Wyniki wyszukiwania

Mateusz

02.03.2026

Talent większy niż szkolne mury

Są uczniowie zdolni, są laureaci konkursów, ale raz na wiele lat pojawia się ktoś, kto wyznacza zupełnie nowy punkt odniesienia. Mateusz Kaźmierczak to najbardziej utalentowany matematycznie uczeń w historii Szkoły Podstawowej w Moszczenicy – młody człowiek, którego osiągnięcia wykraczają daleko poza program szkolny, a nawet poza standardowe możliwości ucznia szkoły podstawowej.Już jako siódmoklasista Mateusz zdobył to, co dla wielu pozostaje celem na długie lata nauki. Został laureatem Olimpiady Matematycznej Juniorów – najtrudniejszego i najbardziej prestiżowego konkursu matematycznego w Polsce dla uczniów szkół podstawowych. Równocześnie uzyskał tytuł laureata Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Matematyki oraz zdobył Mistrzostwo Polski w Geometrii Elementarnej Juniorów. Tak imponujący zestaw sukcesów jest dowodem nie tylko niezwykłego talentu, lecz także ogromnej systematyczności i pracy.Za swoje osiągnięcia Mateusz otrzymał stypendium Ministra właściwego do spraw oświaty i wychowania – jedno z najwyższych wyróżnień przyznawanych uczniom w Polsce. To nagroda dla tych, którzy swoją wiedzą i wynikami wyraźnie wyprzedzają rówieśników.Droga do tych sukcesów prowadziła jednak znacznie dalej niż szkolna ławka. Mateusz rozwijał pasję matematyczną podczas zajęć Środowiskowego Koła Matematycznego w I LO im. Bolesława Chrobrego w Piotrkowie Trybunalskim, uczestniczył w olimpijskich warsztatach matematycznych, a obecnie – jako uczeń klasy ósmej – realizuje indywidualny program nauczania pod kierunkiem prof. Pawła Kwiatkowskiego. Ta współpraca przynosi spektakularne rezultaty i pozwala mu sięgać po zadania na poziomie znacznie wyższym niż szkolny.Międzynarodowym potwierdzeniem jego klasy jest tytuł laureata i brązowy medal w Irańskiej Olimpiadzie Geometrycznej – prestiżowym konkursie rozgrywanym w 73 krajach świata. To zawody, w których startują najlepsi młodzi pasjonaci geometrii, a zdobycie medalu w tak szerokiej rywalizacji świadczy o umiejętnościach na najwyższym poziomie.Kolejnym wielkim sukcesem był udział w międzynarodowym konkursie DuoGeo, w którym Mateusz, wraz z kolegą z Rzeszowa, zdobył pierwsze miejsce w Polsce i drugie w klasyfikacji międzynarodowej. Zawody te wymagają nie tylko wiedzy, lecz także współpracy, logicznego myślenia pod presją czasu oraz kreatywnego podejścia do trudnych problemów geometrycznych.Na szczególne podkreślenie zasługuje również fakt, że Mateusz jest jedynym uczniem z województwa łódzkiego, który – jeszcze jako reprezentant szkoły podstawowej – awansował do II etapu Olimpiady Matematycznej. To osiągnięcie wyjątkowe nawet wśród uczniów szkół średnich, a w jego przypadku ma wymiar wręcz historyczny.Mimo imponującej listy osiągnięć, Mateusz pozostaje osobą niezwykle skromną. Nie mówi o sukcesach – mówi o zadaniach do rozwiązania, nowych problemach i kolejnych wyzwaniach. To właśnie połączenie talentu, pracowitości i pokory sprawia, że jest nie tylko wybitnym uczniem, ale również wzorem dla innych. Sukcesy Mateusza są ogromnym powodem do dumy dla całej społeczności szkolnej. Już dziś zapisał się w historii szkoły jako jej najwybitniejszy matematyk. Przed nim kolejne olimpiady, nowe wyzwania i – być może – międzynarodowe sukcesy na jeszcze większą skalę. Jedno jest pewne: to dopiero początek jego matematycznej drogi.

Czytaj więcej...

Aktualności

foto

24.04.2026

PODSUMOWANIE EKO - TYGODNIA

W dniu 22 kwietnia podsumowane zostały działania związane z Eko-tygodniem obchodzonym  w naszej szkole. 

Czytaj więcej...
parki

27.04.2026

Etap wojewódzki konkursu Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski

24 kwietnia uczniowie naszej szkoły - Franciszek Gajda, Michalina Jaros i Mateusz Misztela wzięli udział w wojewódzkim etapie konkursu Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski. Do konkursu stanęło 7 zwycięskich drużyn etapu parkowego i uplasowaliśmy tuż za podium, a województwo łódzkie na etapie ogólnopolskim pojedzie reprezentować drużyna ze Skierniewiec, reprezentująca Bolimowski Park Krajobrazowy. W oczekiwaniu na wyniki konkursu zaplanowano dla uczestników szereg atrakcji - m.in. zwiedzanie Centrum Komiksu i Narracji Interaktywnej. Nagrody w konkursie wręczyła osobiście Pani Marszałek Województwa Łódzkiego - Joanna Skrzydlewska. 

