foto

06.05.2022

EKO - TYDZIEŃ

Dnia 22.04.2022r. uczniowie klasy VI b i VIII c  wraz z opiekunami ze Szkoły Podstawowej im. św. Stanisława Kostki w Moszczenicy (Pani Celina Galia, Alicja Staniaszek) uczestniczyli w I  rajdzie rowerowym „Leśnym szlakiem” w ramach Eko – Tygodnia 2022 połączonym z Dniem Ziemi.  Opiekunem rajdu był również Pan Marek Galia, który służył pomocą techniczną za co serdecznie dziękujemy. Trasa rajdu liczyła około 33 km .

Dnia 29.04.2022 r. uczniowie klasy V a brali udział w II rajdzie rowerowym i pokonali odległość 40 km.

 Młodzi uczestnicy zapoznali się z walorami przyrodniczymi najbliższej okolicy, z elementami zasad bezpieczeństwa w ruchu rowerowym , z  fauną i florą oraz gospodarką leśną i aktywnie spędzili czas. Atrakcją rajdu było  odwiedzenie Leśnej Osady Edukacyjnej w Kole.  Jest to bardzo miłe i przyjazne miejsce, dające mnóstwo satysfakcji  szczególnie podczas bezpośrednich spotkań z ptakami i zwierzętami.

22 kwietnia to Międzynarodowy Dzień Ziemi i  z tej okazji w piątek zorganizowano akcję sadzenia dębowego lasu w okolicy Osady Leśnej w Kole. Drzewa sadzili  m.in. uczniowie, mieszkańcy powiatu, ale także pracownicy starostwa, których mieliśmy okazję spotkać. Uczestnicy rajdu powrócili do szkoły pełni przeżyć, dobrego humoru oraz  niezapomnianych wrażeń .

Piękna pogoda i moc atrakcji, czego można więcej chcieć, by wspólnie Trzymać Formę!

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.

Aktualności

foto

29.04.2022

TAK TRZYMAĆ

W dniu 28 kwietnia br., uczennice klasy V b w składzie: Ola Dawidowicz, Alicja Korytkowska oraz Maja Rogowska, uczestniczyły w eliminacjach powiatowych XLIII Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym, zdobywając VI miejsce w powiecie. Serdecznie gratulujemy!

Czytaj więcej...
foto

26.04.2022

SUKCES OSKARA

W dniu 20 kwietnia br. w Komendzie Miejskiej PSP w Piotrkowie Tryb. uczeń klasy VII Oskar Krawczyk zajął 4 miejsce w powiatowych eliminacjach do XLV Edycji Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej pod hasłem „Młodzież zapobiega pożarom”. Serdeczne gratulacje!!

Czytaj więcej...
foto

13.04.2022

ŻYCZENIA

WIELKANOCNE

Czytaj więcej...
foto

13.04.2022

ROCZNICA ZBRODNI KATYŃSKIEJ - PAMIĘTAMY

W dniu 13 kwietnia w 82 rocznicę Zbrodni Katyńskiej społeczność szkolna stanęła do apelu, aby przywołać  pamięć żołnierzy polskich, zamordowanych za wierność ojczyźnie. W ten sposób upamiętniono męczeństwo Polaków - ich prześladowania, aresztowania i deportacje. Podczas uroczystości Pani Dyrektor Jolanta Kujawska - Wężyk wspomniała naszych lokalnych bohaterów: Por. Michała Antosiaka, ppor Leszka Heinzla, asp. policji Andrzeja Górę, którzy poświęcili życie za wolną i niepodległą Polskę. W ciepłych słowach zwróciła się również do naszych nowych uczniów, przybyłych z terenu Ukrainy.  Uczniowie odśpiewali hymny narodowy oraz szkoły, a delegacje złożyły kwiaty  pod tablicą katyńską. 

Czytaj więcej...
foto

01.04.2022

PRIMA APRILIS

Dzień 1 kwietnia był dla uczniów okazją nie tylko do "legalnego" robienia psikusów ale również do wykazania się  kreatywnością. W tym dniu uczniowie zapakowali swoje książki i przybory szkolne w zaskakujący sposób. Zapraszamy do obejrzenia galerii...

Czytaj więcej...
foto

29.03.2022

SUKCES W KONKURSIE STRAŻACKIM

W dniu 28 marca br. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w eliminacjach gminnych OTWP "Młodzież zapobiega pożarom".Wyniki są następujące:Grupa starsza:I miejsce: Oskar Krawczyk kl. VII aII miejsce:  Julia Rytych kl. VI bGrupa młodsza:II miejsce: Mateusz Misztela kl. III aIII miejsce: Filip Krzysteczko kl. III aWszystkim uczestnikom gratulujemy sukcesu, a Oskarowi życzymy powodzenia na dalszym etapie konkursu!!!

Czytaj więcej...

Wyszukiwarka