foto

12.05.2022

SUKCESY MATEUSZA W KONKURSACH HUMANISTYCZNYCH

Dnia 6 maja 2022 roku o godzinie 15.00 w Centrum Zajęć Pozaszkolnych nr 1 w Łodzi odbyło się uroczyste rozstrzygnięcie Interdyscyplinarnego Konkursu dla Szkół Podstawowych w Łodzi i Województwa Łódzkiego „Historia -  Sztuka – Literatura - Wielcy Twórcy” zorganizowanego przez CZP  pod patronatem Łódzkiego Kuratora Oświaty. Konkurs ten składał się z trzech etapów i wymagał od uczestników solidnego przygotowania nie tylko z języka polskiego i historii, ale także zdobycia rzetelnej wiedzy z zakresu historii sztuki. Wśród grona nagrodzonych znalazł się także uczeń naszej szkoły - Mateusz Kowara z klasy VIII b.  Mateusz zdobył tytuł wyróżnionego finalisty i otrzymał nagrodę rzeczową w postaci talonu do zrealizowania w Empiku. Ponadto Mateusz Kowara, po raz pierwszy w dziejach naszej szkoły,  zdobył tytuł laureata w Wojewódzkim Konkursie Przedmiotowym z Języka Polskiego zorganizowanym przez Kuratorium Oświaty w Łodzi. Zdobycie tegoż tytułu zwalnia Mateusza z obowiązku pisania egzaminu ósmoklasisty z danego przedmiotu  i uczeń otrzymuje na zaświadczeniu z egzaminu maksymalną ilość punktów.  Mateusz przygotowywał się do konkursów pod kierunkiem nauczycielki języka polskiego – pani Joanny Dury. Jesteśmy bardzo dumni z osiągnięć Mateusza i życzymy mu dalszych sukcesów w rozwijaniu swoich zainteresowań humanistycznych i kolejnych zwycięstw w konkursach.

Czytaj więcej...

foto

05.05.2022

ZDROWO I AKTYWNIE PRZEZ CAŁY ROK

„Szlachetne zdrowie, Nikt się nie dowie, Jako smakujesz, Aż się zepsujesz.”Te słowa poety Jana Kochanowskiego były mottem apelu dotyczącego zdrowego odżywiania pod hasłem: „Zdrowo i aktywnie przez cały rok”, który odbył się dnia 28 kwietnia 2022 r. w wykonaniu uczniów klasy IV b, V a i VI b pod kierunkiem Pani Celiny Galia i Alicji Staniaszek, oprawa muzyczna Pan Robert Bykowski.Apel miał na celu popularyzację oraz promocję wśród dzieci i młodzieży zdrowych nawyków, takich jak prawidłowa dieta i aktywność fizyczna. Jest wysoce prawdopodobne, że pozwolą one uniknąć problemów  ze zdrowiem w przyszłości. Prowadząc zdrowy styl życia, szczególnie od najmłodszych lat, możemy ograniczyć wystąpienie wielu chorób, w tym nadwagi.,,Każdy z nas ma swoje marzenia: jeden chciałby być sławnym, inny bogatym, ktoś marzy o odległych egzotycznych krajach, ale z pewnością wszyscy chcieliby być zdrowymi i sprawnymi przez całe życie. Jednak, żeby to osiągnąć, należy zażywać ruchu, dbać o kondycję fizyczna i psychiczną oraz stosować się do zasad prawidłowego żywienia''.Kształtując u dzieci i młodzieży mądre nawyki, realnie wpływamy na ich przyszłość. Sekretem wartościowej diety jest rezygnacja z żywności wysokoprzetworzonej i wybór zdrowego jedzenia.Zdrowy styl życia to klucz do sukcesu! Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.

Czytaj więcej...

foto

29.04.2022

ŚWIĘTO KONSTYTUCJI 3 MAJA

Cała społeczność szkolna uczestniczyła w apelu z okazji Święta Konstytucji 3 Maja. Święto to upamiętnia przyjęcie w 1791 r. pierwszej w Europie i drugiej na świecie spisanej konstytucji. Na początku uroczystości odśpiewane zostały hymny: narodowy oraz szkolny, następnie uczniowie poprzez śpiew i grę na instrumentach, przypomnieli nam znane utwory patriotyczne. Rozstrzygnięty został również konkurs plastyczny na najpiękniejsze miejsce w Polsce. 

