Wyniki wyszukiwania

foto

22.05.2026

Antonina Ungier – laureatką Powiatowego Konkursu Ortograficznego

9 maja w Szkole Podstawowej nr 5 im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego w Piotrkowie Trybunalskim odbył się Powiatowy Konkurs Ortograficzny „Nie taki diabeł straszny…”, który był adresowany do uczniów klas V i VI. Uczestnicy zmierzyli się z  dyktandem o podwyższonym stopniu trudności oraz zadaniami sprawdzającymi znajomość zasad ortograficznych.  Celem konkursu było rozwijanie zainteresowań językiem polskim, promowanie kultury słowa oraz motywowanie uczniów do doskonalenia kompetencji językowych . Konkurs zgromadził wielu uczniów ze szkól piotrkowskich i ze szkół powiatu. Naszą szkołę reprezentowało troje uczniów: Antonina Ungier z klasy V b, Krzysztof Gajak z V c i Jan Okła z VI a. Wszyscy wykazali się imponującą znajomością zasad poprawnej pisowni. Bardzo się cieszymy, że uczennica z naszej szkoły – Antonina Ungier- zajęła pierwsze miejsce w tym konkursie. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów ortograficznych.Poziom tegorocznej edycji konkursu był bardzo wysoki, a konkurs na stałe ma wpisać się w kalendarz wydarzeń edukacyjnych powiatu. Powiatowy Konkurs Ortograficzny był nie tylko okazją do sprawdzenia wiedzy, ale również do integracji uczniów oraz wymiany doświadczeń między szkołami. 

Czytaj więcej...

konkurs

04.05.2026

Sukces Franciszka Gajdy i Mateusza Miszteli w Interdyscyplinarnym Konkursie Ekologiczno-Regionalnym

Z ogromną radością informujemy, że dwójka naszych uczniów z klasy 7a zostało finalistami XXIX Interdyscyplinarnego Konkursu Ekologiczno-Regionalnego organizowanego przez Centrum Rozwoju Edukacji w Piotrkowie Trybunalskim. Tegoroczny konkurs był szczególnie trudny, ze względu na wysoko postawioną poprzeczkę z zakresu chemii i historii, ale w.w. uczniowie doskonale poradzili sobie z zadaniami konkursowymi. Do etapu rejonowego przeszła również Magdalena Góralczyk. Warto dodać, że konkurs znajduje się na liście konkursów Łódzkiego Kuratora Oświaty i jego wyniki dają laureatom i finalistom uprawnienia w rekrutacji do szkół średnich. Gratulujemy.fot: https://crepiotrkow.edu.pl/dzialania/konkursy/interdyscyplinarny-konkurs-ekologicznoregionalny-20252026 

Czytaj więcej...

foto

20.03.2026

VI Powiatowy Konkurs Recytatorski Poezji Adama Mickiewicza

VI Powiatowy Konkurs Recytatorski Poezji Adama Mickiewicza odbył się w Domu Kultury w Grabicy. Organizatorem wydarzenia była Szkoła Podstawowa w Brzozie. Konkurs zgromadził wielu uczestników z różnych szkół powiatu, którzy mieli okazję zaprezentować swoje umiejętności recytatorskie oraz wrażliwość na poezję jednego z najwybitniejszych polskich poetów.Celem konkursu było popularyzowanie twórczości Adama Mickiewicza, rozwijanie zdolności artystycznych dzieci i młodzieży, a także kształtowanie kultury żywego słowa. Uczestnicy rywalizowali w kilku kategoriach wiekowych, prezentując wybrane utwory poety. Nasza szkołę reprezentowali:Łucja Ciotucha, klasa IV aNadia Delipacy, klasa IV aBianka Ungier, klasa IV aJakub Olszewski, klasa VI aMateusz Misztela, klasa VII aMagdalena Góralczyk, klasa VIII cWystępy oceniane były przez komisję konkursową, która brała pod uwagę m.in. interpretację tekstu, dykcję, pamięciowe opanowanie utworu oraz ogólny wyraz artystyczny.Konkurs przebiegał w miłej i przyjaznej atmosferze. Wszyscy uczestnicy wykazali się dużym zaangażowaniem oraz wysokim poziomem przygotowania. Publiczność mogła podziwiać różnorodne interpretacje znanych utworów, co sprawiło, że wydarzenie było nie tylko rywalizacją, ale również prawdziwą ucztą literacką.Na zakończenie konkursu ogłoszono wyniki oraz wręczono nagrody i dyplomy dla laureatów i wyróżnionych uczestników. Szczególnym powodem do dumy jest fakt, że uczniowie naszej szkoły odnieśli sukces w konkursie, zdobywając III miejsce w kategorii klas III–V dla Łucji Ciotuchy oraz III miejsce w kategorii klas VI–VIII dla Magdaleny Góralczyk.Organizatorzy podziękowali wszystkim za udział oraz zaangażowanie, podkreślając wysoki poziom tegorocznej edycji.VI Powiatowy Konkurs Recytatorski Poezji Adama Mickiewicza był cennym wydarzeniem kulturalnym, które przyczyniło się do popularyzacji literatury oraz rozwijania talentów młodych ludzi.  

