KONKURSY

26.04.2022

KONKURS PLASTYCZNY "Wiosenne drzewo"

Świetlica szkolna zaprasza uczniów klas I - III do udziału w konkursie plastycznym "Wiosenne drzewo". Technika dowolna: na kartonie lub praca przestrzenna. Termin konkursu:  6 maja 2022 r.

Czytaj więcej...

26.04.2022

KONKURS FOTOGRAFICZNY "Ubrani w książkę - sleeveface w bibliotece"

 REGULAMIN KONKURSU I. Postanowienia ogólne: 1. Konkurs "Ubrani w książkę - sleeveface w bibliotece" organizowany przez bibliotekę szkolną.2. Konkurs skierowany jest do uczniów klas I-VIII zainteresowanych fotografią i książką. 3. Przedmiotem konkursu jest wykonanie fotografii techniką sleeveface. *Sleeveface - polega na robieniu zdjęć z zasłoniętą przez okładkę książki, czasopisma, płyty częścią ciała. W efekcie otrzymujemy złudzenie prezentujące bardzo ciekawe połączenia sylwetki fotografowanej osoby z ukrytym książkowym alter ego. To nowoczesny, modny i zabawny pomysł na popularyzację czytelnictwa i biblioteki. Czekam na twórcze i zaskakujące pomysły. II. Cel konkursu:1. Popularyzacja czytelnictwa poprzez zainteresowanie grafiką książki, czasopisma. 2.Rozwijanie wyobraźni i kreatywności. 3.Wzbudzenie zainteresowania księgozbiorem biblioteki szkolnej. 4. Zachęcenie uczniów do rozwijania fotograficznego hobby. III. Warunki uczestnictwa1. Konkurs skierowany jest do uczniów szkół Szkoły Podstawowej im św. Stanisława Kostki w Moszczenicy2. Każdy z uczestników konkursu może zgłosić tylko jedno zdjęcie.3. Przedmiotem fotografii konkursowych są zdjęcia z zasłoniętą przez okładkę książki, czasopisma, częścią ciała zgodnie z założeniami projektu sleeveface. 4. Do konkursu mogą być zgłaszane wyłącznie samodzielnie wykonane zdjęcia nienaruszające praw autorskich osób trzecich.5. Ocena zdjęć dokonywana będzie w oparciu o następujące kryteria: kreatywność, technika wykonania, ujęcie tematu, kompozycja zdjęcia. 6. Zdjęcia do konkursu należy przysyłać w formie elektronicznej jako załącznik na adres mailowy: Agnieszka.Migdal@SP.moszczenica.eu, lub wydrukowane w formacie A4 do biblioteki szkolnej do 29 kwietnia 2022 r. Nadsyłane zdjęcia muszą być opisane: tytuł pracy, imię i nazwisko autora, klasa. 7. Zgłoszone do konkursu zdjęcia nie mogą być wcześniej publikowane.8. Przesłanie zdjęcia jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na przetwarzanie danych osobowych i wizerunku. 9. Oceny prac dokona specjalnie powołane jury. 10. Nazwiska laureatów, jak i ich prace zostaną zamieszczone w bibliotece szkolnej. Oto przykładowe prace wybrane z Internetu.

Czytaj więcej...

18.03.2022

OGÓLNOPOLSKI TURNIEJ WIEDZY POŻARNICZEJ

W dniu 18 marca 2022 r. na terenie naszej szkoły odbędą się eliminacje szkolne do OTWP „Młodzież zapobiega pożarom”. W ramach eliminacji uczniowie rozwiążą test wyboru na temat wiedzy pożarniczej. Zwycięzcy wezmą udział w eliminacjach na szczeblu gminnym w dniu 28 marca 2022 r. o godz. 11.00. Życzymy powodzenia!

Czytaj więcej...

18.03.2022

KONKURS #FakeHunterChallenge/Geopolityka

W dniach 24 - 27 marca 2022 r. zapraszamy uczniów klas VIII do udziału w konkursie organizowanym przez Polską Agencję Prasową i GovTech Polska. Osoby chętne proszone są o zgłoszenie się do nauczycieli informatyki. Ideą konkursu jest propagowanie dostępu do wiarygodnych i sprawdzonych informacji publikowanych w sieci. Tematem przewodnim jest geopolityka obejmująca sferę polityczną, militarną, gospodarczą, dyplomatyczną oraz energetyczną. Przebieg konkursu: Zgłoszone do konkursu osoby w ciągu 4 dni będą mogły zgłaszać fałszywe informacje publikowane w sieci dotyczące m.in. wojny w Ukrainie, rosyjskich działań militarnych i politycznych, pomocy udzielanej ukraińskim uchodźcom przez Polskę, czy konsekwencji gospodarczych wywołanych działaniami na Wschodzie. Ponadto zakres przedmiotowy konkursu uwzględnia tematykę związaną z fałszowaniem wizerunku polskiego państwa oraz zakłamywania polskiej historii. Dodatkowe informacje można znaleźć na stronie: https://fakehunter.pap.pl/challengeV

Czytaj więcej...

