Laureaci konkursów przedmiotowych na gali w Łodzi
22 kwietnia w auli Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu
Łódzkiego Pan Janusz Brzozowski - Łódzki Kurator Oświaty - uroczyście wręczył dyplomy
i nagrody wszystkim laureatom – zwycięzcom Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych z poszczególnych przedmiotów.
Z dumą informujemy, że w tym roku szkolnym uczniowie z
naszej szkoły także znaleźli się w tym zaszczytnym gronie.
Michalina Jaros, uczennica klasy 7 a, zdobyła tytuł laureatki Wojewódzkiego
Konkursu Przedmiotowego z Języka Angielskiego, Justyna Kaźmierczak z klasy 8 a – tytuł
laureatki WKP z Matematyki i Magdalena
Góralczyk, uczennica klasy 8 c, została finalistką WKP z Języka Polskiego.
Uczniowie, którzy zdobyli tytuł laureata, są zwolnieni z
egzaminu ósmoklasisty z danego przedmiotu oraz otrzymują z niego 100% na
zaświadczeniu o wynikach z egzaminu ósmoklasisty, a finaliści - dodatkowe punkty przy rekrutacji do szkoły
ponadpodstawowej.
Uczennice sumiennie przygotowywały się do konkursu pod okiem
swoich nauczycieli i oczywiście przy nieocenionym wsparciu rodziców. Zdobycie tytułu laureata czy
finalisty Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego wymaga od uczestnika wiele
wysiłku i pracy. Aby dotrzeć do etapu wojewódzkiego, to najpierw trzeba
zwycięsko przejść przez eliminacje szkolne i rejonowe.
Jesteśmy bardzo dumni, że w naszej szkole są utalentowani
uczniowie, którzy chcą i potrafią wytrwale dążyć do celu,
wysoko stawiać sobie wymagania oraz rozwijać swoje zainteresowania .
Gratulujemy naszym Laureatkom i Finalistce oraz życzymy
dalszych sukcesów na kolejnych konkursach.