20.05.2026
BIBLIOTECZNY KONKURS MISTRZ SŁOWA
Dnia 28 kwietnia w bibliotece
szkolnej odbył się konkurs językowy „Mistrz Słowa”, skierowany do uczniów klas
piątych, szóstych i siódmych. Celem konkursu było rozwijanie zainteresowań
językowych, poszerzanie zasobu słownictwa oraz utrwalanie znajomości związków
frazeologicznych.
Konkurs miał formę pisemną i
obejmował zadania sprawdzające znajomość trudnych słów, związków
frazeologicznych oraz umiejętność układania jak największej liczby wyrazów z podanego
zestawu liter. Uczniowie rywalizowali w trzech grupach wiekowych.
Po sprawdzeniu prac przez komisję konkursową
wyłoniono zwycięzców w poszczególnych kategoriach:
Klasy piąte:
Tytuł „Mistrza Słowa” zdobyła Julia
Kawnik (60 punktów).
Kolejne miejsca zajęli: Maciej Dróżdż (57 punktów), Hanna Grzesik (56 punktów),
Jakub Justyna (55 punktów), Krzysztof Gajak (54 punkty), Filip Kuchta (53
punkty),
Lena Kaźmierczak (47 punktów) oraz Maja Kraska (33 punkty).
Klasy szóste:
Tytuł „Mistrza Słowa” zdobył Jan Okła
(89 punktów).
Następne miejsca zajęli: Maja Pacześ (66 punktów), Lena Gazda (64 punkty),
Sandra Plich (54 punkty) oraz Helena Korytkowska (44 punkty).
Klasy siódme:
Tytuł „Mistrza Słowa” zdobyła
Michalina Jaros (129 punktów).
Kolejne miejsca zajęli: Iga Deka (116 punktów), Wiktor Czajka (91 punktów),
Patrycja Głowacka (90 punktów) oraz Adam Korytkowski (64 punkty).
Wyniki konkursu zostały
ogłoszone na stronie internetowej szkoły, a nagrody wręczone na apelu szkolnym.
Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem i przebiegał
w miłej atmosferze, sprzyjającej zdrowej rywalizacji.