wycieczka

08.05.2019

WYCIECZKA KLAS PIERWSZYCH

W pierwszy majowy poniedziałek uczniowie klasy Ic wybrali się na wycieczkę do Piotrkowa Trybunalskiego. Pierwszym punktem programu była wizyta w Miejskim Ośrodku Kultury. Tutaj pierwszoklasiści obejrzeli spektakl teatralny „Jak Rumcajs Cypiska uratował”. Na wszystkich duże wrażenie zrobiły przebrania aktorów. Najwięcej pisków było, gdy na scenie pojawiła się ogromnych rozmiarów pajeczyca z Żacholeckiego Lasu.
Kolejnym punktem wycieczki było spotkanie ze strażakami z Komendy Straży Pożarnej
w Piotrkowie Tryb. Dzieci z dużym zainteresowaniem obejrzały samochody strażackie i inny sprzęt potrzebny do ratowania ludzi. Najbardziej podobał się im pokaz zjeżdżania w dół ślizgiem
w wykonaniu strażaków oraz rozmowa przez walkie talkie. Dzieci zadawały sporo pytań. Na koniec kilkoro z nich stwierdziło, że w przyszłości będą strażakami.
Po wizycie w straży uczniowie pomaszerowali do Parku im. księcia Józefa Poniatowskiego. Tam nie tylko podziwiali piękno przyrody, ale także mieli możliwość pobiegania po parkowych alejkach i spędzenia kilku chwil na placu zabaw. Dzieciom spodobał się Ogród Botaniczny z wieloma gatunkami roślin.
Następnym punktem programu było zwiedzanie najstarszej części miasta. Wychowawczyni, Anna Zasępa oprowadziła swoich podopiecznych po zabytkowych, wąskich uliczkach, pokazała im stare mury miejskie, budynek I Liceum Ogólnokształcącego, kościół Jezuitów, piotrkowską Farę,
a także  miejsce, gdzie dawniej stał ratusz miejski. Uczniowie bardzo zainteresowali się pręgierzem, który jest ustawiony na Rynku Trybunalskim. Dowiedzieli się także do czego kiedyś służył rynsztok. Dzieci z zainteresowaniem zaglądały na stare podwórka i wyobrażały sobie jak dawniej wyglądało życie mieszkańców Piotrkowa. Uczniowie dowiedzieli się o tym, że właśnie w tym miejscu było kręcone wiele znanych filmów.
Kolejnym etapem wycieczki było podziwianie piotrkowskiego zamku oraz rzeki Strawy. Uczniowie nie mogli się nadziwić, że w przeszłości pływała po niej łodzią królowa Bona. Dzisiaj bowiem, rzeka zamieniła się w wąski strumyk.
Zupełnie innym przeżyciem było oglądanie Mediateki. Ta nowoczesna budowla, prawie cała ze szkła będzie niebawem oddana do użytku. Dzieciom bardzo podobał się nie tylko sam budynek, ale także pięknie zagospodarowane otoczenie z mnóstwem kwitnących tulipanów.
Podczas wycieczki uczniowie zobaczyli także przepiękną siedzibę sądu rejonowego, cerkiew prawosławną oraz wieżę ciśnień – symbol Piotrkowa. Dowiedzieli się również, co oznacza nazwa parku – „Krzywda”.
Ostatnim, wyczekiwanym punktem wycieczki był posiłek w McDonald’s.
W opiece nad dziećmi pomagała pani Ewa Jaguś. To dzięki niej wszyscy wrócili do szkoły cali i zdrowi.