Czytaj więcej...

foto

20.03.2026

KONKURSY GMINNE

Regulamin Konkursów.

Czytaj więcej...

foto

16.12.2025

Wyróżnienie dla Nadii z IV A w I Powiatowym Konkursie Plastyczno – Profilaktycznym

5 grudnia 2025 roku w sali Starostwa Powiatowego w Piotrkowie Trybunalskim rozstrzygnięto I edycję Powiatowego Konkursu Plastyczno – Profilaktycznego „Choinka pełna bezpieczeństwa” i  wręczono nagrody zwycięzcom.Wśród nagrodzonych znalazła się uczennica naszej szkoły – Nadia Delipacy z klasy IV A, która zdobyła wyróżnienie.Celem konkursu było  szerzenie wiedzy na temat zagrożeń, z którymi uczniowie mogą się spotkać w życiu codziennym. Aby wziąć udział w konkursie należało wykonać bombkę świąteczną zawierającą krótkie hasło dotyczące bezpieczeństwa. Konkurs zorganizowany został pod patronatem Starosty Powiatu Piotrkowskiego i Komendanta Miejskiej Policji w Piotrkowie Trybunalskim.

Czytaj więcej...

foto

21.10.2025

KONKURS PLASTYCZNY

Zapraszamy wszystkich uczniów naszej szkoły do wzięcia udziału w jesiennym konkursie plastycznym. Waszym zadaniem będzie wykonanie samodzielnie, bądź z rodzicami, obrazka przedstawiającego dowolne zwierzę. (Pomysły pokazane są obok. Prawda, że fajne?)Praca musi być płaska, w formacie A3 lub A4, wykonana z jesiennych liści. Liście można przycinać, kolorować, dorysowywać lub doklejać do nich potrzebne elementy.Gotowe, prace prosimy dostarczyć do sali nr 60 do 14 listopada 2025 r. Każda praca musi być na odwrocie podpisana (imię, nazwisko, klasa) Na zwycięzców czekają nagrody!

Czytaj więcej...

konkurs

24.06.2025

I miejsce w kategorii literackiej w konkursie archidiecezjalnym

Wydział Katechetyczny Kurii Metropolitalnej Łódzkiej przyznał Michalinie Jaros, uczennicy klasy VIa, I miejsce w kategorii literackiej Konkursu Literackiego i Plastycznego "Jezus naucza w przypowieściach". Rozdanie nagród miało miejsce w Łodzi podczas Dnia Wspólnoty 21 czerwca 2025r. W kategorii plastycznej tego konkursu wyróżniony został Mateusz Misztela, uczeń tej samej klasy.  

Czytaj więcej...

foto

30.05.2025

„Kocham Ciebie, Mamo…”

