Technologia Informacyjno - Komunikacyjna

  • W naszej szkole od kwietnia 2018 r. realizowany jest projekt „Zaprogramuj przyszłość” pod patronatem Fundacji Orange i Stowarzyszenia Mistrzów Kodowania. Biorą w nim udział uczniowie klas I – III, którzy pod przewodnictwem swoich nauczycieli Pauliny Głowackiej - Słowianek, Ewy Jaguś, Anetty Janczak, Agnieszki Korytkowskiej i Tomasza Jarosa uczą się podstaw programowania. Jest to kompleksowy projekt edukacji cyfrowej skierowany do uczniów szkół podstawowych z małych miejscowości w całej  Polsce. Nauczyciele pod okiem doświadczonych trenerów online prowadzą lekcje z programowania  z użyciem komputerów, robotów, tabletów czy też mat edukacyjnych. Wszyscy dobrze się bawią i uczą ciekawych rozwiązań oraz przydatnych w obecnej rzeczywistości cyfrowej.


  • Informujemy, iż nasza szkoła przystąpiła również do projektu  ,,Szkoły nowych horyzontów - rozwijanie indywidualnych predyspozycji uczniów szkół podstawowych z terenu Gminy Moszczenica''. Całe przedsięwzięcie zostanie zrealizowane ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w Ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020. 

W ramach przedstawionego projektu  w naszej szkole prowadzone będą następujące zajęcia:

Nazwa zajęcia

Klasy

Nauczyciel prowadzący

Liczba uczestników

Koło matematyczne ,,M@tem@tyk@ – zabawy komputerowe”

I

Anna Zasępa

8

Koło języka angielskiego ,,Mali odkrywcy”

I

Justyna Szafrańska-Zabłocka

8

Koło ,,Mali informatycy”

I-III

Agnieszka Korytkowska/Tomasz Jaros

16

Koło przedsiębiorczości ,,Jestem przebojowy czy przedsiębiorczy”

I-III

Agnieszka Kaleta

8

Koło matematyczne ,,Matematyka to dobra zabawa”

II

Małgorzata Oleska

8

Koło matematyczne ,,Z matematyką za pan brat”

III

Anna Pawlik

8

Koło matematyczne ,,Jeśli lubisz matematykę”

V-VIII

Joanna Ryś/Dagmara Zaborowska

16

Koło chemiczne ,,Ciekawostki chemiczne”

VII-VIII

Alicja Staniaszek

8

Zajęcia rozwijające zainteresowania ,,Człowiek i jego środowisko”

VII

Celina Galia

8

Koło przyrodniczo – geograficzne ,,Wędrówki po Polsce”

IV-V

Urszula Król

8

Koło języka angielskiego ,,English Explorers”

VII

Marzena Wójcik

8

Koło języka angielskiego ,,New inspirations in English”

V

Anetta Janczak

8

Zajęcia z doradztwa zawodowego ,,Mądrze zaplanuj swoją przyszłość”

VI-VII

Agnieszka Kaleta

10

Zajęcia dydaktyczno-wyrównawcze ,,Lubię chemię”

VII-VIII

Alicja Staniaszek

5

Zajęcia dydaktyczno-wyrównawcze z matematyki ,,Czy to takie trudne?”

I-II

Małgorzata Patura

5

Zajęcia dydaktyczno-wyrównawcze ,,Polub matematykę”

