powiatowy konkurs

18.05.2026

Nagroda w powiatowym konkursie językowo-plastycznym

W Szkole Podstawowej nr 3 odbyło się uroczyste podsumowanie III edycji powiatowego konkursu językowo-plastycznego dla uczniów szkół podstawowych. Tegoroczna odsłona wydarzenia poświęcona była kaligramom, czyli „słowom pisanym obrazem”. Uczestnicy mieli za zadanie przedstawić wybrane słowo z języka angielskiego lub niemieckiego w formie artystycznej pracy plastycznej.

Organizatorzy podkreślali, że poziom konkursu po raz kolejny przeszedł najśmielsze oczekiwania jury. Na konkurs wpłynęły dziesiątki prac wykonanych zarówno w formie plakatów, jak i przestrzennych makiet. W wydarzeniu udział wzięli uczniowie z Piotrków Trybunalski oraz okolicznych miejscowości, m.in. z Moszczenica, Wola Krzysztoporska, Rozprza i Witów-Kolonia.

Podczas wydarzenia nie zabrakło emocji, gratulacji oraz humorystycznych komentarzy prowadzących. Dyrekcja szkoły dziękowała uczniom i nauczycielom za ogrom pracy oraz kreatywność.

 "Wasze prace pływają, latają, kuszą. Niektóre prace są takie właśnie ślinotokowe. Zachwycają te prace, słychać te prace, pachną" – mówiła podczas uroczystości jedna z organizatorek konkursu.

Konkurs rozwija kreatywność i języki obce

Nauczycielka języka niemieckiego oraz organizator pani Ewa podkreślała, że ideą wydarzenia jest połączenie nauki języków obcych z twórczością artystyczną.

 Konkurs miał zachęcić uczniów uczących się języka angielskiego i niemieckiego do przygotowania pracy plastycznej związanej z językiem niemieckim bądź angielskim. W tym roku padło na kaligramy, czyli słowa obrazem pisane – wyjaśniła.

Jak zaznaczyła organizatorka, konkurs z roku na rok cieszy się coraz większym zainteresowaniem.

 1 miejsce w konkursie zajęła nasza uczennica - Michalina Jaros z kl. 7a.


Więcej przeczytasz na stronie: https://epiotrkow.pl/news/powiatowy-konkurs-jezykowo-plastyczny-rozstrzygniety-uczniowie-zachwycili-kaligramami,62573

Aktualności

foto

24.04.2026

PODSUMOWANIE EKO - TYGODNIA

W dniu 22 kwietnia podsumowane zostały działania związane z Eko-tygodniem obchodzonym  w naszej szkole. 

Czytaj więcej...
parki

27.04.2026

Etap wojewódzki konkursu Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski

24 kwietnia uczniowie naszej szkoły - Franciszek Gajda, Michalina Jaros i Mateusz Misztela wzięli udział w wojewódzkim etapie konkursu Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski. Do konkursu stanęło 7 zwycięskich drużyn etapu parkowego i uplasowaliśmy tuż za podium, a województwo łódzkie na etapie ogólnopolskim pojedzie reprezentować drużyna ze Skierniewiec, reprezentująca Bolimowski Park Krajobrazowy. W oczekiwaniu na wyniki konkursu zaplanowano dla uczestników szereg atrakcji - m.in. zwiedzanie Centrum Komiksu i Narracji Interaktywnej. Nagrody w konkursie wręczyła osobiście Pani Marszałek Województwa Łódzkiego - Joanna Skrzydlewska. 

Czytaj więcej...
foto

21.04.2026

W zdrowym ciele zdrowy duch

15 kwietnia w Szkole Podstawowej w Srocku odbył się VIII Międzyszkolny Konkurs pod hasłem „W zdrowym ciele zdrowy duch”, podzielony na trzy kategorie wiekowe. Uczniowie klas I–III oraz IV–VI rywalizowali w konkurencjach sportowych i quizach wiedzy, natomiast dla klas VII–VIII przygotowano konkurs plastyczny pt. „Eko talerz zdrowia”.            Uczniowie naszej szkoły zdobyli wyróżnienia we wszystkich kategoriach konkursowych. Uczestnikom należą się serdeczne gratulacje oraz wyrazy uznania za zaangażowanie i godne reprezentowanie szkoły.