Pod takim hasłem, w dniu 27 maja 2025 r., odbył się w naszej szkole III Gminny Konkurs recytatorski.  Wzięli w nim udział przedstawiciele ze szkół podstawowych w Babach, Gazomi, Jarost, Moszczenicy i Srocka. Celem podjętych działań była m.in. popularyzacja literatury pięknej oraz integracja środowiska uczniów i nauczycieli.Uczniowie prezentowali swoje umiejętności recytatorskie przed jury, które wyłoniło zwycięzców, oceniając nie tylko pamięciowe opanowanie tekstu, ale również dobór repertuaru, jego interpretację i ogólny wyraz artystyczny.W kategorii kl. IV-V nagrodzono:I miejsce – Lena Serafin (SP w Gazomi)II miejsce – Krzysztof Piątek (SP w Babach)III miejsce – Kacper Łaski (SP w Gazomi)Wyróżnienia:Zuzanna Małgorzaciak (SP w Srocku) i Antonina Ungier (SP w Moszczenicy)W kategorii kl. VI-VII nagrodzono:I miejsce – Oliwia Stoś (SP w Srocku)II miejsce – Magdalena Góralczyk (SP w Moszczenicy)III miejsce – Anastazja Nowicz (SP w Jarostach)Wyróżnienia: Nadia Dudkiewicz (SP w Srocku) i Jakub Gołębiowski (SP w Jarostach)            Wszyscy uczestnicy konkursu i ich opiekunowie wzięli również udział w spotkaniu z poetką – p. Małgorzatą Rudnik, która prezentowała zebranym swoją twórczość. Młodzież miała również oka­zję zapoznać się z drogą twórczą poetki oraz uzyskać odpowiedzi na nurtujące ich pytania.  Organizatorzy konkursu – p. Agnieszka Migdal i p. Lidia Sacińska -  serdecznie dziękują wszystkim, którzy wzięli udział w wydarzeniu i zapraszają do spotkania za rok.

Czytaj więcej...

foto

14.04.2025

Konkurs ''Mistrz pięknego czytania''

Dnia 14 kwietnia 2025 roku w naszej szkole w bibliotece odbył się Konkurs Pięknego Czytania, w którym wzięło udział 20 uczniów z klas II-III i IV-V. Każdy uczestnik: prezentował – przygotowany w domu – fragment z książki, którą sam wybrał, w drugim etapie musiał zmierzyć się z tekstem wylosowanej książki, spośród propozycji przygotowanych przez Organizatora.          Uczniowie wspaniale zaprezentowali swoje teksty, czytali płynnie i bezbłędnie, oddawali emocje i nastrój utworów. Równie dobrze poradzili sobie z nieznanym im wcześniej tekstem. A było to nie lada wyzwanie! Bo nie jest prosto tak „z marszu” przeczytać dany tekst: bez pomyłek i zacinania się, zwracając uwagę na znaki przestankowe, interpretując na bieżąco treść! A uczestnicy konkursu potrafili to zrobić – chociaż niejeden głos zadrżał z emocji.Po naradzie komisja w składzie pani Monika Wojciechowska i pani Agata Sobala przyznała tytuł „Mistrza Pięknego Czytania” Nadii Delipacy w kategorii klas II-III i Janowi Okle w kategorii klas IV-V.

Czytaj więcej...

foto

31.03.2025

Uczniowie z archidiecezji łódzkiej w duchowej rywalizacji

Do rywalizacji  przystąpili także uczniowie ze Szkoły Podstawowej im. św. Stanisława Kostki w Moszczenicy, którzy  wzięli  udział w 2 konkursach zorganizowanych przez Wydział Katechetyczny Kurii Metropolitalnej Łódzkiej.  W Konkursie Literackim i Plastycznym „Jezus naucza w przypowieściach”  w etapie archidiecezjalnym Michalina Jaros z kl. VIa  zdobyła  I miejsce w kategorii literackiej, natomiast Mateusz Misztela również z kl. VIa – wyróżnienie w kategorii plastycznej. Podziękowanie za udział należą się też Marii Bielawskiej, Antoninie Ungier i Biance Ungier.Natomiast w XIX Konkursie Biblijnym Ewangelii według św. Mateusza uczestnicy wykazali się imponującą wiedzą na temat Ewangelii, odpowiadając na pytania dotyczące przypowieści, cudów oraz nauczania Jezusa. Mateusz Misztela zdobył – III miejsce, Michalina Jaros IV w kategorii kl. IV-VI. W kategorii klas VII-VIII - Jan Ludwiczak – otrzymał V miejsce. Serdecznie dziękujemy wszystkim uczniom za udział, gratulujemy wyników. Niech zdobyta wiedza i doświadczenia przynoszą owoce w codziennym życiu!

