KONKURSY

27.04.2023

Konkurs na plakat promujący Międzynarodowy Dzień Mediacji 2023

Ministerstwo Sprawiedliwości organizuje, skierowany do dzieci i młodzieży, konkurs na plakat. Zadanie konkursowe polega na stworzeniu plakatu promującego mediację i Międzynarodowy Dzień Mediacji 2023.Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody: hulajnoga elektryczna, tablety, słuchawki bezprzewodowe, opaski Smartband, dyplomy oraz zaproszenia na spotkanie w Ministerstwie Sprawiedliwości.Prace można przesyłać do dn. 09 czerwca 2023 r.  Ogłoszenie wyników konkursu nastąpi 18 września 2023 r. Szczegóły znajdują się w regulaminie na stronie LINK - KONKURS.

Czytaj więcej...

05.04.2023

KONKURS EKOLOGICZNY ''Nic nad zdrowie''

Regulamin konkursu:Cele konkursu:Konkurs przeznaczony jest dla uczniów klas IV-VIII.Rozwój świadomości zdrowotnej uczniów.Popularyzacja wiedzy o zdrowym odżywianiu i jego wpływie na zdrowie wśród młodych ludzi.Pobudzenie twórczej aktywności literackiej w formie krótkiej i dowcipnej wypowiedzi, jaką jest fraszka.Warunki uczestnictwa: Fraszka nie może być krótsza niż cztery wersy, Wykonane pracę muszą być pracami autorskimi, Udział w konkursie jest równoznaczny z akceptacją regulaminu. Kryteria oceny prac: Przy ocenie prac jury weźmie pod uwagę zgodność pracy z tematem oraz  oryginalne pomysły.Terminarz: Prace na konkurs należy wykonać do dnia  21.04.2023 r. (piątek).Ciekawostka: Fraszka – krótki utwór liryczny, zazwyczaj rymowany lub wierszowany, o różnorodnej tematyce, często humorystycznej lub ironicznej. Często kończy się wyraźną puentą.  

Czytaj więcej...

05.04.2023

KONKURS EKOLOGICZNY ''Jedzmy kolorowo i żyjmy bardzo zdrowo''

Regulamin konkursu:Cele konkursu: kształtowanie zdrowych nawyków żywieniowych, rozwijanie aktywności twórczej uczniów, kształcenie umiejętności plastycznych, inspirowanie do twórczych poszukiwań w dziedzinie plastyki, poszerzenie wiedzy w zakresie różnych technik plastycznych. Warunki konkursu: Praca konkursowa musi być związana tematycznie z kształtowaniem właściwych nawyków żywieniowych i zdrowym stylem życia ze szczególnym zwróceniem uwagi na skład i wygląd potraw, prace mogą być wykonane dowolną techniką plastyczną np. kredka, pastele, farby plakatowe…Format pracy dowolny. Kryteria oceny prac: Przy ocenie prac jury weźmie pod uwagę zgodność pracy z tematem,  twórcze wykorzystanie wyobraźni,  oryginalne pomysły. Terminarz: Prace plastyczne należy wykonać do dnia 21.04.2023 r. (piątek). 

Czytaj więcej...

28.09.2022

XVII OLIMPIADA INFORMATYCZNA JUNIORÓW

Zapraszamy uczniów klas IV -VIII do wzięcia udziału w Olimpiadzie Informatycznej Juniorów. Szczegóły na stronie: XVII Olimpiada Informatyczna Juniorów – Olimpiada Informatyczna Juniorów (oij.edu.pl) lub u nauczycieli informatyki.

Czytaj więcej...

Aktualności

Rudolf Modrzejewski

17.11.2023

Rudolf Modrzejewski - Polak, który budował Amerykę

17 listopada uczniowie naszej szkoły - Krzysztof Deka, Jarosław Gajda, Piotr Latocha i Jakub Owczarek uczestniczyli w międzyszkolnym konkursie wiedzy o Rudolfie Modrzewskim. Konkurs odbył się w Szkole Podstawowej im. Margarethy Kamprad w Jarostach w ramach współpracy z Fundacją BGK im. J. K. Steczkowskiego, która realizuje program "Dzieci Kapitana Nemo". Celem konkursu było przybliżenie młodzieży sylwetki wybitnego Polaka, który swoimi dokonaniami przyczynił się do rozbudowy Stanów Zjednoczonych. Konkurs składał się z 2 części - testu wiedzy o życiu i sukcesach Rudolfa Modrzewskiego i zadania konstrukcyjnego, w którym drużyny musiały zbudować most z danych elementów. Nasza drużyna zajęła 3 miejsce w konkursie. Gratulujemy.

Czytaj więcej...
Bieg Niepodległości

10.11.2023

ŚWIĘTO ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI

Tegoroczne obchody 105. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, w Szkole Podstawowej im. św. St. Kostki, odbyły się pod hasłem „BYŁA, JEST I BĘDZIE”. Na uroczystość, która rozpoczęła się o godzinie 10.00, licznie przybyli Rodzice i zaproszeni goście: starosta powiatu piotrkowskiego - p. Piotr Wojtysiak - wraz ze swoim zastępcą p. Dariuszem Magaczem, wójt gminy Moszczenica – p. Marceli Piekarek z radnymi – p. M. Domańską, p. M. Zielonką, p. J. Banaszczykiem, a także proboszcz – ks. Władysław Paś, dyr. GOKiS p. W. Kaźmierczak i przewodnicząca Rady Rodziców p. M. Skwarkowska-Marud z zast. p. D.  Jędrzejczykiem.W związku z przystąpieniem szkoły do akcji „Szkoła do hymnu”, wszyscy zgromadzeni wspólnie wzięli udział w odśpiewaniu hymnów: państwowego oraz szkolnego, a następnie obejrzeli część artystyczną przygotowaną przez uczniów klas Va i Vb pod opieką wychowawców: p. A. Magacz i p. L. Sacińskiej oraz n-la muzyki p. R. Bykowskiego. Kolejnym punktem obchodów święta był 11. Bieg Niepodległości, w którym wzięli udział uczniowie szkół podstawowych z terenu całej gminy.Najlepsze wyniki osiągnęli:Klasy I-III (dziewczęta)Majda Adam SP Moszczenica Organizowanie uroczystości takich jak obchody rocznicy odzyskania przez nasz kraj niepodległości są doskonałym sposobem na naukę patriotyzmu, przy jednoczesnej integracji społeczności uczniowskiej z terenu całej gminy, która, rywalizując, uczy się zasad fair play i w przyjaznej atmosferze spędza wspólnie czas.

Czytaj więcej...
Bieg Niepodległości

10.11.2023

Bieg Niepodległości

Galeria 2

Czytaj więcej...
Bieg Niepodległości

10.11.2023

Bieg Niepodległości

Galeria 3

Czytaj więcej...
Bieg Niepodległości

10.11.2023

Bieg Niepodległości

Galeria 4

Czytaj więcej...
Bieg Niepodległości

10.11.2023

Bieg Niepodległości

Galeria 6

Czytaj więcej...

Wyszukiwarka