foto

12.05.2022

SUKCESY MATEUSZA W KONKURSACH HUMANISTYCZNYCH

Dnia 6 maja 2022 roku o godzinie 15.00 w Centrum Zajęć Pozaszkolnych nr 1 w Łodzi odbyło się uroczyste rozstrzygnięcie Interdyscyplinarnego Konkursu dla Szkół Podstawowych w Łodzi i Województwa Łódzkiego „Historia -  Sztuka – Literatura - Wielcy Twórcy” zorganizowanego przez CZP  pod patronatem Łódzkiego Kuratora Oświaty. Konkurs ten składał się z trzech etapów i wymagał od uczestników solidnego przygotowania nie tylko z języka polskiego i historii, ale także zdobycia rzetelnej wiedzy z zakresu historii sztuki. Wśród grona nagrodzonych znalazł się także uczeń naszej szkoły - Mateusz Kowara z klasy VIII b.  Mateusz zdobył tytuł wyróżnionego finalisty i otrzymał nagrodę rzeczową w postaci talonu do zrealizowania w Empiku.

Ponadto Mateusz Kowara, po raz pierwszy w dziejach naszej szkoły,  zdobył tytuł laureata w Wojewódzkim Konkursie Przedmiotowym z Języka Polskiego zorganizowanym przez Kuratorium Oświaty w Łodzi. Zdobycie tegoż tytułu zwalnia Mateusza z obowiązku pisania egzaminu ósmoklasisty z danego przedmiotu  i uczeń otrzymuje na zaświadczeniu z egzaminu maksymalną ilość punktów.  Mateusz przygotowywał się do konkursów pod kierunkiem nauczycielki języka polskiego – pani Joanny Dury.

Jesteśmy bardzo dumni z osiągnięć Mateusza i życzymy mu dalszych sukcesów w rozwijaniu swoich zainteresowań humanistycznych i kolejnych zwycięstw w konkursach.

Aktualności

foto

29.04.2022

TAK TRZYMAĆ

W dniu 28 kwietnia br., uczennice klasy V b w składzie: Ola Dawidowicz, Alicja Korytkowska oraz Maja Rogowska, uczestniczyły w eliminacjach powiatowych XLIII Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym, zdobywając VI miejsce w powiecie. Serdecznie gratulujemy!

Czytaj więcej...
foto

26.04.2022

SUKCES OSKARA

W dniu 20 kwietnia br. w Komendzie Miejskiej PSP w Piotrkowie Tryb. uczeń klasy VII Oskar Krawczyk zajął 4 miejsce w powiatowych eliminacjach do XLV Edycji Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej pod hasłem „Młodzież zapobiega pożarom”. Serdeczne gratulacje!!

Czytaj więcej...
foto

13.04.2022

ŻYCZENIA

WIELKANOCNE

Czytaj więcej...
foto

13.04.2022

ROCZNICA ZBRODNI KATYŃSKIEJ - PAMIĘTAMY

W dniu 13 kwietnia w 82 rocznicę Zbrodni Katyńskiej społeczność szkolna stanęła do apelu, aby przywołać  pamięć żołnierzy polskich, zamordowanych za wierność ojczyźnie. W ten sposób upamiętniono męczeństwo Polaków - ich prześladowania, aresztowania i deportacje. Podczas uroczystości Pani Dyrektor Jolanta Kujawska - Wężyk wspomniała naszych lokalnych bohaterów: Por. Michała Antosiaka, ppor Leszka Heinzla, asp. policji Andrzeja Górę, którzy poświęcili życie za wolną i niepodległą Polskę. W ciepłych słowach zwróciła się również do naszych nowych uczniów, przybyłych z terenu Ukrainy.  Uczniowie odśpiewali hymny narodowy oraz szkoły, a delegacje złożyły kwiaty  pod tablicą katyńską. 

Czytaj więcej...
foto

01.04.2022

PRIMA APRILIS

Dzień 1 kwietnia był dla uczniów okazją nie tylko do "legalnego" robienia psikusów ale również do wykazania się  kreatywnością. W tym dniu uczniowie zapakowali swoje książki i przybory szkolne w zaskakujący sposób. Zapraszamy do obejrzenia galerii...

Czytaj więcej...
foto

29.03.2022

SUKCES W KONKURSIE STRAŻACKIM

W dniu 28 marca br. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w eliminacjach gminnych OTWP "Młodzież zapobiega pożarom".Wyniki są następujące:Grupa starsza:I miejsce: Oskar Krawczyk kl. VII aII miejsce:  Julia Rytych kl. VI bGrupa młodsza:II miejsce: Mateusz Misztela kl. III aIII miejsce: Filip Krzysteczko kl. III aWszystkim uczestnikom gratulujemy sukcesu, a Oskarowi życzymy powodzenia na dalszym etapie konkursu!!!

Czytaj więcej...

Wyszukiwarka