Tagi: WYCIECZKA

Aktualności

10.04.2019

SPOTKANIE Z RODZICAMI ODNOŚNIE ORGANIZACJI NOWEGO ROKU SZKOLNEGO

Czytaj więcej...
mj

07.04.2019

KIERMASZ WIELKANOCNY

Po raz kolejny w naszej szkole zorganizowany został Kiermasz Wielkanocny, podczas którego nabyć można było różnorodne artykuły wykonane przez uczniów, rodziców i nauczycieli. Również podczas cieszącej się dużym zainteresowaniem licytacji można było stać się posiadaczem wielu wartościowych artykułów i voucherów, chociażby na sesję zdjęciową, czy jazdę konną.   Przybyli kupujący mogli obejrzeć wyjątkowe przedstawienia w wykonaniu uczniów klas V, pod kierunkiem swoich wychowawców: Jolanty Jaros, Agnieszki Magacz, Anetty Janczak, Lidii Sacińskiej oraz pani Joanny Ryś. Były to: "Rzepka" oraz „Magiczne liczby”. Do inscenizacji oprawę muzyczną wykonał chór szkolny pod opieką pana Roberta Bykowskiego. Owacjami na stojąco nagrodzony został uczeń klasy Ia, Piotr Sala, który wykonał na akordeonie kilka utworów. Również swoje wyjątkowe zdolności muzyczne zaprezentował Dominik Pietrzak i Jakub Kuchta. Wystąpiła także grupa taneczne z naszej szkoły, ucząca się pod okiem instruktora tańca ze szkoły „Cantinero”, pana Janusza Ptaszka.Za zebraną kwotę zostaną zakupione pomoce dydaktyczne do szkoły. Pani Jolanta Kujawska - Wężyk, Dyrektor Szkoły Podstawowej im. św. Stanisław Kostki w Moszczenicy, podziękowała darczyńcom,  przybyłym gościom  i wszystkim, którzy byli zaangażowani w organizację tego przedsięwzięcia oraz przyczynili się do jego sukcesu.

Czytaj więcej...
k

12.04.2019

UROCZYSTOŚCI KATYŃSKIE

10 kwietnia 2019 r. o godz. 10  rozpoczęły się uroczyste obchody 79. rocznicy Zbrodni Katyńskiej. Tradycyjnie przed Tablicą Katyńską zgromadziła się społeczność szkolna, przedstawiciele rodzin Katyńskich i władz samorządu lokalnego i powiatowego na czele z  Piotrem Wojtysiakiem – starostą powiatu piotrkowskiego i  Marcelim Piekarkiem – wójtem gminy Moszczenica. Rangę tej uroczystości podnieśli swoją obecnością: ksiądz proboszcz  Władysław Paś, delegacja Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej ze sztandarem 25. Pułku Armii Krajowej w Piotrkowie Tryb., żołnierze 7. Dywizjonu Lotniczego z Glinnika, dyrektorzy i kierownicy  jednostek administracyjnych z gminy Moszczenica. „79. Rocznica Zbrodni Katyńskiej po raz kolejny przypomina o tragicznych losach polskich jeńców. Wydarzenia z 1940 r. zapisane na kartkach historii Polski krwią i męczeńską śmiercią Polaków należą do najbardziej dramatycznych, bo tam, na nieludzkiej ziemi, zabito wiarę, nadzieję, miłość jednym strzałem w tył głowy” – tymi słowami dyrektor szkoły Jolanta Kujawska – Wężyk rozpoczęła uroczyste obchody. Następnie głos zabrali Starosta Powiatu Piotrkowskiego, Wójt Gminy Moszczenica i przedstawiciele Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej. Podkreślili oni w swoich przemówieniach, że obowiązkiem wszystkich Polaków jest kultywować pamięć o tych trudnych chwilach i ludziach, którzy oddali życie dla Ojczyzny. Żołnierze 7. Dywizjonu Lotniczego z Glinnika odczytali Apel Pamięci i oddali salwę honorową. Przed Tablicą Katyńską poszczególne delegacje złożyły kwiaty i oddały hołd. Wśród nich byli przedstawiciele rodzin: por. Michała Antosiaka, ppor. WP Leszka Heinzla, asp. policji Andrzeja Góry. Następnie uczestnicy obejrzeli inscenizację pt.: „Ostatni list”, przygotowaną przez uczniów klas VI. Ich występ uświetnił śpiew pieśni patriotycznych, wykonanych przez chór szkolny. Na koniec uczniowie klas VII i VIII wzięli udział w warsztatach historycznych, prowadzonych przez pana Artura Ossowskiego - przedstawiciela IPN  w Łodzi.