Czytaj więcej...

foto

14.03.2025

Sukcesy recytatorskie naszych uczennic

7 marca 2025 roku  w Szkole Podstawowej im. Margarethy Kamprad w Jarostach odbył się I Międzyszkolny Konkurs Recytatorski „Poezja jest kobietą. Wiersze Wisławy Szymborskiej”. W konkursie tym wzięli udział uczniowie z klas VI – VIII ze szkół podstawowych z terenu naszej gminy oraz ze Szkoły Podstawowej w Brzozie. Naszą szkołę reprezentowały trzy uczennice: Michalina Malasińska z klasy 7 c,  Zuzanna Krawczyk z 8 a i Alicja Korytkowska z 8 b. Cieszymy się bardzo, że dwie nasze uczennice zdobyły szczególne uznanie komisji oceniającej uczestników konkursu.. Jury przyznało nagrody:  Zuzannie Krawczyk za recytację wiersza polskiej noblistki  „Miłość od pierwszego wejrzenia” i Alicji Korytkowskiej za utwór  „Pożegnanie widoku”. Gratulujemy uczennicom i życzymy sukcesów  na kolejnych konkursach.

Czytaj więcej...

foto

29.10.2024

Konkurs „Jak wyobrażam sobie bibliotekę szkolną” rozstrzygnięty!

Zadaniem uczestników konkursu było przedstawienie własnej, niepowtarzalnej wizji biblioteki swoich marzeń. Projekt  można było wykonać w pudełku,     z klocków Lego, oraz  w Minecrafcie.Komisja w składzie pan Tomasz Jaros i pani Agnieszka Korytkowska przyznała nagrody:w kategorii Minecraft:I miejsce -Jan Okła, klasa VaII miejsce -Wojciech Kaźmierczak, klasa VaIII miejsce –Igor Sobczyk, klasa Va WyróżnienieKaja Kowalczyk, klasa III bw kategorii praca przestrzenna:I miejsce– Michalina Jaros i Mateusz Misztela, klasa VI aII miejsce– Sierocińska Natalia,  klasa III aIII miejsce– Zuzanna Malasińska,  klasa V aWyróżnieniaZofia Makowska, klasa V bAntoni Kawnik, klasa III b Gratulujemy zwycięzcom.  

Czytaj więcej...

foto

22.10.2024

Konkurs ''Drzwi do Książki'' rozstrzygnięty!

Zmagania międzyklasowe na najpiękniej, najbardziej pomysłowo przystrojone drzwi do sali lekcyjnej ozdobami nawiązującymi do wybranej książki, bajki czy wiersza zostały zakończone. Wszystkie klasy w regulaminowym terminie wywiązały się z zadania – i to w jakim stylu! Zachwycająco prezentowały się Kubuś Puchatek z przyjaciółmi, zwierzęta doktora Dolittle, Calineczka, Harry Potter, pan Hilary, który szukał swoich okularów. Komisja w składzie pani Monika Wojciechowska i pani Agnieszka Sima oraz Samorząd Klas Starszych miała trudne zadanie, ale za pomysłowość, pracochłonność, estetykę wykonania, i nawiązanie do utworu najwięcej punktów przyznała klasom:Miejsce I w kategorii klas I-IIIklasa I cMiejsce I w kategorii klas IV-VIklasa IV cBardzo dziękuję uczniom i ich wychowawcom za pomysłowość i zaangażowanie.Organizator konkursu Agnieszka Migdal  

Czytaj więcej...

04.10.2024

„Jak wyobrażam sobie bibliotekę szkolną”- konkurs plastyczny

Wszystkich chętnych uczniów z klas III-VII zapraszam do wzięcia  udziału w konkursie plastycznym:„Jak wyobrażam sobie bibliotekę szkolną”.    Zadaniem uczestnika konkursu jest przedstawienie własnej, niepowtarzalnej wizji biblioteki swoich marzeń. Projekt może być wykonany w pudełku, z klocków Lego, (przyniesione do biblioteki) oraz  w Minecrafcie (Screenschot lub wideo) przesłane na adres Agnieszka.Migdal@SP.moszczenica.eu oraz w dowolnie wymyślonej technice.Termin składania prac do 21 października. Wręczenie nagród na najbliższym apelu.

