcej...

katyń

25.04.2024

Uroczystość katyńska cz.1

KATYŃ  - pamiętamy i nie zapomnimy!12 kwietnia 2024 roku w naszej szkole uroczyście obchodziliśmy 84.  rocznicę zbrodni katyńskiej i 14. rocznicę tragedii smoleńskiej.O godzinie 10.00 cała społeczność szkolna zebrała się przed Tablicą Katyńską  upamiętniającą męczeńską śmierć trzech mieszkańców gminy, ofiar zbrodni katyńskiej. W Charkowie, Katyniu i Twerze zginęli: Michał Antosiak – porucznik Wojska Polskiego, Leszek Heinzel – podporucznik Rezerwy WP oraz Andrzej Góra – aspirant Policji Państwowej.W uroczystych obchodach 84. rocznicy zbrodni katyńskiej wzięli udział przedstawiciele władz wojewódzkich, powiatowych i gminnych. Wśród przybyłych gości byli: pan Marek Mazur – wicewojewoda łódzki, pan Dariusz Magacz – wicestarosta powiatu piotrkowskiego, pan Marceli Piekarek – wójt Gminy Moszczenica, pani Aneta Cichoń – wizytator Kuratorium Oświaty Delegatura w Piotrkowie Trybunalskim, pan Włodzimierz Kaźmierczak – dyrektor GOKiS -u w Moszczenicy, przedstawiciele Rodzin Katyńskich, księża z naszej parafii, radni, nauczyciele, uczniowie i  rodzice. Całą uroczystość poprowadziła pani dyrektor Szkoły Podstawowej im. św. Stanisława Kostki w Moszczenicy  - Jolanta Kujawska – Wężyk, która przywitała wszystkich przybyłych i wygłosiła słowo wstępne, odnosząc się do okrutnych  wydarzeń z 1940 roku. Wspomniała tragiczne losy polskich jeńców, dramat polskich rodzin i krew przelaną w imię wolności Ojczyzny. Następnie został odśpiewany  hymn państwowy.Na to podniosłe wydarzenie przybyli, tak jak w poprzednich latach,  żołnierze z 7 Dywizjonu Lotniczego z Glinnika. Po  odczytaniu Katyńskiego Apelu Poległych oddali salwę honorową na cześć tych, którzy zostali najpierw pojmani do niewoli radzieckiej, a później w brutalny sposób zamordowani, jednym strzałem w tył głowy.Przedstawiciele poszczególnych delegacji złożyli kwiaty pod Tablicą Katyńską. Następnie wszyscy udali się do hali sportowej  i wysłuchali ciekawej prelekcji na temat okrutnych wydarzeń dotyczących zbrodni katyńskiej, którą zaprezentowała pani Irena Heinzel – krewna podporucznika Leszka Heinzla, poległego w Katyniu.              W swoim wystąpieniu podkreśliła, że naszym zadaniem jest pamiętać o tych, którzy wtedy zginęli, o bólu i o dramacie całego narodu.Uroczystość zakończył wzruszający montaż słowno – muzyczny pt. „Ostatni list” przygotowany przez uczniów klas siódmych pod kierunkiem nauczycielki języka polskiego -  pani Joanny Dury i pana Roberta Bykowskiego – nauczyciela muzyki.Młodzi artyści zakończyli swój występ pytaniem retorycznym:„Czy oni musieli tak zginąć? Zostawić ból i łzy?Czy przez Katyń musiało płynąć Morze polskiej krwi?”Podkreślili, że nam – ludziom żyjącym w XXI wieku - nie wolno zapomnieć o tych strasznych wydarzeniach z 1940 roku.„Jeśli zapomnę o Nich, Ty Boże na niebie, zapomnij o mnie!”  

Czytaj więcej...

konstytucja

24.04.2024

Zaproszenie na obchody Świeta Konstytucji 3 Maja

Czytaj więcej...

niemiecki

15.04.2024

SUKCES DOMINIKA PIETRZAKA W KONKURSIE JĘZYKA NIEMIECKIEGO

12 kwietnia w IV Liceum Ogólnokształcącym, im. Generała Stefana Roweckiego - Grota, w Piotrkowie Trybunalskim odbyła się II Edycja Konkursu Wiedzy o Krajach Niemieckiego Obszaru Językowego dla uczniów szkół podstawowych z Piotrkowa Tryb. i powiatu piotrkowskiego. Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem. Uczestnicy wykazali się rozległą wiedzą niemcoznawczą. I. miejsce zajął uczeń naszej szkoły - Dominik Pietrzak, którego do konkursu przygotowała mgr Jolanta Jaros. Więcej na temat konkursu na stronie organizatora