Czytaj więcej...

foto

06.05.2022

EKO - TYDZIEŃ

Dnia 22.04.2022r. uczniowie klasy VI b i VIII c  wraz z opiekunami ze Szkoły Podstawowej im. św. Stanisława Kostki w Moszczenicy (Pani Celina Galia, Alicja Staniaszek) uczestniczyli w I  rajdzie rowerowym „Leśnym szlakiem” w ramach Eko – Tygodnia 2022 połączonym z Dniem Ziemi.  Opiekunem rajdu był również Pan Marek Galia, który służył pomocą techniczną za co serdecznie dziękujemy. Trasa rajdu liczyła około 33 km .Dnia 29.04.2022 r. uczniowie klasy V a brali udział w II rajdzie rowerowym i pokonali odległość 40 km. Młodzi uczestnicy zapoznali się z walorami przyrodniczymi najbliższej okolicy, z elementami zasad bezpieczeństwa w ruchu rowerowym , z  fauną i florą oraz gospodarką leśną i aktywnie spędzili czas. Atrakcją rajdu było  odwiedzenie Leśnej Osady Edukacyjnej w Kole.  Jest to bardzo miłe i przyjazne miejsce, dające mnóstwo satysfakcji  szczególnie podczas bezpośrednich spotkań z ptakami i zwierzętami. 22 kwietnia to Międzynarodowy Dzień Ziemi i  z tej okazji w piątek zorganizowano akcję sadzenia dębowego lasu w okolicy Osady Leśnej w Kole. Drzewa sadzili  m.in. uczniowie, mieszkańcy powiatu, ale także pracownicy starostwa, których mieliśmy okazję spotkać. Uczestnicy rajdu powrócili do szkoły pełni przeżyć, dobrego humoru oraz  niezapomnianych wrażeń .Piękna pogoda i moc atrakcji, czego można więcej chcieć, by wspólnie Trzymać Formę! Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.

Czytaj więcej...

foto

29.04.2022

SUKCES NASZYCH PRZYRODNIKÓW

Uczniowie klas VIII w składzie: Ola Jagodzińska, Julia Korytkowska oraz Mateusz Kowara w XXI konkursie "Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski" na etapie wojewódzkim zajęli III miejsce. Serdeczne gratulacje!!!

Czytaj więcej...

Aktualności

koronawirus

10.03.2020

UWAGA - Zarządzenie Dyrektora Szkoły w związku z ryzykiem zarażenia koronawirusem

Czytaj więcej...
1

06.03.2019

CHOINKA SZKOLNA

Tradycyjnie w karnawale w szkołach odbywają się bale choinkowe. W dniu 24 lutego stycznia uczniowie  wraz ze swoimi rodzicami, nauczycielami mieli okazję w takim balu uczestniczyć. W pięknie udekorowanej sali odbyła się zabawa choinkowa dla wszystkich dzieci i uczniów naszej szkoły. Choinka odbyła się w dwóch turach: dla klas 0- III oraz dla klas IV-VIII. O oprawę muzyczną zadbał DJ. Paweł, który przed kilka godzin serwował wszystkim najnowsze hity z list przebojów, ale też utwory nieco starsze, a wciąż popularne. Piosenki na pewno podobały się sądząc po ilości tańczących na parkiecie uczniów. Największym zainteresowaniem cieszyła się odtańczona wspólnie belgijka. Większość uczestników choinki postarało się o piękne i ciekawe kostiumy oraz maski. Wśród przebierańców były: księżniczki, królowe, motyle, wróżki, pszczółki, czarodziejki i wiele innych ciekawych postaci. Wszystkie dzieci wyglądały pięknie i oryginalnie. Dla każdego uczestnika znalazł się słodki upominek ufundowany przez Radę Rodziców. Zabawa choinkowa udała się doskonale, a dzieci i uczniowie zmęczeni, ale pełni wrażeń rozeszli się do domów. Kolejna zabawa choinkowa za nami.

Czytaj więcej...
a

19.06.2019

UROCZYSTOŚĆ ZAKOŃCZENIA ROKU SZKOLNEGO

    W dniu 19 czerwca odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego. Po odśpiewaniu hymnów państwowego i szkolnego pani Dyrektor Jolanta Kujawska – Wężyk podziękowała nauczycielom, pracownikom, rodzicom i uczniom za cały rok pracy.Nagrodziła uczniów, którzy w minionym roku wyróżnili się pod względem nauki, zachowania, a także zdobyli wiele nagród w konkursach.     Największą średnią ocen, tj. 5,5 uzyskał uczeń z klasy VII d Krystian Szelest. Dużą grupę nagrodzonych stanowili sportowcy, którzy reprezentowali naszą szkołę w wielu dyscyplinach również na szczeblu ogólnopolskim. Statuetkę najlepszego sportowca otrzymał z rąk Wójta naszej gminy – Marcelego Piekarka - Jakub Danielewicz z klasy VII d. Nagrodzone zostały także: czytelnictwo uczniów oraz praca na rzecz szkoły i środowiska.    Ważnym punktem uroczystości było  ślubowanie uczniów klas ósmych oraz przekazanie przez nich Sztandaru Szkoły młodszym kolegom. Pani Dyrektor wraz z wychowawcami klas VIII: Alicją Staniaszek, Małgorzatą Wójcik, Izabelą Pawłowską wręczyły listy gratulacyjne oraz podziękowania dla rodziców i nagrody dla  wzorowych wychowanków. Absolwentem roku została Weronika Przybysz z klasy VIII b -  laureatka wielu konkursów i olimpiad przedmiotowych.      Do zgromadzonych uczniów, nauczycieli a także rodziców zwrócił się również Wójt Gminy Moszczenica – Marceli Piekarek, który podziękował za trud włożony w nauczanie i wychowanie młodzieży. Pogratulował wysokich wyników w nauce i życzył uczniom bezpiecznych i udanych wakacji.

