czytanie

05.10.2020

Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

29 września to data znana wszystkim miłośnikom książek. To właśnie wówczas obchodzony jest Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania – święto ogłoszone przez Polską Izbę Książki  w 2001r.

            Każdego roku uczniowie i nauczyciele Szkoły Podstawowej im. św. Stanisława Kostki, inspirowani przez szkolnych bibliotekarzy, biorą czynny udział w akcji.                          Jej beneficjentami są dzieci, gdyż to właśnie głośne czytanie stymuluje ich prawidłowy rozwój.

             O zaletach czytania mówi się dużo, ale to właśnie teraz – w czasie szybkiego postępu technicznego – ma ono szczególne znaczenie.

            Biblioteka szkolna jest miejscem przyjaznym dla uczniów, a jednym z jej podstawowych zadań jest promowanie czytelnictwa. To dlatego m.in. p. Agnieszka Migdal,                             i p. Monika Badek zorganizowały we współpracy z wychowawcami szkolną akcję „ Cała szkoła czyta”.

W klasach O – I panie bibliotekarki czytały dzieciom książki Kornela Makuszyńskiego. Do klas zawitali bohaterowie barwnych opowieści – Koziołek Matołek              i małpka Fiki-Miki.

Uczniów klas II – III zachęcano do zagłębienia się w świat fikcji literackiej, czytając fragmenty książki „ Afryka Kazika”.

Uczniów klas IV-VIII do czytania zachęcali wychowawcy, którzy na lekcje wychowawcze przynieśli swoje ulubione książki z czasów dzieciństwa.

Na liście nauczycielskich bestsellerów znalazły się m.in.:

„ Przygody Tomka na Czarnym Lądzie” -Alfreda Szklarskiego

„Przygody Tomka Sawyera” - Marka Twaina

„Ten obcy”- Ireny Jurgielewiczowej

„Mikołajek” – Gościnny Sempe

„ O psie, który jeździł koleją”- Romana Pisarskiego

            Dzień Głośnego Czytania upłynął wszystkim w miłej atmosferze.

Mamy nadzieję, że akcja zachęci uczniów, rodziców i nauczycieli do częstego                          i wspólnego poznawania literatury.

Aktualności

wakacje

20.06.2024

Pamiętaj o bezpieczeństwie

Wakacje to czas odpoczynku, relaksu i zabawy. Pamiętajmy, że to przede wszystkim od nas zależy, czy będą one bezpieczne, a tym samym udane. Dlatego niezależnie od miejsca, w którym je spędzamy, zachowujmy się odpowiedzialnie, pamiętając o podstawowych zasadach bezpieczeństwa.źródło:RCBBy dowiedzieć się więcej na temat bezpieczeństwa w wakacje, kliknij tutaj.

Czytaj więcej...
siatka

20.06.2024

Szkolny turniej piłki siatkowej

W piątek 14 czerwca w hali sportowej uczniowie klas starszych rywalizowali ze sobą w szkolnym turnieju piłki siatkowej. Na 3 sektorach rozgrywali ze sobą mecze w swoich kategoriach wiekowych. Poniżej fotorelacja z zawodów. 

Czytaj więcej...
Dzień Ziemi

20.06.2024

Dzień Ziemi

22 kwietnia setki milionów ludzi na całym świecie będzie świętować Dzień Ziemi. Idea troski o niebieską planetę łączy ludzi niezależnie od narodowości, wyznania, zawodu, wieku. Do akcji przyłączyli się również uczniowie naszej szkoły, występując zarówno w roli nauczyciela, jak i ucznia, gdyż ucziowie klas starszych edukowali naszych zerówczaków, jak dbać o NASZ DOM. 

Czytaj więcej...
policjant

20.06.2024

Spotkanie z policjantką

11 czerwca uczniowie naszej szkoły spotkali się z naszą dzielnicową, która poruszyła z nimi tematy używek i zachowania bezpieczeństwa, zarówno w szkole i naszym najbliższym otoczeniu, jak rownież podczas naszych wakacyjnych wyjazdów. fot. K. Dudkiewicz

Czytaj więcej...
zdrowo

20.06.2024

Podsumowanie konkursu plastycznego o zdrowym odżywianiu

11 czerwca na 3 godzinie lekcyjnej, uczniowie klas młodszych zebrali się na górnym korytarzu, by podsumować akcję profilaktyczną o zdrowym odżywianiu. Po krótkiej pogadance na temat właściwości zdrowotnych stosowania zdrowej diety, uczniowie odebrali nagrody za przygotowane przez nich prace plastyczne. 

Czytaj więcej...
matematyka

19.06.2024

WARSZTATY MATEMATYCZNE w I LO im. Bolesława Chrobrego w Piotrkowie Tryb.

We wtorek, 18 czerwca 2024r. młodzi pasjonaci matematyki z klas czwartych , piątych i szóstych wzięli udział w warsztatach matematycznych w I LO im. Bolesława Chrobrego w Piotrkowie Trybunalskim. Uczniowie zmagali się z zadaniami , które dotyczyły odpowiedniego rozmieszczenia liczb w narysowanych diagramach. Uczestnicy dzielnie odkrywali własności pewnych liczb i ich sum, wyciągali właściwe wnioski prowadzące do prawidłowych rozwiązań. Warsztaty dla młodych olimpijczyków prowadził profesor Paweł Kwiatkowski – nauczyciel matematyki w I LO. Równolegle odbywały się również warsztaty dla uzdolnionych uczniów klas starszych SP prowadzone przez laureatów i finalistów Olimpiady Matematycznej. Uczestniczyli w nich również uczniowie naszej szkoły z klas siódmych i szóstych.

Czytaj więcej...

Wyszukiwarka