Czytaj więcej...

foto

17.05.2024

Poezja ks. Jana Twardowskiego w wykonaniu recytatorów

18 kwietnia 2024r. odbyła się w naszej szkole kolejna edycja Międzyszkolnego Konkursu Recytatorskiego Poezji Księdza Jana Twardowskiego. Gościliśmy  w naszej szkole recytatorów przybyłych ze szkół podstawowych z terenu naszej gminy:  z Bab, z Jarost, ze Srocka i z Moszczenicy. Prezentacji wysłuchało jury w składzie: Ksiądz Proboszcz Władysław Paś, Pani Krystyna Żerek,  Pan Jerzy Korytkowski, które przyznało nagrody  uczestnikom. Byli wśród nich: Inga Piechura, Weronika Pawłowska, Oliwier Żelazny ze szkoły w Moszczenicy, Maja Szymańska, Izabela Kawnik, Liza Revutska i Szymon Król ze szkoły w Babach, Anastazja Nowicz, Jakub Gołębiowski z Jarost oraz  Aleksandra Maciejek i Kornelia Badek ze Srocka. Dlaczego taka tematyka? Poezja Księdza Jana Twardowskiego ma charakter ponadczasowy, ponieważ porusza ważne tematy. Mówi o miłości do Boga i bliźniego,  o tym, co dobre i ważne w życiu człowieka. Niektóre wersy Jego utworów stały się czymś w rodzaju złotych myśli - pokazują nam, jak żyć, a niekiedy wyznaczają nową drogę, pełną nadziei na lepsze jutro. W jednym ze swoich utworów ksiądz Jan napisał: Nie płacz w liście nie pisz że los ciebie kopnął nie ma sytuacji na ziemi bez wyjścia kiedy Bóg drzwi zamyka - to otwiera okno. Te proste słowa dają każdemu człowiekowi nadzieję, że nawet z najtrudniejszej sytuacji można znaleźć wyjście.

Czytaj więcej...

foto

27.02.2024

SUKCESY NASZYCH UCZNIÓW

21 lutego 2024 roku, w Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego, w Szkole Podstawowej im. Janusza Korczaka w Babach odbył się II Gminny Konkurs Ortograficzny „Mistrz Ortografii”  dla uczniów klas 7 i 8.  Celem przedsięwzięcia było,  w tym ważnym dniu,  propagowanie poprawnej pisowni wśród młodzieży. Konkurs miał formę dyktanda, w którym uczestnicy musieli wykazać się dużą wiedzą nt. znajomości ortografii – zasad i wyjątków.Do II Gminnego Konkursu Ortograficznego przystąpiło 18 uczestników. Byli to uczniowie z sześciu szkół podstawowych:  z Bab, z Moszczenicy, ze Srocka, z Jarost, z Proszenia i z Będkowa. Naszą szkołę reprezentowało troje uczniów: Zuzanna Krawczyk i Miron Słowianek z klasy 7 a i Julia Rytych z klasy 8 b. Uczniowie ci odnieśli zwycięstwo w szkolnych eliminacjach konkursu ortograficznego.Uczennice naszej szkoły, Zuzanna Krawczyk i Julia Rytych, wykazały się bardzo dobrą znajomością zasad pisowni i zdobyły trzecie miejsce w tym konkursie.Wydarzenie to było  także okazją  do ogłoszenia wyników Gminnego  Konkursu Plastycznego z zakresu profilaktyki uzależnień  „Szczęśliwa rodzina bez używek i przemocy”.  Uczennica naszej szkoły z  klasy 6 a – Nadia Kałużna zdobyła wyróżnienie za swoją pracę plastyczną.Wszystkim nagrodzonym gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.