Czytaj więcej...

matematyka

15.04.2024

MATEMATYCZNE ASY

W poniedziałek, 8 kwietnia 2024r. w ZSPiPO-W nr 3 w Piotrkowie Tryb. odbył się finał I edycji konkursu matematycznego „Matematyczne Asy”.  Głównym celem konkursu jest popularyzowanie matematyki wśród uczniów, rozwijanie ich zainteresowań matematycznych i motywowanie do pracy. Konkurs przeprowadzony został w dwóch etapach. Do etapu szkolnego zgłoszono 102 uczniów z 13 szkół podstawowych powiatu piotrkowskiego. Do etapu finałowego zakwalifikowano 21 uczniów, którzy uzyskali co najmniej 80% punktów w etapie szkolnym. Z wielką przyjemnością informujemy, że w  gronie finalistów znalazło się czterech uczniów naszej szkoły, którzy ostatecznie zajęli bardzo wysokie miejsca w konkursie:Miron Słowianek kl.7a – III miejsceNikola Stasiak kl.7b – IV miejsceOliwier Żelazny kl.7b – VII miejsceJulia Rytych kl.8b – IX miejsce Ogromne gratulacje dla uczniów, ich rodziców i nauczycieli 😊

Czytaj więcej...

biblia

15.04.2024

LAUREACI KONKURSU BIBLIJNEGO

Już po raz 18-sty w naszej Archidiecezji odbył się Konkurs Biblijny dla uczniów szkół podstawowych. Tematem tegorocznej edycji Konkursu były Dzieje Apostolskie. Spośród wielu finalistów, na szczeblu archidiecezjalnym, reprezentanci naszej szkoły zdobyli wysokie wyniki:W kategorii klas VII-VIII: 2 miejsce Dominik Pietrzak,a w kategorii klas IV-VI: 2 miejsce Jan Ludwiczak, 6 miejsce Michalina JarosGratulujemy! Pozostaje mieć nadzieję, że przeczytane przez nich Słowo Boże pozostanie z nimi na całe ich życie!

Czytaj więcej...

Dzień dyrektorski

10.04.2024

Dzień dyrektorski

Tekst w przygotowaniu...

Czytaj więcej...

Dzień Świadomości Autyzmu

10.04.2024

Dzień Świadomości Autyzmu

Corocznie, 2 kwietnia na całym świecie obchodzony jest Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. Jego głównym przesłaniem  jest podnoszenie świadomości społeczeństwa na temat spektrum autyzmu oraz promowanie akceptacji i zrozumienia dla osób zmagających się z tym schorzeniem. W naszej szkole obchody zorganizowaliśmy 5 kwietnia. W tym dniu nasza szkoła wyraziła swą solidarność z osobami z autyzmem, poprzez założenie ubrania w kolorze niebieskim. Niebieski to kolor autyzmu, symbolizuje niewinność, nadzieję, ale też płeć męską, bo na to zaburzenie cierpi więcej chłopców i mężczyzn.  Ponadto każda klasa wysłuchała prelekcję o autyzmie, przygotowaną przez panie: Monikę Badek i Magdalenę Jaros. Dzieci i młodzież uświadomiły sobie, że osoby ze spektrum autyzmu, chociaż wyglądają zupełnie normalnie, odbierają świat inaczej niż większość z nas. 2 kwietnia jest dniem, w którym wszyscy powinniśmy dać wyraz swojej postawie pełnej akceptacji i zrozumienia  dla tego zaburzenia rozwojowego. 

Czytaj więcej...

marzanna

27.03.2024

Pierwszy dzień wiosny

Dzieci z naszej szkoły tradycyjnie powtały wiosnę paląc Marzannę...

Czytaj więcej...

kiermasz

14.03.2024

ZAPRASZAMY NA KIERMASZ

Czytaj więcej...

parki

06.03.2024

Awans drużyny z Moszczenicy do etapu wojewódzkiego

W dniu 5 marca uczniowie naszej szkoły - Michalina Jaros, Julian Lewicki i Dominik Pietrzak reprezentowali naszą szkołę w etapie powiatowym konkursu o parkach krajobrazowych. Okazali się najlepsi i awansowali do etapu wojewódzkiego. Ponadto Michalina Jaros zdobyła nagrodę dodatkową za najwyżej ocenioną pracę. Cała trójka wróciła do szkoły z cennymi nagrodami i budką lęgową dla szkoły. Gratulujemy.