Czytaj więcej...
foto

21.04.2026

W zdrowym ciele zdrowy duch

15 kwietnia w Szkole Podstawowej w Srocku odbył się VIII Międzyszkolny Konkurs pod hasłem „W zdrowym ciele zdrowy duch”, podzielony na trzy kategorie wiekowe. Uczniowie klas I–III oraz IV–VI rywalizowali w konkurencjach sportowych i quizach wiedzy, natomiast dla klas VII–VIII przygotowano konkurs plastyczny pt. „Eko talerz zdrowia”.            Uczniowie naszej szkoły zdobyli wyróżnienia we wszystkich kategoriach konkursowych. Uczestnikom należą się serdeczne gratulacje oraz wyrazy uznania za zaangażowanie i godne reprezentowanie szkoły.

Czytaj więcej...
gala

23.04.2026

Laureaci konkursów przedmiotowych na gali w Łodzi

22 kwietnia w auli  Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego Pan Janusz Brzozowski - Łódzki Kurator Oświaty - uroczyście wręczył dyplomy i nagrody wszystkim laureatom – zwycięzcom Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych z poszczególnych przedmiotów. Z dumą informujemy, że w tym roku szkolnym uczniowie z naszej szkoły także znaleźli się w tym zaszczytnym gronie. Michalina Jaros, uczennica klasy 7 a, zdobyła tytuł laureatki Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Języka Angielskiego,  Justyna Kaźmierczak z klasy 8 a – tytuł laureatki WKP z Matematyki i  Magdalena Góralczyk, uczennica klasy 8 c, została finalistką WKP z Języka Polskiego. Uczniowie, którzy zdobyli tytuł laureata, są zwolnieni z egzaminu ósmoklasisty z danego przedmiotu oraz otrzymują z niego 100% na zaświadczeniu o wynikach z egzaminu ósmoklasisty,  a finaliści  - dodatkowe punkty przy rekrutacji do szkoły ponadpodstawowej. Uczennice sumiennie przygotowywały się do konkursu pod okiem swoich nauczycieli  i oczywiście przy nieocenionym wsparciu rodziców. Zdobycie tytułu laureata czy finalisty Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego wymaga od uczestnika wiele wysiłku i pracy. Aby dotrzeć do etapu wojewódzkiego, to najpierw trzeba zwycięsko przejść przez eliminacje szkolne i rejonowe. Jesteśmy bardzo dumni, że w naszej szkole są utalentowani uczniowie, którzy chcą i potrafią wytrwale dążyć do  celu, wysoko stawiać sobie wymagania oraz rozwijać swoje zainteresowania .  Gratulujemy naszym Laureatkom i Finalistce oraz życzymy dalszych sukcesów na kolejnych konkursach.

Czytaj więcej...
foto

23.04.2026

Sukcesy recytatorskie

21 kwietnia w Zespole Szkół Ponadpodstawowych nr 6 im. Królowej Jadwigi w Piotrkowie Trybunalskim odbyła się pierwsza edycja konkursu recytatorskiego pod hasłem „Kobieta – jej głos, siła, tożsamość”. Wydarzenie skierowane było do uczniów szkół ponadpodstawowych oraz klas VII i VIII szkół podstawowych.W konkursie wzięło udział 19 uczestników, którzy zaprezentowali wysoki poziom artystyczny i dużą wrażliwość interpretacyjną. Naszą szkołę reprezentowało czworo uczniów: Marika Simkiewicz i Mateusz Misztela z klasy VII a oraz Michalina Malasińska i Magdalena Góralczyk z klasy VIII c.Szczególny sukces odniosła Michalina Malasińska, która zdobyła I miejsce, zachwycając jury swoją interpretacją. Wyróżnienie otrzymała również Magdalena Góralczyk za ciekawą i poruszającą prezentację.Serdeczne podziękowania kierujemy do nauczycielek, które przygotowały uczniów do konkursu – pani Lidii Sacińskiej oraz pani Joanny Dury. Dzięki ich zaangażowaniu i wsparciu uczniowie mogli rozwijać swoje talenty i godnie reprezentować szkołę. Udział w konkursie był dla wszystkich uczestników cennym doświadczeniem oraz okazją do rozwijania pasji związanych z literaturą i sztuką recytacji.

Czytaj więcej...
foto

21.04.2026

Zajęcia edukacyjne w terenie

Zajęcia edukacyjne  dla uczniów klas IV  w Oddziale Spalskiego Parku Krajobrazowego i Sulejowskiego Parku Krajobrazowego Województwa Łódzkiego w Moszczenicy zakończone ogniskiem z kiełbaskami. Dnia 16.04.2026 r. w ramach obchodów Tygodnia Ekologicznego połączonego z Dniem Ziemi 2026 uczniowie klasy IV a i IV b wraz z nauczycielami Joanną Durą, Justyną Szafrańską  i Alicją Staniaszek uczestniczyli   w ciekawych zajęciach edukacyjnych, terenowych połączonych z ogniskiem z kiełbaskami. Uczniowie poznali florę i faunę Parków Krajobrazowych oraz problematykę funkcjonowania człowieka w aspekcie ochrony przyrody i krajobrazu. Największą atrakcją okazała się grupowa gra terenowa z nagrodami , dzięki której uczniowie mogli rozwijać takie umiejętności jak orientacja w terenie, rywalizacja, a także wykorzystywanie strategicznego myślenia i stosowanie  zdobytej wcześniej wiedzy. Piękna słoneczna pogoda, dobre humory i obcowanie z przyrodą korzystnie wpłynęła  na nasze zdrowie fizyczne i psychiczne, a także na samopoczucie. Pełni wrażeń wróciliśmy do szkoły. 

Czytaj więcej...

Wyszukiwarka