Czytaj więcej...

foto

24.11.2023

SUKCES ZUZI I MICHALINY

13 listopada w Szkole Podstawowej w Jarostach odbył się VIII Gminny Konkurs Recytatorski Poezji Patriotycznej. Uczniowie ze szkół podstawowych z terenu naszej gminy rywalizowali ze sobą w niełatwej sztuce recytacji utworów o tematyce patriotycznej.  Celem konkursu było uczczenie rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, kształtowanie więzi z krajem ojczystym oraz rozbudzanie wrażliwości na piękno poezji. Naszą szkołę reprezentowało troje uczniów: Mateusz Misztela z kl. V a, Michalina Malasińska z kl. VI c i Zuzanna Krawczyk z kl. VII b. Jury w składzie: pan Tomasz Trzaskacz – Dyrektor Delegatury Kuratorium Oświaty w Piotrkowie Trybunalskim i pani Jolanta Pietrzak – Inspektor ds. Oświaty w Gminie Moszczenica przyznało nagrody i wyróżnienia. Wśród wyróżnionych znalazły się dwie uczennice z naszej szkoły - Michalina Malasińska i Zuzanna Krawczyk. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w kolejnych konkursach.

Czytaj więcej...

foto

26.04.2023

TRZECIOKLASIŚCI TEŻ POTRAFIĄ

TRZECIOKLASIŚCI TEŻ POTRAFIĄ Ostatnio uczniowie klas trzecich brali udział w ważnych konkursach: VII Gminnym Konkursie Recytatorskim „Poeci dzieciom” oraz X Gminnym Konkursie Ortograficznym „Mistrz Ortografii”.Konkursy w Babach zostały poprzedzone eliminacjami szkolnymi. Ostatecznie na konkurs recytatorski, który odbył się  31 marca zakwalifikowali się: Helena Korytkowska III b, Jakub Olszewski III b, Jan Okła III a, Antonina Ungier II b i Jolanta Suchecka II c. Głównymi celami konkursu  było: zainteresowanie dzieci poezją, rozwijanie zdolności recytatorskich i aktorskich dzieci, kształtowanie wrażliwości na piękno języka ojczystego, prezentacja umiejętności uczniów, uczenie rywalizacji w przyjaznej atmosferze. Członkowie jury mieli bardzo trudne zadanie do wykonania, bowiem poziom wszystkich wykonawców był bardzo wysoki. Wszyscy wrócili z dyplomami za udział, a Helena Korytkowska z klasy III b otrzymała wyróżnienie.Dnia 21 kwietnia 2023r. w Szkole Podstawowej im. Janusza Korczaka w Babach  odbył się kolejny konkurs, tym razem ortograficzny dla uczniów klas trzecich pod hasłem „Mistrz Ortografii”. W zmaganiach ortograficznych brało udział 13 uczniów ze szkół: w Srocku, Jarostach, Gazomi, Moszczenicy i Babach. Konkurs miał na celu sprawdzenie opanowania zasad ortograficznych i posługiwania się nimi w praktyce, kształtowanie czujności ortograficznej i wyrabiania nawyku poprawnego pisania. Kilkuosobowe delegacje, zmagały się z dyktandem o tematyce wiosennej. Spośród rywalizujących ze sobą uczestników, wyłoniono zwycięzców, wszystkie miejsca na podium zajęli nasi uczniowie, z których jesteśmy bardzo dumni. Oto lista zwycięzców:I miejsce Wojciech Kaźmierczak klasa III aII miejsce Jan Okła klasa III aIII miejsce Jakub Olszewski klasa III bNa podstawie uzyskanych wyników można stwierdzić, iż uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Moszczenicy biorący udział w konkursie, doskonale przyswoili zasady ortografii i umieją posługiwać się nimi  w praktyce. Serdecznie gratulujemy wszystkim zwycięzcom konkursu i wychowawcom: pani  Annie Pawlik i pani Małgorzacie Paturze  i życzymy dalszych sukcesów!

Czytaj więcej...

foto

03.01.2023

PODSUMOWANIE KONKURSU BIBLIOTECZNEGO

Dobiegł końca konkurs fotograficzny pod hasłem: „Bookshelf tour- Pokaż swoją półkę z książkami, pochwal się domową biblioteczką”.Zwycięzcami  konkursu zostali wszyscy uczestnicy, ponieważ wykazali się oni dużą kreatywnością i zaangażowaniem.Wszystkim dziękuję za udział, gratuluję inwencji oraz życzę, aby ich zbiory wzbogacały się o nowe, ciekawe egzemplarze.  Nauczyciel bibliotekarz Agnieszka Migdal

Czytaj więcej...

