f

17.06.2019

Wycieczka na Komendę Miejską Policji

W miniony poniedziałek uczniowie klas piątych odwiedzili Komendę Miejska Policji w Piotrkowie Tryb. Głównym celem wycieczki było zapoznanie z praca policjantów, zwiedzenie budynku komendy przypomnienie ważnych zasad bezpieczeństwa.

Na miejscu przywitała nas pani Monika, zajmująca się pracą z dziećmi i młodzieżą, która opowiedziała na czym polega jej praca. Zwiedzaliśmy z nią budynek komendy.  Uczniowie zapoznali się również z pracą policjanta w Wydziale Kryminalnym, usłyszeli o sposobach zabezpieczania miejsca przestępstwa, zbierania śladów oraz zapoznali się z techniką zdejmowania odcisków palców. Wiele radości sprawiło dzieciom doświadczenie z użyciem alkogogli – czyli specjalnych okularów imitujących postrzeganie rzeczywistości jak pod wpływem alkoholu (zaburzenia widzenia, problemy z oszacowaniem odległości). Okazało się,
że przejście kilkumetrowego toru z pachołkami to nie lada wyzwanie.

Kolejnym punktem było zejście do policyjnych pomieszczeń dla  osób zatrzymanych, gdzie mieliśmy okazję, ale nie przyjemność, wejść do małych, okratowanych cel i zobaczyć jakie panują w nich warunki.

Na parkingu policyjnym mogliśmy obejrzeć różne wozy policyjne – wozy patrolowe, do transportu aresztantów.

Na koniec nie mogło oczywiście zabraknąć przypomnienia zasad bezpieczeństwa podczas zbliżających się wakacji, ze szczególnym uwzględnieniem zachowania bezpieczeństwa nad wodą.

Mieliśmy mnóstwo pytań na temat pracy policji a wycieczka wywołała tyle wrażeń, że z chęcią wybierzemy się tam jeszcze kiedyś.


Aktualności

foto

17.03.2023

DZIEŃ MATEMATYKI

Dnia 14 marca świętowaliśmy w szkole Dzień Matematyki. Na hali sportowej uczniowie klas I - VIII obejrzeli montaż słowno - muzyczny poświęcony życiu i pracy Mikołaja Kopernika oraz przedstawienie pt. Sąd na matematyką przygotowany przez nauczycieli matematyki i p. Roberta Bykowskiego. W dalszej części podsumowano konkursy matematyczno - plastyczne Kwadrat, trójkąt i koło w roli głównej oraz zagadki i rebusy matematyczne. Zwycięzcy i wyróżnieni zostali nagrodzeni dyplomami i książkami. Po krótkiej przerwie uczniowie klas VI - VIII przystąpili do udziału w konkursie Jeden z dziesięciu, gdzie mogli wykazać się wiedzą matematyczną. Zwycięzcami tego konkursu zostały uczennice klasy VIII a: I miejsce - Maja Kielanowska II miejsce - Maja Sobierańska III miejsce - Zuzanna Przygoda. W tym dniu uczniowie wzięli również udział w akcji Ubrani w matematykę, ich stroje zawierały cyfry, liczby oraz figury geometryczne.

