foto

16.09.2022

DZIEŃ PATRONA W NASZEJ SZKOLE

Dzień Patrona, jak co roku, obchodziliśmy bardzo uroczyście, począwszy od uczestnictwa całej społeczności szkolnej we Mszy świętej, sprawowanej przez naszego wikariusza ks. Jakuba Konwaluka, który wygłosił homilię o życiu i naśladowaniu naszego Patrona. Piękną oprawę Eucharystii przygotował chór szkolny pod kierunkiem p. Roberta Bykowskiego. Swoją obecnością zaszczycili nas: ks. proboszcz Władysław Paś, pani Aneta Cichoń - Wizytator KO, pani Jolanta Pietrzak – Inspektor ds. Oświaty UG, pan Włodzimierz Kaźmierczak - Dyrektor GOKiS oraz Rada Rodziców na czele z panią Magdaleną Skwarkowską - Marud.

Po Mszy św. odbyło się dalsze świętowanie: rozstrzygnięcie  i wręczenie nagród zwycięzcom konkursu plastycznego, krótka część artystyczna i mecz piłki nożnej ministranci kontra uczniowie naszej szkoły. Święto Patrona w szkole to okazja do podejmowania wielu inicjatyw wychowawczych zmierzających do ciągłego poznawania i odkrywania jego postaci oraz ukazywania go jako wzoru do naśladowania. Takie właśnie założenia przyświecały tegorocznym obchodom tego święta.  W przerwie meczu rozprowadzane były symboliczne „cegiełki” Fundacji Krwinka z których dochód przeznaczony jest na pomoc choremu  dziecku.

       Dyrektor szkoły Jolanta Kujawska - Wężyk podziękowała uczniom i nauczycielom za wszystkie podjęte działania związane z obchodami Dnia Patrona oraz za realizację wspomnianego projektu – p.: Ilonie Gomula i p. Pawłowi Andrzejewskiemu.

Aktualności

foto

14.03.2025

Sukcesy recytatorskie naszych uczennic

7 marca 2025 roku  w Szkole Podstawowej im. Margarethy Kamprad w Jarostach odbył się I Międzyszkolny Konkurs Recytatorski „Poezja jest kobietą. Wiersze Wisławy Szymborskiej”. W konkursie tym wzięli udział uczniowie z klas VI – VIII ze szkół podstawowych z terenu naszej gminy oraz ze Szkoły Podstawowej w Brzozie. Naszą szkołę reprezentowały trzy uczennice: Michalina Malasińska z klasy 7 c,  Zuzanna Krawczyk z 8 a i Alicja Korytkowska z 8 b. Cieszymy się bardzo, że dwie nasze uczennice zdobyły szczególne uznanie komisji oceniającej uczestników konkursu.. Jury przyznało nagrody:  Zuzannie Krawczyk za recytację wiersza polskiej noblistki  „Miłość od pierwszego wejrzenia” i Alicji Korytkowskiej za utwór  „Pożegnanie widoku”. Gratulujemy uczennicom i życzymy sukcesów  na kolejnych konkursach.

Czytaj więcej...
foto

27.03.2025

21 marca Pierwszy Dzień Wiosny

Z tej okazji uczniowie klasy 3b wraz z wychowawczynią p. Ewą Skórą, zaprosili uczniów klas 1-3 i oddziały przedszkolne na przedstawienie pt. „Witaj wiosno”. Przedstawienie wywołało duże zainteresowanie wśród oglądających. Uczniowie klasy 3b reprezentowali się w pięknych strojach przygotowanych przez rodziców. Kolejnym etapem spotkania był konkurs ekologiczny- Wiosenne zagadki. Dzieci aktywnie uczestniczyły w konkursie.Nagrodzeni otrzymali po lizaku. Dzień upłynął w bardzo miłym nastroju. Zapraszamy do galerii zdjęć! 

Czytaj więcej...
dyktando

18.03.2025

Uczniowie naszej szkoły wicemistrzami I Gminnego Dyktanda

Pióro Wójta za I Gminne Dyktando już ma swojego właściciela. Najlepsza okazała się Magdalena Turek-Staniucha, która zgromadziła aż 181 pkt. Na drugim miejscu ze 160 pkt uplasowała się Michalina Jaros. Podium ze 155 pkt uzupełnił Mateusz Misztela. Oboje z klasy VIa naszej szkoły.W pierwszej edycji gminnego dyktanda udział wzięły 24 osoby. Serdecznie gratuluję wszystkim uczestnikom i zwycięzcom.Specjalne podziękowania należą się Pani Joannie Durze, która przygotowała dyktando. Organizatorami tego wydarzenia był Gminny Ośrodek Kultury i Sportu im. Jana Justyny w Moszczenicy oraz Szkoła Podstawowa im. Św. Stanisław Kostki w Moszczenicy.Patronat nad wydarzeniem objął Wójt Gminy Moszczenica – Dariusz Magacz. 

Czytaj więcej...
bezpieczne ferie

14.02.2025

BEZPIECZNE FERIE

13 lutego odwiedził nas kapitan PSP Tomasz Glinka, by zaznajomić nas z zagrożeniami procedurami zachowania bezpieczeństwa podczas ferii zimowych.  

Czytaj więcej...
talent

14.02.2025

GOKiS szuka młodych talentów

Czytaj więcej...
wycieczka do parku

14.02.2025

klasa zero poznawała okolicę

Klasa 0 poznawała najbliższą okolicę :)

Czytaj więcej...

Wyszukiwarka