Czytaj więcej...
mj

07.04.2019

KIERMASZ WIELKANOCNY

Po raz kolejny w naszej szkole zorganizowany został Kiermasz Wielkanocny, podczas którego nabyć można było różnorodne artykuły wykonane przez uczniów, rodziców i nauczycieli. Również podczas cieszącej się dużym zainteresowaniem licytacji można było stać się posiadaczem wielu wartościowych artykułów i voucherów, chociażby na sesję zdjęciową, czy jazdę konną.   Przybyli kupujący mogli obejrzeć wyjątkowe przedstawienia w wykonaniu uczniów klas V, pod kierunkiem swoich wychowawców: Jolanty Jaros, Agnieszki Magacz, Anetty Janczak, Lidii Sacińskiej oraz pani Joanny Ryś. Były to: "Rzepka" oraz „Magiczne liczby”. Do inscenizacji oprawę muzyczną wykonał chór szkolny pod opieką pana Roberta Bykowskiego. Owacjami na stojąco nagrodzony został uczeń klasy Ia, Piotr Sala, który wykonał na akordeonie kilka utworów. Również swoje wyjątkowe zdolności muzyczne zaprezentował Dominik Pietrzak i Jakub Kuchta. Wystąpiła także grupa taneczne z naszej szkoły, ucząca się pod okiem instruktora tańca ze szkoły „Cantinero”, pana Janusza Ptaszka.Za zebraną kwotę zostaną zakupione pomoce dydaktyczne do szkoły. Pani Jolanta Kujawska - Wężyk, Dyrektor Szkoły Podstawowej im. św. Stanisław Kostki w Moszczenicy, podziękowała darczyńcom,  przybyłym gościom  i wszystkim, którzy byli zaangażowani w organizację tego przedsięwzięcia oraz przyczynili się do jego sukcesu.

Czytaj więcej...
a

18.06.2019

OGŁOSZENIE

UWAGA RODZICE! W ROKU SZKOLNYM 2019/2020 PROSIMY O ZAKUPIENIE NASTĘPUJĄCYCH PODRĘCZNIKÓW I MATERIAŁÓW ĆWICZENIOWYCH  

Czytaj więcej...
k

12.04.2019

UROCZYSTOŚCI KATYŃSKIE

10 kwietnia 2019 r. o godz. 10  rozpoczęły się uroczyste obchody 79. rocznicy Zbrodni Katyńskiej. Tradycyjnie przed Tablicą Katyńską zgromadziła się społeczność szkolna, przedstawiciele rodzin Katyńskich i władz samorządu lokalnego i powiatowego na czele z  Piotrem Wojtysiakiem – starostą powiatu piotrkowskiego i  Marcelim Piekarkiem – wójtem gminy Moszczenica. Rangę tej uroczystości podnieśli swoją obecnością: ksiądz proboszcz  Władysław Paś, delegacja Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej ze sztandarem 25. Pułku Armii Krajowej w Piotrkowie Tryb., żołnierze 7. Dywizjonu Lotniczego z Glinnika, dyrektorzy i kierownicy  jednostek administracyjnych z gminy Moszczenica. „79. Rocznica Zbrodni Katyńskiej po raz kolejny przypomina o tragicznych losach polskich jeńców. Wydarzenia z 1940 r. zapisane na kartkach historii Polski krwią i męczeńską śmiercią Polaków należą do najbardziej dramatycznych, bo tam, na nieludzkiej ziemi, zabito wiarę, nadzieję, miłość jednym strzałem w tył głowy” – tymi słowami dyrektor szkoły Jolanta Kujawska – Wężyk rozpoczęła uroczyste obchody. Następnie głos zabrali Starosta Powiatu Piotrkowskiego, Wójt Gminy Moszczenica i przedstawiciele Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej. Podkreślili oni w swoich przemówieniach, że obowiązkiem wszystkich Polaków jest kultywować pamięć o tych trudnych chwilach i ludziach, którzy oddali życie dla Ojczyzny. Żołnierze 7. Dywizjonu Lotniczego z Glinnika odczytali Apel Pamięci i oddali salwę honorową. Przed Tablicą Katyńską poszczególne delegacje złożyły kwiaty i oddały hołd. Wśród nich byli przedstawiciele rodzin: por. Michała Antosiaka, ppor. WP Leszka Heinzla, asp. policji Andrzeja Góry. Następnie uczestnicy obejrzeli inscenizację pt.: „Ostatni list”, przygotowaną przez uczniów klas VI. Ich występ uświetnił śpiew pieśni patriotycznych, wykonanych przez chór szkolny. Na koniec uczniowie klas VII i VIII wzięli udział w warsztatach historycznych, prowadzonych przez pana Artura Ossowskiego - przedstawiciela IPN  w Łodzi.

Czytaj więcej...

Wyszukiwarka