mama

30.05.2023

II Gminny Konkurs Recytatorski pod hasłem: „Kocham Ciebie, mamo…”

         Dzień Matki – to szczególne święto, które honoruje wszystkie Mamy, stanowi wyraz szacunku i miłości, a także podziękowania za trud włożony                 w opiekę i wychowanie. Z tej okazji dnia 26 maja 2023 r. w naszej szkole odbył się II Gminny Konkurs Recytatorski pod hasłem: „Kocham Ciebie, mamo…” zorganizowany przez p. Lidię Sacińską we współpracy z p. Agnieszką Migdal. Wzięło w nim udział 16 uczniów ze szkół: w Srocku, Jarostach, Babach i Moszczenicy. Uczniowie oceniani byli w dwóch kategoriach wiekowych: klasy IV-V i VI-VII.

Uczestnicy zaprezentowali swój kunszt recytatorski, a także umiejętności, nad którymi pilnie pracowali w ostatnim czasie. Wybór najlepszych był niełatwy, ponieważ wszyscy prezentowali wysoki poziom.

Zmagania z trudną sztuką recytacji oceniało jury w składzie: p. Lidia Sacińska, p. Iwona Pałygiewicz, p. Karolina Ludwiczak i p. Edyta Jończyk. Wyłonieni zostali następujący zwycięzcy:

W kategorii klas IV-V

- Wiktoria Maciejek (Srock)

- Maja Szymańska (Baby)

- Mateusz Misztela (Moszczenica)

W kategorii klas VI- VII

- Aleksandra Słowianek (Baby)

- Julia Stoś (Srock)

- Kornelia Badek (Srock)

Wyróżnienie:

Bianca Dąbrowska (Jarosty)

Wszystkim uczestnikom bardzo dziękujemy za udział w konkursie, a zwycięzcom składamy gratulacje, życzymy dalszych sukcesów i zapraszamy za rok.

 

 

Tagi: mama

Aktualności

Koło

14.06.2023

Wycieczka do Leśnej Osady w Kole

W dniu 12 czerwca 2023 r. uczniowie klas 3 a i 3 b uczestniczyli w wycieczce do Osady Edukacyjnej i  Ośrodka Rehabilitacji Dzikich Zwierząt w Kole. Głównym celem wycieczki było kształtowanie postawy ekologicznej wśród uczniów. Dzieci z ogromnym zainteresowaniem słuchały ciekawostek z życia ptaków i zwierząt przebywających w osadzie. Miały okazję do bezpośredniego obcowania ze zwierzętami, a nawet karmienia ich przywiezioną przez siebie karmą. Uczniowie obejrzeli  zagrody, w których znajdują się dzikie zwierzęta oraz poznali historię podopiecznych ośrodka. To była wspaniała lekcja przyrody. Oprowadzał nas pan Paweł Kowalski i pracownicy osady ekologicznej. Dziękujemy !!!

Czytaj więcej...
Żarki

13.06.2023

Żarki - cz.3

Galeria nr 3

Czytaj więcej...
Żarki

13.06.2023

Wycieczka do Żarek - cz.2

Kolejne galeria zdjęć z Żarek

Czytaj więcej...
Śniadanie na trawie

12.06.2023

Śniadanie na trawie

W środę, 7 czerwca 2023r. w naszej szkole odbyła się akcja plenerowa pod nazwą „ Śniadanie na trawie” zorganizowana przez Samorząd Uczniowski Klas Młodszych. W piękny, czerwcowy poranek uczniowie klas młodszych zgromadzili się na terenie wokół szkoły,  by na kocykach i  na świeżym powietrzu spożyć  drugie śniadanie oraz zdrowe przekąski.Akcja miała na celu: integrację zespołów klasowych, propagowanie zdrowego odżywiania oraz ważną rolę drugiego śniadania. Śniadanie miało być zdrowe!

Czytaj więcej...
Żarki

12.06.2023

Wycieczka do Żarek

5 czerwca uczniowie klas trzecich wyjechali na wycieczkę do Żarek. Przygodę rozpoczęli od Manufaktury Słodyczy HokusPokuss, gdzie poznali sposób wywarzania lizaków i cukierków. Zgrabne ręce pań tworzyły wspaniałe kształty i kolory tych smakołyków. Dzieci również mogły spróbować swoich możliwości i stworzyć własnego lizaka. Następnie uczniowie przenieśli się do Etnopracowni, gdzie z sianka tworzyli zwierzątka. Kolejnym punktem wycieczki było Muzeum Dawnych Rzemiosł Stary Młyn. Tam poznali sposoby obróbki ziarna i wypieku chleba. Wszystkiego mogli dotknąć i własnoręcznie spróbować użycia żaren i innych urządzeń. Oprócz tego poznali inne rzemiosła: szewca, bednarza oraz kowala. Na koniec uczniowie uczyli się wytwarzać samodzielnie pizzę w Restauracji Przystań Leśniów. Oczywiście własnoręcznie wykonane pizze ze smakiem skonsumowali. Wycieczka była bardzo ciekawa, wszyscy wrócili zadowoleni.

Czytaj więcej...
Boże Ciało

07.06.2023

Zapraszamy po weekendzie...

Informujemy, że dnia 9 czerwca 2023r. szkoła będzie nieczynna... 

Czytaj więcej...

Wyszukiwarka