27.10.2021

KONKURS INFORMATYCZNY ''Klawiaturowe wyzwanie''

Zapraszamy uczniów klas I - VIII do wzięcia udziału w IX edycji Ogólnopolskiego Konkursu Informatycznego, polegającego na przepisaniu w ciągu 10 minut dwóch wskazanych tekstów. Osoby zainteresowane udziałem w konkursie proszone są o kontakt z nauczycielami informatyki. Informacje szczegółowe o konkursie. 

Czytaj więcej...

27.10.2021

KONKURS PLASTYCZNY „Zdrowo i aktywnie przez cały rok”

CELE KONKURSU: Rozwijanie umiejętności plastycznych i kreatywności. Pobudzanie inwencji twórczej i wyobraźni. Promowanie wśród młodzieży zdrowego trybu życia. Rozwijanie prawidłowych nawyków żywieniowych i zdrowotnych Popularyzacja formy plakatu – tekstu kultury łączącego słowo i obraz. Rozwijanie zainteresowań i zdrowego współzawodnictwa. ZASADY KONKURSU: Konkurs polega na przygotowaniu plakatu promującego zdrowy  styl życia, zdrowe odżywianie dla klas IV – VIII  lub  pracy plastycznej przedstawiającej pomysł na zdrowy posiłek dla uczniów klas I –III. Każdy plakat powinien zawierać hasło promujące zdrowy styl życia (hasło może być wymyślone przez ucznia, może być przysłowiem, cytatem – wówczas podajemy autora) oraz plastyczną ilustracją hasła. Plakat, praca powinny być wykonane samodzielnie w dowolnej technice i dowolnym formacie (np. rysunek, malarstwo, kolaż, techniki mieszane…) przekazana do wychowawcy. Na odwrocie plakatu, pracy  powinna znajdować się informacja o twórcy: imię i nazwisko, klasa. Każdy uczestnik zgłasza jedną pracę. Termin składania prac upływa 5 listopada 2021 r. OCENIANIE KONKURSU:1. Kryteria oceny: zgodność z tematem konkursu, wartość plastyczna pracy (gama kolorystyczna, kompozycja, estetyka), komunikatywność i czytelność przekazu, pomysłowość i oryginalność, poprawność merytoryczna pracy. 2. Wyniki konkursu wraz z najlepszymi pracami zostaną opublikowane na stronie internetowej szkoły.3. Nagrodami dla wszystkich uczestników konkursu będą pochwały i celująca ocena cząstkowa za aktywność z biologii czy z przyrody. 4. Dla zdobywców trzech pierwszych miejsc zostaną ufundowane dyplomy i  nagrody.  

Czytaj więcej...

27.10.2021

KONKURS LITERACKO PLASTYCZNY ''Świat baśni i legend''

W październiku - Międzynarodowym Miesiącu Bibliotek Szkolnych, biblioteka szkolna zorganizowała konkurs literacko - plastyczny pod hasłem: „Świat baśni i legend”. Wszystkie dzieci oraz młodzież zapraszamy do pobudzenia swej wyobraźni i przygotowania pracy nawiązującej do baśni, bajek oraz legend. Klasy I –III - praca plastyczna - ilustracja ulubionej baśniFormat pracy A4, technika dowolna. Klasy IV-V- praca literacka polegająca na napisaniu innego zakończenia baśni pt. „Dziewczynka z zapałkami”, objętość 150 słów. Klasy VI-VIII- praca literacka polegająca na napisaniu innego zakończenia legendy „O Lechu, Czechu  i Rusie”, objętość 200 słów. 

Czytaj więcej...

