walentynki

22.02.2024

Walentynkowy turniej siatkówki

Tegoroczne WALENTYNKI w naszej szkole świętowaliśmy na sportowo. Poza tradycyjną Pocztą Walentynkową, Samorząd Uczniowski klas starszych zorganizował turniej siatkarski dla par mieszanych.

Do turnieju zgłosiło się pięć par z klas IV, których przygotowała i nadzorowała pani Karina Kowalik. Drużyny walczyły systemem „każdy z każdym” a ostateczna klasyfikacja wyglądała następująco:

I  Małgosia Król i Adam Tworek

II  Zuzia  Malasińska i Wojtek Sokalski

III  Inga Piechura i Wojtek Bielawski

IV  Sandra Plich i Damian Zywert

V  Zosia Makowska i Ksawier Forma

            W klasach V – VIII turniej cieszył się jeszcze większym zainteresowaniem, zgłosiło się do niego piętnaście par przygotowywanych przez p.Annę Budzisz i p. Mariusza Kowalewskiego.  Jako szesnasta para udział wzięła p. Karina Kowalik z mężem Jakubem, którzy  nie tylko zachwycili swym profesjonalizmem ale pokazali jak należy się wspierać i bawić na boisku. Uczestnicy turnieju byli  podzieleni na cztery grupy, w których  walczyli „każdy z każdym” . Z każdej z grup dwie drużyny awansowały do  turnieju głównym a pozostali rozegrali turniej pocieszenia . W sumie odbyło się  39 meczy do dwóch wygranych setów Rywalizacja była bardzo zacięta i o wygranej często musiał decydować  tie-break.
Końcowa klasyfikacja  wyglądała następująco :

       I.            Zuzanna Bąk i Bartosz Staniaszek

     II.            Julia Rytych i Jakub Czapla

  III.            Andriana Soltys i Maciej Sitek

  IV.            Nela Jaguś i Julian Czaplikowski

    V.            Wiktoria Kaźmierczak i Olaf Reczyk

  VI.            Maja Rogowska i Wiktor Fryś

VII.            Wiktoria Zywert i Mikołaj Marud

VIII.            Hanna Gajda i Miłosz Sobczyk

  IX.            Maja Szymańska i Aleksander Magacz

     X.            Zuzanna Rytych i Antoni Kawnik

  XI.            Karolina Sitek i Jakub Dutkiewicz

XII.            Lilianna Kaleta i Filip Żerek

XIII.            Laura Kobacka i Piotr Sala

XIV.            Nadia Niedziela i Szymon Perka

XV.            Maja Borowska i Szymon Sztochaj

Na koniec turnieju dla wszystkich uczestników wręczane były pamiątkowe dyplomy i słodkie lizaczki serduszka. Dla pierwszych trzech miejsc w każdej kategorii były również pamiątkowe medale ufundowane przez SU  a wręczane przez Panią dyrektor Jolantę Kujawską – Wężyk (kl. V-VIII) oraz Panią w-ce dyrektor Beatę Piejek (kl. IV) .

Tegoroczne Walentynki,  były  bardzo udane choć nie obyło się bez kontuzji i drobnych urazów.  Siatkówka w naszej szkole cieszy się ogromnym zainteresowaniem  młodzieży , odnosimy w tej dyscyplinie sukcesy na szczeblu gminy i powiatu. Tuż przed feriami  uczniowie  klas VII – VIII  dziewczęta zajęły II miejsce w zawodach powiatowych na dziewięć drużyn oraz chłopcy również II miejsce z pięciu drużyn.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom turnieju a zwycięzcom gratulujemy, życząc wielu sukcesów i zachęcając do wspólnych zabaw z SU.

 

Opiekun SU i koordynator turnieju – Anna Budzisz

Tagi: walentynki

Aktualności

Pastorałki

20.12.2023

IX Przegląd Kolęd i Pastorałek ''Hej, kolęda!'' 2024

Szkoła Podstawowa im. św. Stanisława Kostki zaprasza naIX Przegląd Kolęd i Pastorałek "Hej, kolęda!" 202419 stycznia 2024r. (piątek) godz. 10Hala Sportowa im. Romana Kaźmierczaka w MoszczenicyKoncert laureatów: 21 stycznia 2024 r. (niedziela) godz. 10 - kościół parafialny w MoszczenicyPatronat: Wójt Gminy Moszczenica Marceli Piekarek, Starosta Powiatu Piotrkowskiego Piotr Wojtysiak, Proboszcz Parafii Podwyższenia Św. Krzyża w Moszczenicy ks. Władysław Paś

Czytaj więcej...
dzieci pomagają dzieciom

20.12.2023

Dzieci pomagają dzieciom

W dniu 6 grudnia 2023r. w naszej szkole przeprowadzono akcję pod hasłem:Dzieci pomagają dzieciom. Inicjatorem akcji było Szkolne Koło Wolontariatu i Samorząd Uczniowski. W tych dniach sprzedawane były domowe ciasta i ciasteczka pieczone przez uczniów, rodziców i nauczycieli naszej szkoły.Zebrana kwota podczas akcji w wysokości 4087zł  zostanie  przeznaczona na paczki dla uczniów w trudnej sytuacji życiowej.Dziękujemy Wszystkim, którzy aktywnie włączyli się w naszą akcję.