foto

29.09.2022

TYDZIEŃ DLA PROFILAKTYKI CHORÓB ZAKAŹNYCH

Wyniki konkursu plastycznego dla klas I – III pod hasłem: „Czyste dłonie mamy, o zdrowie swoje dbamy” Głównym celem inicjatywy było zwiększanie świadomości i wiedzy na temat zachowań higienicznych wśród najmłodszych uczniów w obszarze profilaktyki chorób zakaźnych. I miejsce:  Bianka Ungier klasa I a Antonina Ungier klasa II b II miejsce: Franciszek Klimczak klasa III b Małgorzata Król klasa III a III miejsce: Maja Pacześ klasa III b Jakub Olszewski klasa  III b Wyróżnienia: Nikola Świątek klasa I b Filip Sipiński klasa I b Wyniki konkursu plastycznego dla klas IV – VIII  pod hasłem: „Dlaczego warto się szczepić?” Tematem konkursu była praca plastyczna promująca szczepienia ochronne. Cele konkursu: ▪ rozwijanie postaw odpowiedzialności za życie i zdrowie własne oraz innych, poprzez pokazanie, że szczepienia są procedurą bezpieczną i skuteczną, ▪ uświadamianie, że szczepienia są największym osiągnięciem medycznym w opanowaniu i eliminacji chorób zakaźnych zagrażających życiu. I miejsce:  Jan Ludwiczak klasa V c II miejsce: Michalina Jaros klasa IV a III miejsce: Maja Kielanowska klasa VIII a Natalia Kowara  klasa  VIII a Wyróżnienia: Maja Jaśkin klasa VIII c Aniela Kupczyńska  klasa VIII c 

Czytaj więcej...

Aktualności

foto

24.04.2026

PODSUMOWANIE EKO - TYGODNIA

W dniu 22 kwietnia podsumowane zostały działania związane z Eko-tygodniem obchodzonym  w naszej szkole. 

Czytaj więcej...
parki

27.04.2026

Etap wojewódzki konkursu Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski

24 kwietnia uczniowie naszej szkoły - Franciszek Gajda, Michalina Jaros i Mateusz Misztela wzięli udział w wojewódzkim etapie konkursu Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski. Do konkursu stanęło 7 zwycięskich drużyn etapu parkowego i uplasowaliśmy tuż za podium, a województwo łódzkie na etapie ogólnopolskim pojedzie reprezentować drużyna ze Skierniewiec, reprezentująca Bolimowski Park Krajobrazowy. W oczekiwaniu na wyniki konkursu zaplanowano dla uczestników szereg atrakcji - m.in. zwiedzanie Centrum Komiksu i Narracji Interaktywnej. Nagrody w konkursie wręczyła osobiście Pani Marszałek Województwa Łódzkiego - Joanna Skrzydlewska. 

Czytaj więcej...
foto

21.04.2026

W zdrowym ciele zdrowy duch

15 kwietnia w Szkole Podstawowej w Srocku odbył się VIII Międzyszkolny Konkurs pod hasłem „W zdrowym ciele zdrowy duch”, podzielony na trzy kategorie wiekowe. Uczniowie klas I–III oraz IV–VI rywalizowali w konkurencjach sportowych i quizach wiedzy, natomiast dla klas VII–VIII przygotowano konkurs plastyczny pt. „Eko talerz zdrowia”.            Uczniowie naszej szkoły zdobyli wyróżnienia we wszystkich kategoriach konkursowych. Uczestnikom należą się serdeczne gratulacje oraz wyrazy uznania za zaangażowanie i godne reprezentowanie szkoły.

