foto

03.06.2026

🏫 Szkoła Podstawowa w Moszczenicy przestrzenią pełną magii – Zuzia u sterów placówki! 👑

Szkoła Podstawowa w Moszczenicy w tym wyjątkowym dniu – 1 czerwca – stała się przestrzenią iście magiczną, a wszystko to „pod rządami” nowej, jednodniowej Pani Dyrektor Zuzi! 🪄👧 Tego dnia stery naszej placówki oficjalnie przejęła uczennica klasy IIIc, Zuzanna Zasada. 📜🎒
Uroczystość rozpoczęła się od oficjalnego aktu powierzenia funkcji. Nowa Pani Dyrektor odebrała z rąk urzędującej Dyrektor Iwony Pietrzkowskiej symboliczne powołanie oraz zakres kompetencji. 🏢✍️ Urzędowanie rozpoczęła z wielkim hukiem – od wydania Zarządzenia nr 1, które wprowadziło uwielbiany przez wszystkich „Dzień Piżamowego Luzu”! 🛌🧸👕
W pierwszej kolejności nowo powołana Pani Dyrektor spotkała się w gabinecie ze swoim bezpośrednim przełożonym – @Wójt Gminy Moszczenica, Panem Dariuszem Magaczem, który zaszczycił szkołę swoją obecnością i złożył młodej szefowej serdeczne gratulacje! 🤝👔💼
Następnie wszyscy wspólnie przeszli na halę sportową, aby spotkać się z całą społecznością szkolną. To tam Pan Wójt Dariusz Magacz, Jednodniowa Pani Dyrektor Zuzanna Zasada, jej mama pani Paulina Zasada oraz Iwona Pietrzkowska złożyli wszystkim uczniom najpiękniejsze, najbardziej radosne życzenia z okazji ich święta! 🥳🎉🎁🎈
Wydarzenie było również doskonałą okazją do nagrodzenia uczniów osiągających spektakularne sukcesy na szczeblu wojewódzkim i ogólnopolskim. 🏆🎓 Liczne dyplomy i nagrody z rąk Pana Wójta oraz młodej Pani Dyrektor odebrały nasze wybitne uczennice:
Justyna Kaźmierczak (kl. VIIIa) – finalistka Ogólnopolskiej Olimpiady Matematycznej Juniorów 📐🔢
Michalina Jaros (kl. VIIa) – laureatka Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Języka Angielskiego 🇬🇧🗣️
Magdalena Góralczyk (kl. VIIIc) – finalistka Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Języka Polskiego 📚✍️
Gorące podziękowania i wielkie brawa kierujemy do @SalaBankietowaFinezja 🤝✨, która była sponsorem nagród dla naszych utalentowanych uczniów i doceniła ich ogromny trud oraz ciężką pracę! 👏🎁
W dalszej części dnia Jednodniowa Pani Dyrektor miała ręce pełne pracy! 🛠️📋 Odwiedziła najmłodszych uczniów z klas 0–3, gdzie z dużym zaangażowaniem dokonała oceny i wyboru najlepszych prac w konkursach, a następnie osobiście wręczyła dzieciom zasłużone nagrody. 🎨🖍️🧸
Na zakończenie tego pełnego emocji dnia, Zuzia złożyła uroczyste sprawozdanie ze swojej działalności, dzieląc się pięknymi i pełnymi dojrzałości odczuciami z pełnienia tak odpowiedzialnej funkcji. 🎙️❤️ To był dzień dumy, wielkich uśmiechów i niezapomnianych wrażeń! 🥰📸
Zapraszamy Państwa do obejrzenia pełnej, radosnej galerii zdjęć z tego wydarzenia na naszej stronie oraz w albumie poniżej! 👇👇

Aktualności

foto

24.04.2026

PODSUMOWANIE EKO - TYGODNIA

W dniu 22 kwietnia podsumowane zostały działania związane z Eko-tygodniem obchodzonym  w naszej szkole. 

Czytaj więcej...
parki

27.04.2026

Etap wojewódzki konkursu Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski

24 kwietnia uczniowie naszej szkoły - Franciszek Gajda, Michalina Jaros i Mateusz Misztela wzięli udział w wojewódzkim etapie konkursu Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski. Do konkursu stanęło 7 zwycięskich drużyn etapu parkowego i uplasowaliśmy tuż za podium, a województwo łódzkie na etapie ogólnopolskim pojedzie reprezentować drużyna ze Skierniewiec, reprezentująca Bolimowski Park Krajobrazowy. W oczekiwaniu na wyniki konkursu zaplanowano dla uczestników szereg atrakcji - m.in. zwiedzanie Centrum Komiksu i Narracji Interaktywnej. Nagrody w konkursie wręczyła osobiście Pani Marszałek Województwa Łódzkiego - Joanna Skrzydlewska. 

Czytaj więcej...
foto

21.04.2026

W zdrowym ciele zdrowy duch

15 kwietnia w Szkole Podstawowej w Srocku odbył się VIII Międzyszkolny Konkurs pod hasłem „W zdrowym ciele zdrowy duch”, podzielony na trzy kategorie wiekowe. Uczniowie klas I–III oraz IV–VI rywalizowali w konkurencjach sportowych i quizach wiedzy, natomiast dla klas VII–VIII przygotowano konkurs plastyczny pt. „Eko talerz zdrowia”.            Uczniowie naszej szkoły zdobyli wyróżnienia we wszystkich kategoriach konkursowych. Uczestnikom należą się serdeczne gratulacje oraz wyrazy uznania za zaangażowanie i godne reprezentowanie szkoły.