Czytaj więcej...

cyrk

22.02.2024

Występy cyrkowe

We wtorek, na godzinie wychowawczej, nasi uczniowie uczesticzyli w pokazach cyrkowych. Artyści zaprezetowali się w programie, który rozbawił publiczność do łez... 

Czytaj więcej...

walentynki

22.02.2024

Walentynkowy turniej siatkówki

Tegoroczne WALENTYNKI w naszej szkole świętowaliśmy na sportowo. Poza tradycyjną Pocztą Walentynkową, Samorząd Uczniowski klas starszych zorganizował turniej siatkarski dla par mieszanych. Do turnieju zgłosiło się pięć par z klas IV, których przygotowała i nadzorowała pani Karina Kowalik. Drużyny walczyły systemem „każdy z każdym” a ostateczna klasyfikacja wyglądała następująco: I  Małgosia Król i Adam Tworek II  Zuzia  Malasińska i Wojtek Sokalski III  Inga Piechura i Wojtek Bielawski IV  Sandra Plich i Damian Zywert V  Zosia Makowska i Ksawier Forma             W klasach V – VIII turniej cieszył się jeszcze większym zainteresowaniem, zgłosiło się do niego piętnaście par przygotowywanych przez p.Annę Budzisz i p. Mariusza Kowalewskiego.  Jako szesnasta para udział wzięła p. Karina Kowalik z mężem Jakubem, którzy  nie tylko zachwycili swym profesjonalizmem ale pokazali jak należy się wspierać i bawić na boisku. Uczestnicy turnieju byli  podzieleni na cztery grupy, w których  walczyli „każdy z każdym” . Z każdej z grup dwie drużyny awansowały do  turnieju głównym a pozostali rozegrali turniej pocieszenia . W sumie odbyło się  39 meczy do dwóch wygranych setów Rywalizacja była bardzo zacięta i o wygranej często musiał decydować  tie-break. Końcowa klasyfikacja  wyglądała następująco : Dziękujemy wszystkim uczestnikom turnieju a zwycięzcom gratulujemy, życząc wielu sukcesów i zachęcając do wspólnych zabaw z SU.   Opiekun SU i koordynator turnieju – Anna Budzisz

Czytaj więcej...

Aktualności

katyń

25.04.2024

Uroczystość katyńska cz.1

KATYŃ  - pamiętamy i nie zapomnimy!12 kwietnia 2024 roku w naszej szkole uroczyście obchodziliśmy 84.  rocznicę zbrodni katyńskiej i 14. rocznicę tragedii smoleńskiej.O godzinie 10.00 cała społeczność szkolna zebrała się przed Tablicą Katyńską  upamiętniającą męczeńską śmierć trzech mieszkańców gminy, ofiar zbrodni katyńskiej. W Charkowie, Katyniu i Twerze zginęli: Michał Antosiak – porucznik Wojska Polskiego, Leszek Heinzel – podporucznik Rezerwy WP oraz Andrzej Góra – aspirant Policji Państwowej.W uroczystych obchodach 84. rocznicy zbrodni katyńskiej wzięli udział przedstawiciele władz wojewódzkich, powiatowych i gminnych. Wśród przybyłych gości byli: pan Marek Mazur – wicewojewoda łódzki, pan Dariusz Magacz – wicestarosta powiatu piotrkowskiego, pan Marceli Piekarek – wójt Gminy Moszczenica, pani Aneta Cichoń – wizytator Kuratorium Oświaty Delegatura w Piotrkowie Trybunalskim, pan Włodzimierz Kaźmierczak – dyrektor GOKiS -u w Moszczenicy, przedstawiciele Rodzin Katyńskich, księża z naszej parafii, radni, nauczyciele, uczniowie i  rodzice. Całą uroczystość poprowadziła pani dyrektor Szkoły Podstawowej im. św. Stanisława Kostki w Moszczenicy  - Jolanta Kujawska – Wężyk, która przywitała wszystkich przybyłych i wygłosiła słowo wstępne, odnosząc się do okrutnych  wydarzeń z 1940 roku. Wspomniała tragiczne losy polskich jeńców, dramat polskich rodzin i krew przelaną w imię wolności Ojczyzny. Następnie został odśpiewany  hymn państwowy.Na to podniosłe wydarzenie przybyli, tak jak w poprzednich latach,  żołnierze z 7 Dywizjonu Lotniczego z Glinnika. Po  odczytaniu Katyńskiego Apelu Poległych oddali salwę honorową na cześć tych, którzy zostali najpierw pojmani do niewoli radzieckiej, a później w brutalny sposób zamordowani, jednym strzałem w tył głowy.Przedstawiciele poszczególnych delegacji złożyli kwiaty pod Tablicą Katyńską. Następnie wszyscy udali się do hali sportowej  i wysłuchali ciekawej prelekcji na temat okrutnych wydarzeń dotyczących zbrodni katyńskiej, którą zaprezentowała pani Irena Heinzel – krewna podporucznika Leszka Heinzla, poległego w Katyniu.              W swoim wystąpieniu podkreśliła, że naszym zadaniem jest pamiętać o tych, którzy wtedy zginęli, o bólu i o dramacie całego narodu.Uroczystość zakończył wzruszający montaż słowno – muzyczny pt. „Ostatni list” przygotowany przez uczniów klas siódmych pod kierunkiem nauczycielki języka polskiego -  pani Joanny Dury i pana Roberta Bykowskiego – nauczyciela muzyki.Młodzi artyści zakończyli swój występ pytaniem retorycznym:„Czy oni musieli tak zginąć? Zostawić ból i łzy?Czy przez Katyń musiało płynąć Morze polskiej krwi?”Podkreślili, że nam – ludziom żyjącym w XXI wieku - nie wolno zapomnieć o tych strasznych wydarzeniach z 1940 roku.„Jeśli zapomnę o Nich, Ty Boże na niebie, zapomnij o mnie!”  

