Poznaj Polskę z Panem Mariuszem

21.12.2022

Poznaj Polskę z Panem Mariuszem

W okresie od 13.10.2022 do 07.12.2022 roku odbyło się 6 wycieczek autokarowych dla klas I – VIII zorganizowanych przez Szkołę Podstawową im. św. Stanisława Kostki w Moszczenicy przy wsparciu finansowym pochodzącym z Ministerstwa Edukacji i Nauki
w ramach programu „Poznaj Polskę”. Koordynatorem wszystkich wycieczek był p.Mariusz Kowalewski nauczyciel wychowania fizycznego.
Celem programu „Poznaj Polskę” było uatrakcyjnienie procesu edukacyjnego i umożliwienie młodym ludziom poznawanie Polski, jej środowiska przyrodniczego, tradycji, zabytków kultury i historii oraz osiągnięć polskiej nauki. Inicjatywa pozwoliła także na praktyczne zdobywanie wiedzy – odkrywanie śladów historii, eksperymentowanie. 

Pierwszy wyjazd przygotowany w formie wycieczki trzydniowej w dniach 13-15.10.2022 dla klas     VIa, VIb, VIIa, VIIB w swoim programie zawierał: zwiedzanie historycznego zespołu miasta Krakowa, Zamek na Wawelu, Dom Długosza, Dom Jana Matejki, miasto Zakopane, Muzeum Karola Szymanowskiego w Willi „Atma”, Muzeum Dom Rodzinny Ojca Świętego Jana Pawła II w Wadowicach.  Przeszliśmy też przez tatrzańskie doliny, a nocleg, wyżywienie i rozrywka znajdowały się w Domu Wypoczynkowym „Limba”
w Poroninie.

19.10.2022 wycieczka jednodniowa dla klas Ia,Ib odbyła się po Ziemi Łódzkiej, a konkretnie odwiedziliśmy : Groty Nagórzyckie
i Błękitne Źródła oraz bunkier w Konewce. Wyjazd zakończył się poczęstunkiem w restauracji McDonald w Tomaszowie Maz.

20.10.2022 wycieczka jednodniowa dla klas IVa, IVb, Vc do Sandomierza gdzie zobaczyliśmy: Muzeum Diecezjalne "Dom Jana Długosza", historyczny zespół miasta, Bramę Opatowską,  Akademię  Ziołową Marcina z Urzędowa zjedliśmy też na Starym Mieście obiad, a w drodze powrotnej do Moszczenicy była też  kolacja.

W dniach 25-27.10.2022 dla klas VIa, VIIa, VIIIa VIIIc odbyła się wycieczka trzydniowa w ramach której odwiedziliśmy:  Tyniec - zespół opactwa Benedyktynów, Kalwarię Zebrzydowską - krajobrazowy zespół manierystycznego parku pielgrzymkowego, Muzeum Tatrzańskie im. dra Tytusa Chałubińskiego w Zakopanem, Muzeum Karola Szymanowskiego w willi „Atma” w Zakopanem, Muzeum Dom Rodzinny Ojca Świętego Jana Pawła II w Wadowicach. Byliśmy też na Rusinowej Polanie, Głodówce, Wiktorówkach, Jaszczurówce, wjechaliśmy na Gubałówkę, a pamiątki kupiliśmy na Krupówkach. Baza noclegowa znajdowała się w znanym nam już Domu Wypoczynkowym „Limba” w Poroninie.

 

01.12.2022 z klasami IIc, IIIa, IIIb pojechaliśmy do Warszawy gdzie głównym programem wycieczki było Centrum Nauki Kopernik, następnie odwiedziliśmy Stare Miasto oraz Bazylikę archikatedralną św. Jana Chrzciciela. W drodze powrotnej był obiad w restauracji McDonald.

 

07.12.2022 dla klas IIC, IIa, IIb odbyła się kolejna wycieczka do Warszawy. Tak jak poprzednio zwiedziliśmy Centrum Nauki Kopernik, następnie odwiedziliśmy Stare Miasto oraz Bazylikę archikatedralną św. Jana Chrzciciela. W drodze powrotnej był oczywiście obiad w restauracji McDonald.

 

Z sześciu przygotowanych i zatwierdzonych przez Ministerstwo Edukacji i Nauki oraz Urząd Gminy w Moszczenicy  projektów zrealizowano wszystkie.

W wycieczkach wzięło ogółem 270 uczniów z naszej szkoły.

Serdeczne podziękowania dla wszystkich nauczycieli-opiekunów uczniów podczas tych wycieczek.

Aktualności

foto

17.03.2023

DZIEŃ MATEMATYKI

Dnia 14 marca świętowaliśmy w szkole Dzień Matematyki. Na hali sportowej uczniowie klas I - VIII obejrzeli montaż słowno - muzyczny poświęcony życiu i pracy Mikołaja Kopernika oraz przedstawienie pt. Sąd na matematyką przygotowany przez nauczycieli matematyki i p. Roberta Bykowskiego. W dalszej części podsumowano konkursy matematyczno - plastyczne Kwadrat, trójkąt i koło w roli głównej oraz zagadki i rebusy matematyczne. Zwycięzcy i wyróżnieni zostali nagrodzeni dyplomami i książkami. Po krótkiej przerwie uczniowie klas VI - VIII przystąpili do udziału w konkursie Jeden z dziesięciu, gdzie mogli wykazać się wiedzą matematyczną. Zwycięzcami tego konkursu zostały uczennice klasy VIII a: I miejsce - Maja Kielanowska II miejsce - Maja Sobierańska III miejsce - Zuzanna Przygoda. W tym dniu uczniowie wzięli również udział w akcji Ubrani w matematykę, ich stroje zawierały cyfry, liczby oraz figury geometryczne.