Czytaj więcej...
gala

23.04.2026

Laureaci konkursów przedmiotowych na gali w Łodzi

22 kwietnia w auli  Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego Pan Janusz Brzozowski - Łódzki Kurator Oświaty - uroczyście wręczył dyplomy i nagrody wszystkim laureatom – zwycięzcom Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych z poszczególnych przedmiotów. Z dumą informujemy, że w tym roku szkolnym uczniowie z naszej szkoły także znaleźli się w tym zaszczytnym gronie. Michalina Jaros, uczennica klasy 7 a, zdobyła tytuł laureatki Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Języka Angielskiego,  Justyna Kaźmierczak z klasy 8 a – tytuł laureatki WKP z Matematyki i  Magdalena Góralczyk, uczennica klasy 8 c, została finalistką WKP z Języka Polskiego. Uczniowie, którzy zdobyli tytuł laureata, są zwolnieni z egzaminu ósmoklasisty z danego przedmiotu oraz otrzymują z niego 100% na zaświadczeniu o wynikach z egzaminu ósmoklasisty,  a finaliści  - dodatkowe punkty przy rekrutacji do szkoły ponadpodstawowej. Uczennice sumiennie przygotowywały się do konkursu pod okiem swoich nauczycieli  i oczywiście przy nieocenionym wsparciu rodziców. Zdobycie tytułu laureata czy finalisty Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego wymaga od uczestnika wiele wysiłku i pracy. Aby dotrzeć do etapu wojewódzkiego, to najpierw trzeba zwycięsko przejść przez eliminacje szkolne i rejonowe. Jesteśmy bardzo dumni, że w naszej szkole są utalentowani uczniowie, którzy chcą i potrafią wytrwale dążyć do  celu, wysoko stawiać sobie wymagania oraz rozwijać swoje zainteresowania .  Gratulujemy naszym Laureatkom i Finalistce oraz życzymy dalszych sukcesów na kolejnych konkursach.

Czytaj więcej...
foto

23.04.2026

Sukcesy recytatorskie

21 kwietnia w Zespole Szkół Ponadpodstawowych nr 6 im. Królowej Jadwigi w Piotrkowie Trybunalskim odbyła się pierwsza edycja konkursu recytatorskiego pod hasłem „Kobieta – jej głos, siła, tożsamość”. Wydarzenie skierowane było do uczniów szkół ponadpodstawowych oraz klas VII i VIII szkół podstawowych.W konkursie wzięło udział 19 uczestników, którzy zaprezentowali wysoki poziom artystyczny i dużą wrażliwość interpretacyjną. Naszą szkołę reprezentowało czworo uczniów: Marika Simkiewicz i Mateusz Misztela z klasy VII a oraz Michalina Malasińska i Magdalena Góralczyk z klasy VIII c.Szczególny sukces odniosła Michalina Malasińska, która zdobyła I miejsce, zachwycając jury swoją interpretacją. Wyróżnienie otrzymała również Magdalena Góralczyk za ciekawą i poruszającą prezentację.Serdeczne podziękowania kierujemy do nauczycielek, które przygotowały uczniów do konkursu – pani Lidii Sacińskiej oraz pani Joanny Dury. Dzięki ich zaangażowaniu i wsparciu uczniowie mogli rozwijać swoje talenty i godnie reprezentować szkołę. Udział w konkursie był dla wszystkich uczestników cennym doświadczeniem oraz okazją do rozwijania pasji związanych z literaturą i sztuką recytacji.

Czytaj więcej...
foto

21.04.2026

Zajęcia edukacyjne w terenie

Zajęcia edukacyjne  dla uczniów klas IV  w Oddziale Spalskiego Parku Krajobrazowego i Sulejowskiego Parku Krajobrazowego Województwa Łódzkiego w Moszczenicy zakończone ogniskiem z kiełbaskami. Dnia 16.04.2026 r. w ramach obchodów Tygodnia Ekologicznego połączonego z Dniem Ziemi 2026 uczniowie klasy IV a i IV b wraz z nauczycielami Joanną Durą, Justyną Szafrańską  i Alicją Staniaszek uczestniczyli   w ciekawych zajęciach edukacyjnych, terenowych połączonych z ogniskiem z kiełbaskami. Uczniowie poznali florę i faunę Parków Krajobrazowych oraz problematykę funkcjonowania człowieka w aspekcie ochrony przyrody i krajobrazu. Największą atrakcją okazała się grupowa gra terenowa z nagrodami , dzięki której uczniowie mogli rozwijać takie umiejętności jak orientacja w terenie, rywalizacja, a także wykorzystywanie strategicznego myślenia i stosowanie  zdobytej wcześniej wiedzy. Piękna słoneczna pogoda, dobre humory i obcowanie z przyrodą korzystnie wpłynęła  na nasze zdrowie fizyczne i psychiczne, a także na samopoczucie. Pełni wrażeń wróciliśmy do szkoły. 

Czytaj więcej...

Wyszukiwarka