wycieczka

08.05.2019

WYCIECZKA KLAS PIERWSZYCH

W pierwszy majowy poniedziałek uczniowie klasy Ic wybrali się na wycieczkę do Piotrkowa Trybunalskiego. Pierwszym punktem programu była wizyta w Miejskim Ośrodku Kultury. Tutaj pierwszoklasiści obejrzeli spektakl teatralny „Jak Rumcajs Cypiska uratował”. Na wszystkich duże wrażenie zrobiły przebrania aktorów. Najwięcej pisków było, gdy na scenie pojawiła się ogromnych rozmiarów pajeczyca z Żacholeckiego Lasu.
Kolejnym punktem wycieczki było spotkanie ze strażakami z Komendy Straży Pożarnej
w Piotrkowie Tryb. Dzieci z dużym zainteresowaniem obejrzały samochody strażackie i inny sprzęt potrzebny do ratowania ludzi. Najbardziej podobał się im pokaz zjeżdżania w dół ślizgiem
w wykonaniu strażaków oraz rozmowa przez walkie talkie. Dzieci zadawały sporo pytań. Na koniec kilkoro z nich stwierdziło, że w przyszłości będą strażakami.
Po wizycie w straży uczniowie pomaszerowali do Parku im. księcia Józefa Poniatowskiego. Tam nie tylko podziwiali piękno przyrody, ale także mieli możliwość pobiegania po parkowych alejkach i spędzenia kilku chwil na placu zabaw. Dzieciom spodobał się Ogród Botaniczny z wieloma gatunkami roślin.
Następnym punktem programu było zwiedzanie najstarszej części miasta. Wychowawczyni, Anna Zasępa oprowadziła swoich podopiecznych po zabytkowych, wąskich uliczkach, pokazała im stare mury miejskie, budynek I Liceum Ogólnokształcącego, kościół Jezuitów, piotrkowską Farę,
a także  miejsce, gdzie dawniej stał ratusz miejski. Uczniowie bardzo zainteresowali się pręgierzem, który jest ustawiony na Rynku Trybunalskim. Dowiedzieli się także do czego kiedyś służył rynsztok. Dzieci z zainteresowaniem zaglądały na stare podwórka i wyobrażały sobie jak dawniej wyglądało życie mieszkańców Piotrkowa. Uczniowie dowiedzieli się o tym, że właśnie w tym miejscu było kręcone wiele znanych filmów.
Kolejnym etapem wycieczki było podziwianie piotrkowskiego zamku oraz rzeki Strawy. Uczniowie nie mogli się nadziwić, że w przeszłości pływała po niej łodzią królowa Bona. Dzisiaj bowiem, rzeka zamieniła się w wąski strumyk.
Zupełnie innym przeżyciem było oglądanie Mediateki. Ta nowoczesna budowla, prawie cała ze szkła będzie niebawem oddana do użytku. Dzieciom bardzo podobał się nie tylko sam budynek, ale także pięknie zagospodarowane otoczenie z mnóstwem kwitnących tulipanów.
Podczas wycieczki uczniowie zobaczyli także przepiękną siedzibę sądu rejonowego, cerkiew prawosławną oraz wieżę ciśnień – symbol Piotrkowa. Dowiedzieli się również, co oznacza nazwa parku – „Krzywda”.
Ostatnim, wyczekiwanym punktem wycieczki był posiłek w McDonald’s.
W opiece nad dziećmi pomagała pani Ewa Jaguś. To dzięki niej wszyscy wrócili do szkoły cali i zdrowi.

Tagi: WYCIECZKA

Aktualności

ghf

18.06.2019

BEZKONKURENCYJNA KINGA

Kinga Bąbol, uczennica klasy VII d, zdobyła Nagrodę specjalną w V Międzyszkolnym Konkursie Piosenki Ludowej w Jarostach. Kinga zachwyciła jurorów i publiczność tradycyjnym śpiewem ludowym połączonym z wykonaniem a cappella oraz grając wstęp i przygrywkę na saksofonie. Wykonała tradycyjną kurpiowską pieśń ludową "Pozic mamo roz". Nad pomysłem i przygotowaniem czuwał nauczyciel muzyki Robert Bykowski. Serdecznie gratulujemy!

Czytaj więcej...
wq

18.06.2019

SUKCES NA MARATONIE MATEMATYCZNYM

Uczniowie z naszej szkoły brali udział w Maratonie Matematycznym w Piotrkowie Tryb. Na 11 uczestniczących drużyn nasi uczniowie zajęli VI miejsce. Szkołę reprezentowali: Krystian Szelest z kl. VII d, Weronika Przybysz z kl. VIII b, Bartłomiej Malec z kl. VI b. Dodatkowo Krystian i Weronika zdobyli XV miejsce i otrzymali dyplom wyróżnienia w tym konkursie. Jesteśmy z nich dumni:)

Czytaj więcej...
k

18.06.2019

DZIEŃ MAMY I TATY U PRZEDSZKOLAKÓW

Dla swoich kochanych rodziców, grupa przedszkolaków pod okiem Pani Pauliny przygotowała przepiękny występ. Oto zdjęcia....