Czytaj więcej...
foto

10.03.2023

WOJSKOWE TARGI SŁUŻBY I PRACY

Szanowni Państwo,W imieniu SZEFA WOJSKOWEGO CENTRUM REKRUTACJI w Tomaszowie Mazowieckim  zapraszamy do zapoznania sie z następującą informacją.Po raz pierwszy Ministerstwo Obrony Narodowej oraz Centralne Wojskowe Centrum Rekrutacji organizują WOJSKOWE TARGI SŁUŻBY I PRACY.To jedyne w Polsce wydarzenie w całości poświęcone promocji nowych form służby wojskowej wprowadzonych ustawą o obronie Ojczyzny. Targi odbędą się w Skierniewicach oraz w 15 miastach w Polsce, w dniach 17-18 marca 2023 r. w godz. 9.00-18.00.Jest to okazja dla wszystkich tych, którzy szukają ciekawej pracy, chcą podjąć nowe wyzwania w swoim życiu i zobaczyć na żywo profesjonalizm żołnierzy Wojska Polskiego -> zobacz wideo. Przyjedź:📍 Akademia Nauk Stosowanych Stefana Batorego, ul. Batorego 64c Każdy odwiedzający będzie mógł:osobiście porozmawiać z żołnierzami, studentami uczelni wojskowych oraz kadetami klas wojskowychzapoznać się z rodzajami służby wojskowej i projektami MONuzyskać odpowiedzi na nurtujące pytania dotyczące specyfiki zawodu żołnierzazłożyć wniosek o powołanie do Dobrowolnej Zasadniczej Służby Wojskowej lub służby w Wojskach Obrony TerytorialnejW programie:prezentacja nowoczesnego sprzętu wojskowego, m.in.: czołg Leopard 2A5, wyrzutnia rakietowa WR-40 LANGUSTA, przeciwlotniczy zestaw rakietowy POPRAD, wyrzutnia PATRIOT, trenażery CYKLOP i GROM, indywidualne, specjalistyczne wyposażenie wojskowe, Gogle VR i wiele innych;strzelnica wirtualnawystęp Młodego Potara czyli sierż. Dariusza Potargowicza, rapującego żołnierza z 38. dywizjonu zabezpieczenia Obrony Powietrznej w Sochaczewie koncerty Orkiestry Wojskowejżołnierska grochówka Poznaj niektórych z naszych wystawców:32 BLT  (32 Baza Lotnictwa Taktycznego)15 BWD  (15 Brygada Wsparcia Dowodzenia)25 BKPow  (25 Brygada Kawalerii Powietrznej)9 ŁBOT (9 Łódzka Brygada Obrony Terytorialnej)WCKMed (Wojskowe Centrum Kształcenia Medycznego)WŻW (Wydział Żandarmerii Wojskowej w Łasku)3 BROP (3 Brygada Rakietowa Obrony Powietrznej)WAT (Wojskowa Akademia Techniczna)LAW (Lotnicza Akademia Wojskowa)AWL (Akademia Wojsk Lądowych)AMW (Akademia Marynarki Wojennej)ASzWoj (Akademia Sztuki Wojennej) Szczegółowe informacje: śledź wydarzenie na naszym FB i dowiedz się więcej.

Czytaj więcej...
miss

08.03.2023

Dzień Kobiet - wybory Miss szkoły

Dnia 7 marca cała społeczność szkolna zgromadziła się w hali sportowej, by dopingować kandydatki pretendujące do tytułu Miss Szkoły. Po zaciekłej rywalizacji w konkurencjach sprawdzających ich wiedzę sportową, umiejętności plastyczne i sprawność fizyczną wyłoniono 3 finalistek. 3 V-ce Miss została Weronika Pawłowska, 2 V-ce Miss Karolina Sitek. Miss Szkoły została Nela Jaguś. Nie zabrakło tego dnia dobrego humoru i obowiązkowego prtzejścia po wybiegu...

Czytaj więcej...
zdrowie

28.02.2023

Mam supermoc - dbam o zdrowie

W klasach młodszych zostały przeprowadzone zajęcia z cyklu "Mam supermoc - dbam o zdrowie" - programu edukacyjnego realizowanego  na zlecenie Ministerstwa Zdrowia przez Społeczną Fundację "Ludzie dla ludzi" przy wsparciu Federacji Stowarzyszeń "Amazonki". Celem programu jest wyposażenie dzieci w wiedzę, która pomoże im w budowaniu świadomej, opartej na rzetelnych informacjach, postawy wobec chorób cywilizacyjnych, zwłaszcza nowotworowych oraz pokaże jak dbać o zdrowie.   

Czytaj więcej...
parki

24.02.2023

Konkurs wiedzy o Parkach Krajobrazowych

Drużyna w składzie Michalina Jaros, Julian Lewicki, Dominik Pietrzak zajęli 1 Miejsce w Konkursie o Parkach Krajobrazowych i przeszli do wojewódzkiego etapu. Uczniów do konkursu przygotowała p. mgr Urszula Król. Gratulujemy

Czytaj więcej...
sąd

24.02.2023

Wizyta w w Sądzie Okręgowym w Piotrkowie Tryb.

14 lutego 2023 roku uczniowie ósmych klas naszej szkoły razem z opiekunami uczestniczyli w symulacji rozprawy sądowej w Sądzie Okręgowym w Piotrkowie Tryb. Zajęcia  odbyły się w celu edukacji prawnej młodzieży. Uczniowie w czasie rozprawy sądowej, która dotyczyła stalkingu, wcielali się w role m.in. prawników: prokuratora, adwokata, radcy prawnego. Zajęcia te były bardzo interesujące dla naszej młodzieży.

Czytaj więcej...

Wyszukiwarka