Czytaj więcej...
foto

11.01.2024

WARSZTATY ZAPACHÓW

Klasy pierwsze i klasa IIIc uczestniczyły w warsztatach ze zmysłu węchu pod tytułem „Zmysły i emocje”. Odbyły się one 29 i 30 listopada 2023 roku i były prowadzone przez panią Małgorzatę Dettlaff. Podczas warsztatów dzieci uczestniczyły w zabawie z nosem w roli głównej. Próbowały rozpoznawać zapachy, nie widząc ich źródła. Uczestniczyły w rozmowie o zmysłach i emocjach z nimi związanych. Samodzielnie, ale pod kierunkiem prowadzącej dzieci perfumowały zrębki drewna bukowego i przesypywały je do woreczka z organzy, tworząc pachnącą zawieszkę. Później tworzyły mgiełki zapachowe, odmierzając pipetą określone ilości naturalnych olejków eterycznych i mieszając składniki. Powstałą mieszankę przelewały do buteleczki z rozpylaczem. Zarówno stworzoną kompozycję zapachową oraz zawieszkę z drewienek pakowały w ozdobne torebki i dekorowały naklejkami. Były to pamiątki z warsztatów.

Czytaj więcej...
Dzieci pomagają Dzieciom

13.12.2023

Dzieci pomagają Dzieciom

W ubieglym tygodniu Samorząd Uczniowski oraz szkolene koło Caritas zorganizowało akcję charytatywną, w kórą włączyła się cała społeczność szkolna. Dzieci kupowały upieczone przez siebie ciasta i ciasteczka, a dochód z ich sprzedaż w całości zostanie przekazany na świąteczną pomoc...

Czytaj więcej...
adwent

13.12.2023

Wieńce adwentowe

Czas przedświąteczny, adwentowy, to szczególny czas. Dlatego należy zadbać o wyjątkową atmosferę. Z tego powodu w naszej szkole zorganizowano konkurs na wieniec adwentowy. Celem konkursu było zapoznanie dzieci z tradycją robienia wieńców adwentowych, aby w radosnej atmosferze oczekiwały na Święta Bożego Narodzenia. Należało przygotować wieniec dowolnych rozmiarów. Podstawa mogła być zrobiona  z gałązek choinkowych, krzewów zimozielonych, siana, wikliny, tektury i ozdobiona  4 świecami, kokardami, kwiatami, szyszkami, bombkami, gwiazdkami. Dzieci przy pomocy rodziców przygotowały piękne wianki, które na wystawie były oglądane, podziwiane i stały się inspiracją dla innych do przygotowania własnych wianków. Po ocenie wianki przekazano na licytację i dochód został przeznaczony na cele charytatywne. Na konkurs wpłynęło 22 prace. Wszystkie były zachwycające i komisja postanowiła docenić wszystkich uczniów. Organizatorzy konkursu dziękują bardzo serdecznie wszystkim rodzicom, którzy integrowali się razem współpracując w przygotowaniu prac konkursowych.Dzięki Wam, ktoś potrzebujący dostanie to, czego potrzebuje, a ten adwentowy czas stanie się dla nas wszystkich odrobinę lepszy.Organizatorzy Nauczyciele religii Ilona Gomula i Paweł Andrzejewski Nauczyciel jęz. niemieckiego Jolanta Jaros

Czytaj więcej...
biblioteka

13.12.2023

Wyniki konkursu „Kochany Mikołaju, proszę o książkę…”

Ho, ho!  Konkurs na list do świętego Mikołaja został rozstrzygnięty!

Dzięki Waszej niesamowitej kreatywności święty Mikołaj miał pełne ręce roboty... i trudny orzech do zagryzienia. Ale udało się!

 

Oto wyniki konkursu:

I miejsce

Michalina Jaros klasa V a

Mateusz Misztela klasa V a

II miejsce

Jakub Olszewski klasa IV b

Antonina Ungier klasa III b

III miejsce

Zuzanna Malasińska klasa IV a

Wiktor Czajka klasa V a

Jan Okła klasa IV a

   Dziękujemy wszystkim za podzielenie się ze świętym Mikołajem swoimi książkowymi marzeniami! Życzymy Wam, aby z okazji zbliżających się Świąt każde z nich doczekało się spełnienia.   

Czytaj więcej...

Wyszukiwarka