foto

16.09.2021

TORNISTER PEŁEN UŚMIECHÓW

Celem akcji przeprowadzonej przez Szkolne Koło Caritas, było skompletowanie i przekazanie wyprawek szkolnych najuboższym dzieciom z diecezji pińskiej na Białorusi. Zebrane podczas zbiórki przybory szkolne trafią do dzieci białoruskich, w większości z polskimi korzeniami i pochodzących z ubogich rodzin. Dziękujemy całej społeczności szkolnej za ogromne wsparcie i pomoc.

Aktualności

Zosia

28.10.2021

AKCJA CHARYTATYWNA

Nasza szkoła przyłączyła się do akcji "Kredą dla Zosi", chorej na SMA.

Czytaj więcej...
a

11.10.2021

WYCIECZKA KLAS VII

7 października uczniowie klas VII ze swoimi opiekunami pojechali na wycieczkę do Sandomierza. Zwiedzili z przewodnikiem najciekawsze zabytki tego miasta: Bramę Opatowską, Stare Miasto, Kościoły, Zbrojownię, Świat Ojca Mateusza i Podziemną Trasę Turystyczną.Dzięki pięknej pogodzie i mnóstwu atrakcji wycieczka była bardzo udana, a uczestnicy mogli cieszyć się wspólnym, integracyjnym towarzystwem.Poniżej fotorelacja z wyjazdu.

Czytaj więcej...
a

01.10.2021

DZIEŃ CHŁOPAKA

Z okazji Dnia Chłopaka oprócz  życzeń i upominków nie zabrakło szczególnego dla tego dnia konkursu, a mianowicie na Mistera Szkoły. Tytuł ten w tym roku zdobył uczeń klasy VIII b Oskar Banaszczyk.

Czytaj więcej...
a

24.09.2021

DEBATA WYBORCZA

W dniu dzisiejszym odbyła się prezentacja kandydatów do Samorządu Szkolnego. Swoje programy prezentowali:Justyna Kaźmierczak, Oliwier Żelazny, Krzysztof Marud, Zuzanna Przygoda, Aleksandra Jagodzińska oraz Oskar Banaszczyk.Wybory odbędą się w poniedziałek  27 września.

Czytaj więcej...
rajd

22.09.2021

RAJD ROWEROWY

Dnia 16.09. 2021 r. (czwartek) uczniowie klasy VI a i VI b  wraz z opiekunami ze Szkoły Podstawowej im. św. Stanisława Kostki w Moszczenicy (Pani Celina Galia, Pani Alicja Staniaszek) uczestniczyli w rajdzie rowerowym „Leśnym szlakiem” w ramach akcji Sprzątanie Świata – Polska 2021 pod hasłem: "Myślę, więc nie śmiecę".Opiekunem rajdu był również Pan Marek Galia, który służył pomocą techniczną.  Trasa rajdu liczyła około 30 km i prowadziła drogami przez Rezerwat Meszcze i Rezerwat Dęby w Meszczach im. Jeremiego Kozłowskiego. Młodzi uczestnicy zapoznali się z walorami przyrodniczymi najbliższej okolicy  i aktywnie spędzili czas. Uczniowie powrócili do szkoły pełni przeżyć oraz  niezapomnianych  wrażeń. Dobry humor i pogoda dopisywała.  „Sprzątanie Świata – Polska” to wspólna lekcja poszanowania środowiska. Jej celem jest promowanie nieśmiecenia, edukacja odpadowa oraz inicjowanie działań, dzięki którym zmniejszy się nasz negatywny wpływ na środowisko oraz  promocja zasobów przyrody i właściwych zachowań w lesie oraz edukacja ekologiczna młodzieży.  

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.

Czytaj więcej...
Dzień Patrona

17.09.2021

DZIEŃ PATRONA

18.września przypada wspomnienie św.  Stanisława Kostki, patrona dzieci

i młodzieży. Dla naszej społeczności szkolnej jest to zawsze dzień wyjątkowy, Dzień Patrona. Tradycyjnie, uroczystość rozpoczęła się Mszą Świętą, którą odprawił zaproszony proboszcz z parafii pw.  św. Stanisława Kostki w Karlinie - ksiądz Robert Nowak. Celebrans przywiózł ze sobą relikwie naszego patrona. W swojej homilii ksiądz Robert odniósł się do przykładu życia św. Stanisława Kostki.  Zwrócił uwagę na cechy  charakteru świętego, które powinna naśladować młodzież, a mianowicie: wytrwałość w dążeniu do wyznaczonego celu, cierpliwość w pokonywaniu przeszkód, rozwijanie talentów i realizacja odkrytego powołania. Wskazał, że Patron  powinien być dla wszystkich  wzorem do naśladowania  i z jego życia należy brać przykład i czerpać siły.

       W obchodach  święta, oprócz całej społeczności szkolnej, udział wzięli  nauczyciele i pracownicy szkoły, przedstawiciele  Rady Rodziców  oraz zaproszeni  goście. Byli to m.in.: ksiądz proboszcz Władysław Paś, ksiądz wikariusz Jakub Konwaluk, Wójt Gminy Moszczenica - p. Marceli Piekarek, Przewodnicząca Rady Gminy Moszczenica – p. Małgorzata Domańska,  Dyrektor Delegatury Kuratorium Oświaty - p. Tomasz Trzaskacz, Starszy wizytator Delegatury Kuratorium Oświaty- p. Aneta Cichoń,  Dyrektor GOKiS-u – p. Włodzimierz Kaźmierczak.

     Po Mszy św. poświęcono odzyskany, zabytkowy, pochodzący z 1936r., obraz św. Stanisława Kostki.  Został zawieszony obok pierwszego sztandaru z tego samego, 1936 roku. Pan Marcin Kaźmierczak krótko opowiedział o historii tego dzieła. 

Krótką część artystyczną  stanowiły recytowane wiersze przeplatane pięknymi piosenkami wykonanymi przez solistów  i chór szkolny pod kierunkiem p. Roberta Bykowskiego.

Na koniec rozstrzygnięto Gminny Konkurs Plastyczny pt.: „Święty Stanisław Kostka – moim patronem”.  W kategorii klas I-IV nagrody otrzymali:

1.miejsce: Michalina Jaros- SP Moszczenica

                   Kalina Jędrzejczyk- SP Baby

2.miejsce: Iga Zielińska- SP Jarosty

3. miejsce: Natalia Laśkiewicz- SP Baby

Wyróżnienie: Franciszek Masiarek- SP Jarosty

W kategorii klas V-VIII nagrody przyznano :

miejsce- Zuzanna Mamełek- SP Jarosty

wyróżnienie: Aleksandra Maciejek- SP Srock

   Maja Jaśkin - SP Moszczenica

   Nadia Fiszer - SP Moszczenica

 Koordynatorami całości programu byli katecheci:  p. Ilona Gomula  i p. Paweł Andrzejewski.  

Czytaj więcej...

Wyszukiwarka