Czytaj więcej...
foto

10.03.2023

WOJSKOWE TARGI SŁUŻBY I PRACY

Szanowni Państwo,W imieniu SZEFA WOJSKOWEGO CENTRUM REKRUTACJI w Tomaszowie Mazowieckim  zapraszamy do zapoznania sie z następującą informacją.Po raz pierwszy Ministerstwo Obrony Narodowej oraz Centralne Wojskowe Centrum Rekrutacji organizują WOJSKOWE TARGI SŁUŻBY I PRACY.To jedyne w Polsce wydarzenie w całości poświęcone promocji nowych form służby wojskowej wprowadzonych ustawą o obronie Ojczyzny. Targi odbędą się w Skierniewicach oraz w 15 miastach w Polsce, w dniach 17-18 marca 2023 r. w godz. 9.00-18.00.Jest to okazja dla wszystkich tych, którzy szukają ciekawej pracy, chcą podjąć nowe wyzwania w swoim życiu i zobaczyć na żywo profesjonalizm żołnierzy Wojska Polskiego -> zobacz wideo. Przyjedź:📍 Akademia Nauk Stosowanych Stefana Batorego, ul. Batorego 64c Każdy odwiedzający będzie mógł:osobiście porozmawiać z żołnierzami, studentami uczelni wojskowych oraz kadetami klas wojskowychzapoznać się z rodzajami służby wojskowej i projektami MONuzyskać odpowiedzi na nurtujące pytania dotyczące specyfiki zawodu żołnierzazłożyć wniosek o powołanie do Dobrowolnej Zasadniczej Służby Wojskowej lub służby w Wojskach Obrony TerytorialnejW programie:prezentacja nowoczesnego sprzętu wojskowego, m.in.: czołg Leopard 2A5, wyrzutnia rakietowa WR-40 LANGUSTA, przeciwlotniczy zestaw rakietowy POPRAD, wyrzutnia PATRIOT, trenażery CYKLOP i GROM, indywidualne, specjalistyczne wyposażenie wojskowe, Gogle VR i wiele innych;strzelnica wirtualnawystęp Młodego Potara czyli sierż. Dariusza Potargowicza, rapującego żołnierza z 38. dywizjonu zabezpieczenia Obrony Powietrznej w Sochaczewie koncerty Orkiestry Wojskowejżołnierska grochówka Poznaj niektórych z naszych wystawców:32 BLT  (32 Baza Lotnictwa Taktycznego)15 BWD  (15 Brygada Wsparcia Dowodzenia)25 BKPow  (25 Brygada Kawalerii Powietrznej)9 ŁBOT (9 Łódzka Brygada Obrony Terytorialnej)WCKMed (Wojskowe Centrum Kształcenia Medycznego)WŻW (Wydział Żandarmerii Wojskowej w Łasku)3 BROP (3 Brygada Rakietowa Obrony Powietrznej)WAT (Wojskowa Akademia Techniczna)LAW (Lotnicza Akademia Wojskowa)AWL (Akademia Wojsk Lądowych)AMW (Akademia Marynarki Wojennej)ASzWoj (Akademia Sztuki Wojennej) Szczegółowe informacje: śledź wydarzenie na naszym FB i dowiedz się więcej.

Czytaj więcej...
miss

08.03.2023

Dzień Kobiet - wybory Miss szkoły

Dnia 7 marca cała społeczność szkolna zgromadziła się w hali sportowej, by dopingować kandydatki pretendujące do tytułu Miss Szkoły. Po zaciekłej rywalizacji w konkurencjach sprawdzających ich wiedzę sportową, umiejętności plastyczne i sprawność fizyczną wyłoniono 3 finalistek. 3 V-ce Miss została Weronika Pawłowska, 2 V-ce Miss Karolina Sitek. Miss Szkoły została Nela Jaguś. Nie zabrakło tego dnia dobrego humoru i obowiązkowego prtzejścia po wybiegu...

Czytaj więcej...
zdrowie

28.02.2023

Mam supermoc - dbam o zdrowie

W klasach młodszych zostały przeprowadzone zajęcia z cyklu "Mam supermoc - dbam o zdrowie" - programu edukacyjnego realizowanego  na zlecenie Ministerstwa Zdrowia przez Społeczną Fundację "Ludzie dla ludzi" przy wsparciu Federacji Stowarzyszeń "Amazonki". Celem programu jest wyposażenie dzieci w wiedzę, która pomoże im w budowaniu świadomej, opartej na rzetelnych informacjach, postawy wobec chorób cywilizacyjnych, zwłaszcza nowotworowych oraz pokaże jak dbać o zdrowie.   

Czytaj więcej...
parki

24.02.2023

Konkurs wiedzy o Parkach Krajobrazowych

Drużyna w składzie Michalina Jaros, Julian Lewicki, Dominik Pietrzak zajęli 1 Miejsce w Konkursie o Parkach Krajobrazowych i przeszli do wojewódzkiego etapu. Uczniów do konkursu przygotowała p. mgr Urszula Król. Gratulujemy

Czytaj więcej...
sąd

24.02.2023

Wizyta w w Sądzie Okręgowym w Piotrkowie Tryb.

14 lutego 2023 roku uczniowie ósmych klas naszej szkoły razem z opiekunami uczestniczyli w symulacji rozprawy sądowej w Sądzie Okręgowym w Piotrkowie Tryb. Zajęcia  odbyły się w celu edukacji prawnej młodzieży. Uczniowie w czasie rozprawy sądowej, która dotyczyła stalkingu, wcielali się w role m.in. prawników: prokuratora, adwokata, radcy prawnego. Zajęcia te były bardzo interesujące dla naszej młodzieży.

Czytaj więcej...

Wyszukiwarka