Czytaj więcej...
konstytucja

24.04.2024

Zaproszenie na obchody Świeta Konstytucji 3 Maja

Czytaj więcej...
niemiecki

15.04.2024

SUKCES DOMINIKA PIETRZAKA W KONKURSIE JĘZYKA NIEMIECKIEGO

12 kwietnia w IV Liceum Ogólnokształcącym, im. Generała Stefana Roweckiego - Grota, w Piotrkowie Trybunalskim odbyła się II Edycja Konkursu Wiedzy o Krajach Niemieckiego Obszaru Językowego dla uczniów szkół podstawowych z Piotrkowa Tryb. i powiatu piotrkowskiego. Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem. Uczestnicy wykazali się rozległą wiedzą niemcoznawczą. I. miejsce zajął uczeń naszej szkoły - Dominik Pietrzak, którego do konkursu przygotowała mgr Jolanta Jaros. Więcej na temat konkursu na stronie organizatora

Czytaj więcej...
matematyka

15.04.2024

MATEMATYCZNE ASY

W poniedziałek, 8 kwietnia 2024r. w ZSPiPO-W nr 3 w Piotrkowie Tryb. odbył się finał I edycji konkursu matematycznego „Matematyczne Asy”.  Głównym celem konkursu jest popularyzowanie matematyki wśród uczniów, rozwijanie ich zainteresowań matematycznych i motywowanie do pracy. Konkurs przeprowadzony został w dwóch etapach. Do etapu szkolnego zgłoszono 102 uczniów z 13 szkół podstawowych powiatu piotrkowskiego. Do etapu finałowego zakwalifikowano 21 uczniów, którzy uzyskali co najmniej 80% punktów w etapie szkolnym. Z wielką przyjemnością informujemy, że w  gronie finalistów znalazło się czterech uczniów naszej szkoły, którzy ostatecznie zajęli bardzo wysokie miejsca w konkursie:Miron Słowianek kl.7a – III miejsceNikola Stasiak kl.7b – IV miejsceOliwier Żelazny kl.7b – VII miejsceJulia Rytych kl.8b – IX miejsce Ogromne gratulacje dla uczniów, ich rodziców i nauczycieli 😊

Czytaj więcej...
biblia

15.04.2024

LAUREACI KONKURSU BIBLIJNEGO

Już po raz 18-sty w naszej Archidiecezji odbył się Konkurs Biblijny dla uczniów szkół podstawowych. Tematem tegorocznej edycji Konkursu były Dzieje Apostolskie. Spośród wielu finalistów, na szczeblu archidiecezjalnym, reprezentanci naszej szkoły zdobyli wysokie wyniki:W kategorii klas VII-VIII: 2 miejsce Dominik Pietrzak,a w kategorii klas IV-VI: 2 miejsce Jan Ludwiczak, 6 miejsce Michalina JarosGratulujemy! Pozostaje mieć nadzieję, że przeczytane przez nich Słowo Boże pozostanie z nimi na całe ich życie!

Czytaj więcej...
Dzień dyrektorski

10.04.2024

Dzień dyrektorski

Tekst w przygotowaniu...

Czytaj więcej...

Wyszukiwarka