Czytaj więcej...
gala

23.04.2026

Laureaci konkursów przedmiotowych na gali w Łodzi

22 kwietnia w auli  Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego Pan Janusz Brzozowski - Łódzki Kurator Oświaty - uroczyście wręczył dyplomy i nagrody wszystkim laureatom – zwycięzcom Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych z poszczególnych przedmiotów. Z dumą informujemy, że w tym roku szkolnym uczniowie z naszej szkoły także znaleźli się w tym zaszczytnym gronie. Michalina Jaros, uczennica klasy 7 a, zdobyła tytuł laureatki Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Języka Angielskiego,  Justyna Kaźmierczak z klasy 8 a – tytuł laureatki WKP z Matematyki i  Magdalena Góralczyk, uczennica klasy 8 c, została finalistką WKP z Języka Polskiego. Uczniowie, którzy zdobyli tytuł laureata, są zwolnieni z egzaminu ósmoklasisty z danego przedmiotu oraz otrzymują z niego 100% na zaświadczeniu o wynikach z egzaminu ósmoklasisty,  a finaliści  - dodatkowe punkty przy rekrutacji do szkoły ponadpodstawowej. Uczennice sumiennie przygotowywały się do konkursu pod okiem swoich nauczycieli  i oczywiście przy nieocenionym wsparciu rodziców. Zdobycie tytułu laureata czy finalisty Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego wymaga od uczestnika wiele wysiłku i pracy. Aby dotrzeć do etapu wojewódzkiego, to najpierw trzeba zwycięsko przejść przez eliminacje szkolne i rejonowe. Jesteśmy bardzo dumni, że w naszej szkole są utalentowani uczniowie, którzy chcą i potrafią wytrwale dążyć do  celu, wysoko stawiać sobie wymagania oraz rozwijać swoje zainteresowania .  Gratulujemy naszym Laureatkom i Finalistce oraz życzymy dalszych sukcesów na kolejnych konkursach.

Czytaj więcej...
foto

23.04.2026

Sukcesy recytatorskie

21 kwietnia w Zespole Szkół Ponadpodstawowych nr 6 im. Królowej Jadwigi w Piotrkowie Trybunalskim odbyła się pierwsza edycja konkursu recytatorskiego pod hasłem „Kobieta – jej głos, siła, tożsamość”. Wydarzenie skierowane było do uczniów szkół ponadpodstawowych oraz klas VII i VIII szkół podstawowych.W konkursie wzięło udział 19 uczestników, którzy zaprezentowali wysoki poziom artystyczny i dużą wrażliwość interpretacyjną. Naszą szkołę reprezentowało czworo uczniów: Marika Simkiewicz i Mateusz Misztela z klasy VII a oraz Michalina Malasińska i Magdalena Góralczyk z klasy VIII c.Szczególny sukces odniosła Michalina Malasińska, która zdobyła I miejsce, zachwycając jury swoją interpretacją. Wyróżnienie otrzymała również Magdalena Góralczyk za ciekawą i poruszającą prezentację.Serdeczne podziękowania kierujemy do nauczycielek, które przygotowały uczniów do konkursu – pani Lidii Sacińskiej oraz pani Joanny Dury. Dzięki ich zaangażowaniu i wsparciu uczniowie mogli rozwijać swoje talenty i godnie reprezentować szkołę. Udział w konkursie był dla wszystkich uczestników cennym doświadczeniem oraz okazją do rozwijania pasji związanych z literaturą i sztuką recytacji.

Czytaj więcej...
foto

21.04.2026

Zajęcia edukacyjne w terenie

Zajęcia edukacyjne  dla uczniów klas IV  w Oddziale Spalskiego Parku Krajobrazowego i Sulejowskiego Parku Krajobrazowego Województwa Łódzkiego w Moszczenicy zakończone ogniskiem z kiełbaskami. Dnia 16.04.2026 r. w ramach obchodów Tygodnia Ekologicznego połączonego z Dniem Ziemi 2026 uczniowie klasy IV a i IV b wraz z nauczycielami Joanną Durą, Justyną Szafrańską  i Alicją Staniaszek uczestniczyli   w ciekawych zajęciach edukacyjnych, terenowych połączonych z ogniskiem z kiełbaskami. Uczniowie poznali florę i faunę Parków Krajobrazowych oraz problematykę funkcjonowania człowieka w aspekcie ochrony przyrody i krajobrazu. Największą atrakcją okazała się grupowa gra terenowa z nagrodami , dzięki której uczniowie mogli rozwijać takie umiejętności jak orientacja w terenie, rywalizacja, a także wykorzystywanie strategicznego myślenia i stosowanie  zdobytej wcześniej wiedzy. Piękna słoneczna pogoda, dobre humory i obcowanie z przyrodą korzystnie wpłynęła  na nasze zdrowie fizyczne i psychiczne, a także na samopoczucie. Pełni wrażeń wróciliśmy do szkoły. 

Czytaj więcej...

Wyszukiwarka