Czytaj więcej...
gala

23.04.2026

Laureaci konkursów przedmiotowych na gali w Łodzi

22 kwietnia w auli  Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego Pan Janusz Brzozowski - Łódzki Kurator Oświaty - uroczyście wręczył dyplomy i nagrody wszystkim laureatom – zwycięzcom Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych z poszczególnych przedmiotów. Z dumą informujemy, że w tym roku szkolnym uczniowie z naszej szkoły także znaleźli się w tym zaszczytnym gronie. Michalina Jaros, uczennica klasy 7 a, zdobyła tytuł laureatki Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Języka Angielskiego,  Justyna Kaźmierczak z klasy 8 a – tytuł laureatki WKP z Matematyki i  Magdalena Góralczyk, uczennica klasy 8 c, została finalistką WKP z Języka Polskiego. Uczniowie, którzy zdobyli tytuł laureata, są zwolnieni z egzaminu ósmoklasisty z danego przedmiotu oraz otrzymują z niego 100% na zaświadczeniu o wynikach z egzaminu ósmoklasisty,  a finaliści  - dodatkowe punkty przy rekrutacji do szkoły ponadpodstawowej. Uczennice sumiennie przygotowywały się do konkursu pod okiem swoich nauczycieli  i oczywiście przy nieocenionym wsparciu rodziców. Zdobycie tytułu laureata czy finalisty Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego wymaga od uczestnika wiele wysiłku i pracy. Aby dotrzeć do etapu wojewódzkiego, to najpierw trzeba zwycięsko przejść przez eliminacje szkolne i rejonowe. Jesteśmy bardzo dumni, że w naszej szkole są utalentowani uczniowie, którzy chcą i potrafią wytrwale dążyć do  celu, wysoko stawiać sobie wymagania oraz rozwijać swoje zainteresowania .  Gratulujemy naszym Laureatkom i Finalistce oraz życzymy dalszych sukcesów na kolejnych konkursach.

Czytaj więcej...
foto

23.04.2026

Sukcesy recytatorskie

21 kwietnia w Zespole Szkół Ponadpodstawowych nr 6 im. Królowej Jadwigi w Piotrkowie Trybunalskim odbyła się pierwsza edycja konkursu recytatorskiego pod hasłem „Kobieta – jej głos, siła, tożsamość”. Wydarzenie skierowane było do uczniów szkół ponadpodstawowych oraz klas VII i VIII szkół podstawowych.W konkursie wzięło udział 19 uczestników, którzy zaprezentowali wysoki poziom artystyczny i dużą wrażliwość interpretacyjną. Naszą szkołę reprezentowało czworo uczniów: Marika Simkiewicz i Mateusz Misztela z klasy VII a oraz Michalina Malasińska i Magdalena Góralczyk z klasy VIII c.Szczególny sukces odniosła Michalina Malasińska, która zdobyła I miejsce, zachwycając jury swoją interpretacją. Wyróżnienie otrzymała również Magdalena Góralczyk za ciekawą i poruszającą prezentację.Serdeczne podziękowania kierujemy do nauczycielek, które przygotowały uczniów do konkursu – pani Lidii Sacińskiej oraz pani Joanny Dury. Dzięki ich zaangażowaniu i wsparciu uczniowie mogli rozwijać swoje talenty i godnie reprezentować szkołę. Udział w konkursie był dla wszystkich uczestników cennym doświadczeniem oraz okazją do rozwijania pasji związanych z literaturą i sztuką recytacji.

Czytaj więcej...
foto

21.04.2026

Zajęcia edukacyjne w terenie

Zajęcia edukacyjne  dla uczniów klas IV  w Oddziale Spalskiego Parku Krajobrazowego i Sulejowskiego Parku Krajobrazowego Województwa Łódzkiego w Moszczenicy zakończone ogniskiem z kiełbaskami. Dnia 16.04.2026 r. w ramach obchodów Tygodnia Ekologicznego połączonego z Dniem Ziemi 2026 uczniowie klasy IV a i IV b wraz z nauczycielami Joanną Durą, Justyną Szafrańską  i Alicją Staniaszek uczestniczyli   w ciekawych zajęciach edukacyjnych, terenowych połączonych z ogniskiem z kiełbaskami. Uczniowie poznali florę i faunę Parków Krajobrazowych oraz problematykę funkcjonowania człowieka w aspekcie ochrony przyrody i krajobrazu. Największą atrakcją okazała się grupowa gra terenowa z nagrodami , dzięki której uczniowie mogli rozwijać takie umiejętności jak orientacja w terenie, rywalizacja, a także wykorzystywanie strategicznego myślenia i stosowanie  zdobytej wcześniej wiedzy. Piękna słoneczna pogoda, dobre humory i obcowanie z przyrodą korzystnie wpłynęła  na nasze zdrowie fizyczne i psychiczne, a także na samopoczucie. Pełni wrażeń wróciliśmy do szkoły. 

Czytaj więcej...

Wyszukiwarka