Czytaj więcej...
z

18.06.2019

OBCUJEMY Z PRZYRODĄ

14 czerwca 2019 r. uczniowie klasy Ic wybrali się na wycieczkę do Leśnej Osady Edukacyjnej w Kole. Tu czekał na nich leśnik – pan Paweł Kowalski. Oprowadził on pierwszoklasistów po terenie Osady i przekazał ciekawe informacje o zwierzętach przebywających pod jego opieką. Dzieci widziały konie, lisy, sowę, orła bielika, osła, bociany, dzika. Największe jednak wrażenie zrobiło na wszystkich spotkanie z sześciotygodniowym łosiem.  Oprócz kontaktu ze zwierzętami, dzieci miały zapewnione jeszcze inne atrakcje, przygotowane przez wychowawcę i rodziców. Były to zawody sportowe (przeciąganie liny, czołganie się w tunelu, skoki w workach) oraz malowanie twarzy, malowanie paznokci, zaplatanie warkoczyków. Dużo radości sprawiło dzieciom wykonywanie zabawek z nadmuchiwanych baloników.  Rodzice nie zapomnieli także o wspólnym posiłku. Przygotowali dla dzieci kiełbaski z grilla i napoje chłodzące. Na koniec wszyscy uczestnicy wycieczki otrzymali nagrody za udział w zawodach sportowych. W taki oto sposób uczniowie klasy Ic świętowali Dzień Dziecka.

Czytaj więcej...
;

11.06.2019

WIZYTA W MIEJSKIEJ BIBLIOTECE PUBLICZNEJ

Już 26-ty raz Miejska Biblioteka Publiczna w Piotrkowie Trybunalskim zorganizowała konkurs plastyczny dla dzieci chorych i niepełnosprawnych. Na galę wręczenia nagród przybyła ponad setka uczestników z całego powiatu piotrkowskiego. Naszą szkołę, jak co roku, reprezentowała liczna grupa utalentowanych, wrażliwych dzieciaków. Najpierw obejrzeliśmy wszystkie wyeksponowane prace, odszukaliśmy swoje i zrobiliśmy sobie zdjęcia na ich tle. Do wspólnej fotografii z naszymi milusińskimi pozowała Pani, która z ramienia MBP organizuje to przedsięwzięcie i rozpoznaje już stałych uczestników, bo połowa naszego stadka to bywalcy, świetnie poruszający się po zabytkowym wnętrzu dawnej synagogi. Upragnione nagrody wręczone zostały przez osoby zarządzające powiatem, gdyż Starostwo Powiatowe obejmuje to wydarzenie honorowym patronatem. Niejedna osoba dorosła może więc pozazdrościć naszym dzieciakom gratulacji i uścisku ręki wicestarosty, Pana Dariusza Magacza. Kolejnym, oczekiwanym punktem imprezy był teatrzyk. Reakcja widowni była jak zwykle żywiołowa, co świadczy o tym, że dzieci choć już zmęczone nadmiarem emocji jeszcze nie wyłączyły się i współtworzyły spektakl. Całości uroczystości dopełnił poczęstunek oraz możliwość wykonania sobie zdjęć z wykorzystaniem śmiesznych akcesoriów. Zaopatrzeni w kolorowe balony, w doskonałych nastrojach, bezpiecznie wróciliśmy do szkoły, gdzie czekał na nas obiad i rodzice.

Czytaj więcej...
a

17.06.2019

OSTATNI WSPÓLNY WYJAZD

    W dniach 05-07 czerwca klasy ósme oraz jedenaścioro uczniów z klas szóstych, brały udział w wycieczce. Opiekę nad uczniami sprawowały: Alicja Staniaszek, Ewa Baranowska, Monika Badek i Izabela Pawłowska.     Pierwszego dnia podziwialiśmy Jezioro Czorsztyńskie, powstałe w wyniku wybudowania zapory między dwoma średniowiecznymi zamkami – Czorsztyn i „Dunajec” w Niedzicy. Ten ostatni zwiedzaliśmy wraz z przewodnikiem, a później podziwialiśmy widoki ze statku wycieczkowego, płynąc po wodach jeziora.    Drugi dzień to wizyta na Słowacji. Pojechaliśmy z przewodnikiem w rejon Tatr Bielskich, gdzie zwiedzaliśmy Jaskinię Bielską. Trasą turystyczną przeszliśmy 1370 m. - w tym 860 schodów. Podczas zwiedzania podziwialiśmy naciekowe wodospady oraz  stalagmity, stalaktyty i stalagnaty, jeziorka i inne interesujące formy jaskiniowych ozdób. W jaskini było zimno, w porównaniu z temperaturą na powierzchni.    Trzeci dzień tu spływ Dunajcem ze Sromowców Niżnych do Szczawnicy. Niezapomniane wrażenia, których doświadczyliśmy płynąc przełomem Dunajca, granicą Polski ze Słowacją. Przepływaliśmy u stóp Trzech Koron. Flisacy urozmaicali  nam czas opowieściami.  Jeszcze tylko czas na kupienie pamiątek w Szczawnicy. Zmęczeni, ale pełni wrażeń wracamy do Moszczenicy.

Czytaj więcej...

Wyszukiwarka