foto

02.01.2024

Podziękowania za zbiórkę na rzecz Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Piotrkowie Trybunalskim

19 grudnia 2023 r.  zakończyła  się  w naszej szkole zbiórka karmy i innych akcesoriów  na rzecz Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Piotrkowie Tryb.

w ramach  Akcji Wigilia dla Zwierząt 2023.

Akcja była zorganizowana przez uczniów klasy VIII a i VIII b oraz nauczycieli Marzenę Wójcik, Małgorzatę Wójcik, Alicję Staniaszek i Izabelę Wojtysiak.

Uczniowie wszystkich klas spisali się na medal. Zgromadziliśmy duże ilości karmy, zabawek i innych akcesoriów, które zostały przekazane do schroniska.

Za zaangażowanie w akcję i zrozumienie potrzeb czworonogów otrzymaliśmy piękne podziękowania,  ale największą radość sprawiła nam możliwość pomocy potrzebującym zwierzętom.

Składamy serdeczne podziękowania wszystkim, którzy włączyli się do zbiórki na rzecz Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Piotrkowie Tryb.

Cieszymy się, że los bezdomnych i porzuconych zwierząt nie jest obojętny uczniom naszej szkoły oraz ich rodzicom.

Dziękujemy wszystkim miłośnikom czworonogów, którzy włączyli się do akcji.

Transport i bezinteresowną  pomoc zapewnili rodzice Pan Albert Cieślik oraz  Pan Adrian Wojtysiak za co składamy podziękowania.

Zachęcamy do dalszych działań i pomocy!

Aktualności

Rudolf Modrzejewski

17.11.2023

Rudolf Modrzejewski - Polak, który budował Amerykę

17 listopada uczniowie naszej szkoły - Krzysztof Deka, Jarosław Gajda, Piotr Latocha i Jakub Owczarek uczestniczyli w międzyszkolnym konkursie wiedzy o Rudolfie Modrzewskim. Konkurs odbył się w Szkole Podstawowej im. Margarethy Kamprad w Jarostach w ramach współpracy z Fundacją BGK im. J. K. Steczkowskiego, która realizuje program "Dzieci Kapitana Nemo". Celem konkursu było przybliżenie młodzieży sylwetki wybitnego Polaka, który swoimi dokonaniami przyczynił się do rozbudowy Stanów Zjednoczonych. Konkurs składał się z 2 części - testu wiedzy o życiu i sukcesach Rudolfa Modrzewskiego i zadania konstrukcyjnego, w którym drużyny musiały zbudować most z danych elementów. Nasza drużyna zajęła 3 miejsce w konkursie. Gratulujemy.

Czytaj więcej...
Bieg Niepodległości

10.11.2023

ŚWIĘTO ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI

Tegoroczne obchody 105. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, w Szkole Podstawowej im. św. St. Kostki, odbyły się pod hasłem „BYŁA, JEST I BĘDZIE”. Na uroczystość, która rozpoczęła się o godzinie 10.00, licznie przybyli Rodzice i zaproszeni goście: starosta powiatu piotrkowskiego - p. Piotr Wojtysiak - wraz ze swoim zastępcą p. Dariuszem Magaczem, wójt gminy Moszczenica – p. Marceli Piekarek z radnymi – p. M. Domańską, p. M. Zielonką, p. J. Banaszczykiem, a także proboszcz – ks. Władysław Paś, dyr. GOKiS p. W. Kaźmierczak i przewodnicząca Rady Rodziców p. M. Skwarkowska-Marud z zast. p. D.  Jędrzejczykiem.W związku z przystąpieniem szkoły do akcji „Szkoła do hymnu”, wszyscy zgromadzeni wspólnie wzięli udział w odśpiewaniu hymnów: państwowego oraz szkolnego, a następnie obejrzeli część artystyczną przygotowaną przez uczniów klas Va i Vb pod opieką wychowawców: p. A. Magacz i p. L. Sacińskiej oraz n-la muzyki p. R. Bykowskiego. Kolejnym punktem obchodów święta był 11. Bieg Niepodległości, w którym wzięli udział uczniowie szkół podstawowych z terenu całej gminy.Najlepsze wyniki osiągnęli:Klasy I-III (dziewczęta)Majda Adam SP Moszczenica Organizowanie uroczystości takich jak obchody rocznicy odzyskania przez nasz kraj niepodległości są doskonałym sposobem na naukę patriotyzmu, przy jednoczesnej integracji społeczności uczniowskiej z terenu całej gminy, która, rywalizując, uczy się zasad fair play i w przyjaznej atmosferze spędza wspólnie czas.

Czytaj więcej...
Bieg Niepodległości

10.11.2023

Bieg Niepodległości

Galeria 2

Czytaj więcej...
Bieg Niepodległości

10.11.2023

Bieg Niepodległości

Galeria 3

Czytaj więcej...
Bieg Niepodległości

10.11.2023

Bieg Niepodległości

Galeria 4

Czytaj więcej...
Bieg Niepodległości

10.11.2023

Bieg Niepodległości

Galeria 6

Czytaj więcej...

Wyszukiwarka