27.10.2021

KONKURS PLASTYCZNY ''Święty Stanisław Kostka moim patronem''

1. Organizatorem  konkursu jest Szkoła Podstawowa im. św. Stanisława Kostki w Moszczenicy. 2. Cele konkursu: - pogłębienie wiedzy na temat życia św. Stanisława Kostki, - ukazanie, na czym polega prawdziwa dojrzałość osiągnięta w tak młodym wieku, - uświadomienie, że praca i modlitwa to droga, by w krótkim czasie stać się dojrzałym człowiekiem, - zachęta do bycia wytrwałym w dążeniu do wytyczonego celu - na przykładzie życia św. Stanisława Kostki kształtowanie w młodym pokoleniu wartości ogólnoludzkich takich jak: uczciwość, pokora, poświęcenie, miłość i oddanie Bogu, - wykazanie się zdolnościami plastycznymi, pomysłowością, oryginalnością i wyobraźnią, - uczczenie Dnia Patrona. 3. Przebieg konkursu: - wykonanie pracy plastycznej, tzn. przedstawienie sylwetki św. Stanisława Kostki, - wielkość i technika prac jest dowolna, - oceny prac dokona powołana przez Organizatora Komisja, - komisja przyzna nagrody i wyróżnienia w dwóch kategoriach wiekowych: klas I – IV i V – VIII, Każda ze zgłoszonych szkół może dostarczyć po 3 prace konkursowe z dwóch poziomów edukacyjnych. 4. Uwaga: Wręczenie nagród 17 września 2021 r. o godz. 10.00.

Czytaj więcej...

Aktualności

foto

10.06.2022

WYCIECZKA KLAS II

Dnia 8 czerwca 2022 r. odbyła się jednodniowa wycieczka do Warszawy. Pojechała na nią klasa II a i II b. Zwiedzaliśmy najciekawsze miejsca  w stolicy, które przykuwają uwagę turystów.Wyjechaliśmy o godz.7.00 rano, spod budynku naszej szkoły. Jechaliśmy długo, aż w końcu ujrzeliśmy tablice z napisem: Warszawa. Pierwszym punktem programu, był wjazd windą na trzydzieste piętro Pałacu Kultury i Nauki oraz podziwianie przepięknej panoramy Warszawy. Pogoda była słoneczna, więc widok zapierał dech w piersiach. Po zakończeniu zwiedzania pałacu udaliśmy się w inne miejsca w Warszawie, tj. zeszliśmy do stacji metra, potem na jednej z ulic spotkaliśmy byłą ambasador USA w Polsce panią Georgette Mosbacher, okazała się bardzo miłą i sympatyczną osobą, życzyła nam udanej wycieczki i chętnie robiła sobie z nami zdjęcia. Następnie pospieszyliśmy w kierunku Starego Miasta, gdzie znajduje się Kolumna Zygmunta III Wazy.  Po drodze odwiedziliśmy Grób Nieznanego Żołnierza (akurat odbywała się zmiana warty) oraz niedawno wykonany pomnik poświęcony ofiarom katastrofy smoleńskiej.         Pośrodku Placu Starego Miasta obejrzeliśmy pomnik Warszawskiej Syrenki. Niedaleko mieści się restauracja „Bazyliszek”, nad wejściem której wisi podobizna potwora. Przewodnik opowiedział nam legendę o Bazyliszku. Następnie znaleźliśmy się przy Pomniku Małego Powstańca, który upamiętnia najmłodszych uczestników Powstania Warszawskiego. W międzyczasie poszliśmy do restauracji „Pod zegarem” na obiad. Najważniejszym punktem wycieczki dla dzieci okazał się czas na zakup pamiątek.Wracając w kierunku autokaru skręciliśmy na Krakowskie Przedmieście, by zobaczyć Pałac Prezydencki. Po tych przeżyciach musieliśmy ochłonąć, więc wybraliśmy się na spacer do Łazienek Królewskich. Uczestnicy wycieczki zachwycali się florą i fauną tego parku, do zdjęć „pozowały” nam przepiękne pawie.Nasz pobyt zakończyliśmy zwiedzaniem Stadionu PGE Narodowy. Obejrzeliśmy trybuny, mieliśmy możliwość zasiąść na ławkach kibiców oraz zajrzeć w różne ciekawe miejsca.Nasza wycieczka dobiegała końca. Ze stolicy wyjechaliśmy o 18:00. Pod  szkołą byliśmy o 21:20, gdzie na dzieci z utęsknieniem czekali już rodzice.Była to interesująca wyprawa i wszyscy uczestnicy z niecierpliwością czekają na kolejną wycieczkę!  