Czytaj więcej...
ostatki

06.03.2019

OSTATKI

We wtorek w ostatni dzień karnawału – czyli w tak zwane ostatki  uczniowie jak również nauczyciele, przebrali się w ciekawe stroje i wędrowali po szkolnych korytarzach. Do szkoły przybyli również tzw. przebierańcy - nasi lokalni artyści z zespołu  "Jacy tacy Moszczeniacy". Przy ich śpiewie i w rytm zagranej muzyki wszyscy miło się bawili. W tym dniu każdy był radosny i uśmiechał się na widok sąsiada w ławce, który wyglądał tak, jakby wyszedł prosto z jakiejś bajki. Również w godzinach popołudniowych odbył się bal przebierańców, na którym to trudno było rozpoznać kolegów i koleżanki. W ten radosny sposób pożegnaliśmy karnawał.

Czytaj więcej...
starostwo

05.03.2019

LEKCJI SAMORZĄDNOŚCI CIĄG DALSZY

    22 stycznia br. uczniowie klas ósmych wraz z nauczycielami p. Beatą Piejek, p. Lidią Sacińską oraz p. Moniką Badek  wzięli udział w niecodziennej lekcji wiedzy o społeczeństwie. W ramach zajęć dotyczących samorządności odwiedzili oni Starostwo Powiatowe w Piotrkowie Tryb.                    Z uczniami spotkali się przedstawiciele najwyższych władz powiatowych: Starosta Powiatu Piotrkowskiego - Piotr Wojtysiak, Wicestarosta - Dariusz Magacz oraz Ireneusz Czerwiński – Sekretarz Powiatu.    Podczas zajęć młodzież miała szansę wykazać się wiedzą, którą zdobyła na lekcjach w szkole i podczas wycieczki do UG w Moszczenicy oraz dowiedzieć się wielu nowych, interesujących rzeczy dotyczących funkcjonowania powiatu, w tym zakresu i form jego działania.    Po krótkich wykładach wygłoszonych przez Pana Starostę i Pana Wicestarostę, uczestnicy wycieczki, pod opieką Pana Czerwińskiego, udali się na zwiedzanie budynku zajmowanego przez Starostwo. Jego ciekawa historia zainteresowała młodzież. Największe poruszenie wśród uczniów wywołała wizyta w dwóch miejscach. Pierwszym z nich był gabinet Pana Piotra Wojtysiaka, gdzie pozując do pamiątkowego zdjęcia, w fotelu Gospodarza  Powiatu zasiadł uczeń Szczepan Midera. Drugie miejsce to, znajdujący się w piwnicach, dawny skarbiec NBP, w którym obecnie znajduje się archiwum.Po zakończeniu zwiedzania młodzież i opiekunowie udali się ponownie do sali obrad, gdzie Wicestarosta Dariusz Magacz wręczył wszystkim pamiątkowe upominki i wyraził zadowolenie z faktu, że młodzi ludzie interesują się sprawami samorządności, co dobrze rokuje w kwestii dalszego rozwoju powiatu.Na zakończenie uczniom życzono jak najwyższych wyników z egzaminów ósmoklasisty oraz udanych i bezpiecznych ferii zimowych.

Czytaj więcej...
ffd

26.03.2019

Występy artystów z Katowic

W dniu 20 marca mieliśmy okazję podziwiać występy grupy artystów ze studia Carnaval "Art Voyager". Wykonali oni efekty specjalne (lasery, dym sceniczny, podświetlenia) oraz pokazali zabawny taniec pięknej Jasmine, występy wielkiej lalki oraz różowej pantery i  rosnącej Matrioszki. Atrakcją był człowiek sprężyna. Wszyscy doskonale się bawili i podziwiali talent  komików.

Czytaj więcej...

Wyszukiwarka