KONKURSY

27.04.2023

Konkurs na plakat promujący Międzynarodowy Dzień Mediacji 2023

Ministerstwo Sprawiedliwości organizuje, skierowany do dzieci i młodzieży, konkurs na plakat. Zadanie konkursowe polega na stworzeniu plakatu promującego mediację i Międzynarodowy Dzień Mediacji 2023.Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody: hulajnoga elektryczna, tablety, słuchawki bezprzewodowe, opaski Smartband, dyplomy oraz zaproszenia na spotkanie w Ministerstwie Sprawiedliwości.Prace można przesyłać do dn. 09 czerwca 2023 r.  Ogłoszenie wyników konkursu nastąpi 18 września 2023 r. Szczegóły znajdują się w regulaminie na stronie LINK - KONKURS.

Czytaj więcej...

05.04.2023

KONKURS EKOLOGICZNY ''Nic nad zdrowie''

Regulamin konkursu:Cele konkursu:Konkurs przeznaczony jest dla uczniów klas IV-VIII.Rozwój świadomości zdrowotnej uczniów.Popularyzacja wiedzy o zdrowym odżywianiu i jego wpływie na zdrowie wśród młodych ludzi.Pobudzenie twórczej aktywności literackiej w formie krótkiej i dowcipnej wypowiedzi, jaką jest fraszka.Warunki uczestnictwa: Fraszka nie może być krótsza niż cztery wersy, Wykonane pracę muszą być pracami autorskimi, Udział w konkursie jest równoznaczny z akceptacją regulaminu. Kryteria oceny prac: Przy ocenie prac jury weźmie pod uwagę zgodność pracy z tematem oraz  oryginalne pomysły.Terminarz: Prace na konkurs należy wykonać do dnia  21.04.2023 r. (piątek).Ciekawostka: Fraszka – krótki utwór liryczny, zazwyczaj rymowany lub wierszowany, o różnorodnej tematyce, często humorystycznej lub ironicznej. Często kończy się wyraźną puentą.  

Czytaj więcej...

05.04.2023

KONKURS EKOLOGICZNY ''Jedzmy kolorowo i żyjmy bardzo zdrowo''

Regulamin konkursu:Cele konkursu: kształtowanie zdrowych nawyków żywieniowych, rozwijanie aktywności twórczej uczniów, kształcenie umiejętności plastycznych, inspirowanie do twórczych poszukiwań w dziedzinie plastyki, poszerzenie wiedzy w zakresie różnych technik plastycznych. Warunki konkursu: Praca konkursowa musi być związana tematycznie z kształtowaniem właściwych nawyków żywieniowych i zdrowym stylem życia ze szczególnym zwróceniem uwagi na skład i wygląd potraw, prace mogą być wykonane dowolną techniką plastyczną np. kredka, pastele, farby plakatowe…Format pracy dowolny. Kryteria oceny prac: Przy ocenie prac jury weźmie pod uwagę zgodność pracy z tematem,  twórcze wykorzystanie wyobraźni,  oryginalne pomysły. Terminarz: Prace plastyczne należy wykonać do dnia 21.04.2023 r. (piątek). 

Czytaj więcej...

28.09.2022

XVII OLIMPIADA INFORMATYCZNA JUNIORÓW

Zapraszamy uczniów klas IV -VIII do wzięcia udziału w Olimpiadzie Informatycznej Juniorów. Szczegóły na stronie: XVII Olimpiada Informatyczna Juniorów – Olimpiada Informatyczna Juniorów (oij.edu.pl) lub u nauczycieli informatyki.

Czytaj więcej...

Aktualności

Koło

14.06.2023

Wycieczka do Leśnej Osady w Kole

W dniu 12 czerwca 2023 r. uczniowie klas 3 a i 3 b uczestniczyli w wycieczce do Osady Edukacyjnej i  Ośrodka Rehabilitacji Dzikich Zwierząt w Kole. Głównym celem wycieczki było kształtowanie postawy ekologicznej wśród uczniów. Dzieci z ogromnym zainteresowaniem słuchały ciekawostek z życia ptaków i zwierząt przebywających w osadzie. Miały okazję do bezpośredniego obcowania ze zwierzętami, a nawet karmienia ich przywiezioną przez siebie karmą. Uczniowie obejrzeli  zagrody, w których znajdują się dzikie zwierzęta oraz poznali historię podopiecznych ośrodka. To była wspaniała lekcja przyrody. Oprowadzał nas pan Paweł Kowalski i pracownicy osady ekologicznej. Dziękujemy !!!

Czytaj więcej...
Żarki

13.06.2023

Żarki - cz.3

Galeria nr 3

Czytaj więcej...
Żarki

13.06.2023

Wycieczka do Żarek - cz.2

Kolejne galeria zdjęć z Żarek

Czytaj więcej...
Śniadanie na trawie

12.06.2023

Śniadanie na trawie

W środę, 7 czerwca 2023r. w naszej szkole odbyła się akcja plenerowa pod nazwą „ Śniadanie na trawie” zorganizowana przez Samorząd Uczniowski Klas Młodszych. W piękny, czerwcowy poranek uczniowie klas młodszych zgromadzili się na terenie wokół szkoły,  by na kocykach i  na świeżym powietrzu spożyć  drugie śniadanie oraz zdrowe przekąski.Akcja miała na celu: integrację zespołów klasowych, propagowanie zdrowego odżywiania oraz ważną rolę drugiego śniadania. Śniadanie miało być zdrowe!

Czytaj więcej...
Żarki

12.06.2023

Wycieczka do Żarek

5 czerwca uczniowie klas trzecich wyjechali na wycieczkę do Żarek. Przygodę rozpoczęli od Manufaktury Słodyczy HokusPokuss, gdzie poznali sposób wywarzania lizaków i cukierków. Zgrabne ręce pań tworzyły wspaniałe kształty i kolory tych smakołyków. Dzieci również mogły spróbować swoich możliwości i stworzyć własnego lizaka. Następnie uczniowie przenieśli się do Etnopracowni, gdzie z sianka tworzyli zwierzątka. Kolejnym punktem wycieczki było Muzeum Dawnych Rzemiosł Stary Młyn. Tam poznali sposoby obróbki ziarna i wypieku chleba. Wszystkiego mogli dotknąć i własnoręcznie spróbować użycia żaren i innych urządzeń. Oprócz tego poznali inne rzemiosła: szewca, bednarza oraz kowala. Na koniec uczniowie uczyli się wytwarzać samodzielnie pizzę w Restauracji Przystań Leśniów. Oczywiście własnoręcznie wykonane pizze ze smakiem skonsumowali. Wycieczka była bardzo ciekawa, wszyscy wrócili zadowoleni.

Czytaj więcej...
Boże Ciało

07.06.2023

Zapraszamy po weekendzie...

Informujemy, że dnia 9 czerwca 2023r. szkoła będzie nieczynna... 

Czytaj więcej...

Wyszukiwarka