Czytaj więcej...
foto

24.06.2022

FINALIŚCI KONKURSU Z MATEMATYKI

9 czerwca 2022 w Auli Wydziału Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Łódzkiego odbyła się gala finałowa konkursu Matematyka Moja Pasja. Ten prestiżowy konkurs organizowany jest pod patronatem łódzkiego kuratora oświaty a laureaci i finaliści otrzymują punkty w rekrutacji do szkół ponadpodstawowych z naszej szkoły tytuł finalisty uzyskały 3 uczennice: Natalia Ogłuszka, Maja Sońta i Aleksandra Szymańska. Wszystkim serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów szkole średniej.

Czytaj więcej...
foto

06.06.2022

SUKCESY POETYCKIE

2 czerwca 2022 roku został rozstrzygnięty VIII Powiatowy Konkurs Poetycki „Piszę sercem, sercem maluję…”, który zorganizowała Szkoła Podstawowa nr 8 w Piotrkowie Trybunalskim. Po dwóch latach przerwy konkurs  znów wrócił na arenę lokalnych wydarzeń literackich. Spośród 64 uczestników – uczniów ze szkól piotrkowskich i z powiatu piotrkowskiego – zostały nagrodzone między innymi  trzy uczennice naszej szkoły z klasy 8 a. Są to: Aleksandra Krawczyk, Dominika Majda i Maja Sońta. Aleksandra Krawczyk zdobyła I miejsce w kategorii klas VII – VIII za wiersz „Nasz dom” propagujący ochronę środowiska i przyrody, Dominika Majda  - II miejsce za nostalgiczny wiersz o szkole i dzieciństwie „Koniec pierwszego etapu” i Maja Sońta  - wyróżnienie za przekaz ujęty w formie „Apelu do całego świata”. Zwyciężczynie otrzymały dyplomy i piękne nagrody, które zostały im wręczone przez panią prof. Danutę Muchę – jurorkę konkursu i pana Dariusza Magacza – wicestarostę powiatu piotrkowskiego. Gratulujemy dziewczynom z klasy 8 a i życzymy dalszych sukcesów poetyckich.

Czytaj więcej...
foto

10.06.2022

POZNAJ POLSKĘ 2022 - WYCIECZKA KLAS V I VIII W ŚWIĘTOKRZYSKIE

 W  dniach 7-9 czerwca 2022 odbyła się wycieczka klasy Vb, Vc, VIIId zorganizowana w ramach projektu ministerialnego „Poznaj Polska 2022”. Opiekunami wycieczki byli: Pan Mariusz Kowalewski, Pani Anna Budzisz, Pani Karina Kowalik i pani Agnieszka Korytkowska. Program wycieczki był bardzo napięty. Uczniowie zwiedzili miedzy innymi: Zabytkowy Zakład Hutniczy w Maleńcu Energetyczne Centrum Nauki w Kielcach, Dąb Bartek, Rezerwat Zachełmie – ślady tetrapoda, Bałtowski Kompleks Turystyczny, Żydowski Jar, Krzemionki Opatowskie, Muzeum Przyrody i Techniki w Starachowicach, KlasztoR Cystersów w Wąchocku, Dąb „Bartek” w Zagnańsku.                               

Czytaj więcej...
foto

06.06.2022

FINALIŚCI KONKURSU EKOLOGICZNEGO

W dniu 6 czerwca 2022 r. w siedzibie Centrum Rozwoju Edukacji Województwa Łódzkiego w Piotrkowie Trybunalskim odbyło się wręczenie nagród dla uczestników  XXV Interdyscyplinarnego Konkursu Ekologiczno – Regionalnego. Z naszej szkoły nagrody otrzymali oraz uzyskali tytuł finalisty: Julia Korytkowska oraz Mateusz Kowara z klasy 8b. Uczniów przygotowywała  pani Urszula Król – nauczyciel biologii. Serdecznie gratulujemy!!!

Czytaj więcej...
foto

10.06.2022

POZNAJ POLSKĘ 2022 - WYCIECZKA KLAS III W ŚWIĘTOKRZYSKIE

 W dniach 23-24.05.2022 klasy IIIa, IIIb w ramach projektu ministerialnego "Poznaj Polskę 2022" odbyły wycieczkę po województwie świętokrzyskim. W ramach tej wycieczki zwiedziły między innymi: Zabytkowy Zakład Hutniczy w Maleńcu, Opactwo cysterskie w Wąchocku, Muzeum Przyrody i Techniki Ekomuzeum im. Jana Pazdura w Starachowicach, Podziemną Trasę Turystyczną w Opatowie, Żywe Muzeum Porcelany w Ćmielowie.

Czytaj więcej...

Wyszukiwarka