VI - VIII

Małgorzata Wójcik/Agnieszka Magacz

10

Zajęcia logopedyczne

IV-V

Lidia Sacińska/Izabela Wojtysiak

8

Wyjazdy edukacyjne

…………

……………………………………………………………

………………
Aktualności

a

09.12.2019

PASOWANIE PIERWSZOKLASISTÓW NA CZYTELNIKA

"Czytelnika nie można zniewalać, czytelnika się urzeka." Antoine de Saint-Exupery.W pełni zgadzamy się z autorem „Małego Księcia” i dlatego dla naszych najmłodszych czytelników, pierwszoklasistów, chcąc wprowadzić ich w magiczny krąg książek przygotowałyśmy coś, co mamy nadzieję sprawi, że czytanie stanie się ich pasją. Zwykle stawiamy na zwierzęta, bo wszystkie dzieci je kochają, mają, albo chciałyby je mieć. Marzą o własnym psie, kocie, chomiku i… uwierzcie mi, że znalazłyby się i takie, które chętnie zaprzyjaźniłyby się nawet z dżdżownicą.  Zważywszy na to, że wyobraźnia poetów bliska jest dziecięcej fantazji, mamy w czym wybierać  wśród dorobku klasyków, jak i młodych, lecz równie wspaniałych adeptów pióra, aby stworzyć widowisko, którym oczarujemy dzieciaki. Tym razem z magazynu różnych różności biblioteki wytaszczyłyśmy słonia dosłownie i w przenośni. Słoń, prawie jak żywy, choć z tektury, stanął w czytelni biblioteki, która stała się miejscem spotkania pierwszaków z nami – bibliotekarkami. Na początek zaserwowano wiersz – klasyk „Słoń Trąbalski”, potem garść informacji o słoniach w wersji naukowej w formie prezentacji multimedialnej. Zanim przeszłyśmy do dalszej części wydarzenia, sprawdziłyśmy, czy młodzież przyswoiła podaną im wiedzę. Okazało się, że z większością pytań nie było najmniejszych problemów. Kując żelazo póki gorące, przekazałyśmy informacje dotyczące sposobu korzystania z biblioteki oraz o poszanowaniu wypożyczanych książek. Żeby podkreślić wagę i świadomość dzieci jak ważne dla człowieka są książki i ich czytanie, złożono uroczyste przyrzeczenie, że będą czytać książki i je szanować. Nasi nowi czytelnicy zostali obdarowani zakładkami. Potem wybrali sobie książkę, którą wypożyczyli do domu. Mamy nadzieję, że maluchy połkną bakcyla czytania, a niektóre z nich staną się wręcz molami książkowymi. „Człowiek musi czasem chorować.Chociażby po to, żeby poczytać.” (Akutagawa Ryunosuke)My życzymy czytania bez chorowania.

Czytaj więcej...
we

29.11.2019

SPOTKANIE Z WETERYNARZEM

We wtorek, 26.11.2019r., uczniowie klas V spotkali się z panią weterynarz Dagmarą Kowalczyk. Pani weterynarz  przywiozła ze sobą kota, który bardzo spodobał się dzieciom. Lekarka  opowiadała o ciekawostkach, niebezpieczeństwach oraz codziennej pracy weterynarza. Dzieci dowiedziały się o konieczności szczepień zwierząt  i obowiązkowym  przestrzeganiu  higieny po każdej zabawie z pupilem,  myć ręce. Spotkanie pozwoliło uczestnikom na poznanie, choć po części, tego ciekawego i odpowiedzialnego zawodu. Może przez to ktoś odkryje w sobie jakieś predyspozycje do tego zawodu, jakieś pasje - kto wie? Serdecznie dziękujemy pani  weterynarz za dostarczenie nam tylu wiadomości i wspaniałych przeżyć.

Czytaj więcej...
zx

29.11.2019

DZIEŃ MISIA

25 listopada – to Dzień Misia. Szkoła zamieniła się w plac zabaw dla pluszaków. Każdy przyniósł nawet po kilka ulubionych maskotek. SU zorganizował świetną zabawę polegającą na poszukiwaniu misia ukrytego w tajemnych miejscach. Na poziomie klas 0 – misia znalazła Sandra Plich. W klasach I najlepszym poszukiwaczem okazał się Jakub Hajduk. Z klas drugich misia znalazł Andrzej Marczak,      a z klas trzecich Maja Borowska.

Czytaj więcej...

03.12.2019

WYNIKI KONKURSU

Wyniki konkursu „Sulejowski Park Krajobrazowy – Tu też są piękne miejsca” dla klas IV-VIII szkół podstawowych  W dniu 25.10.2019 r. odbyło się  rozstrzygnięcie konkursu fotograficznego „Sulejowski Park Krajobrazowy – Tu też są piękne miejsca”   dla uczniów klas IV – VIII szkół podstawowych. Nagrody przyznano: I miejsce – Jakub Staniaszek klasa V a II miejsce – Dariusz Kawnik klasa IV a III miejsce – Aleksander Sońta. Ponadto przyznano 2 wyróżnienia: - Nela Jaguś klasa IV a - Dominik Pietrzak klasa IV a Zwycięzcom i wyróżnionym serdecznie gratulujemy, o terminie wręczenia nagród poinformujemy telefonicznie.

Czytaj więcej...
a

03.12.2019

DZIEŃ ŻYCZLIWOŚCI I POZDROWIEŃ

21 listopada to Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień. SU przypomniał o tym młodszym uczniom naszej szkoły. W tym dniu wszyscy mogli napisać i zawiesić na specjalnej tablicy pozdrowienia lub życzenia dla ulubionych osób. Do życzeń dołączyły się też panie dyrektor. Podczas apelu dzieci określały cechy człowieka życzliwego, a następnie przekazały sobie wzajemnie życzliwe pozdrowienia. Przyświecało nam hasło wymyślone przez panie opiekunki SU: „Mówię „dzień dobry” i się uśmiecham, więc na to samo od innych czekam”.

Czytaj więcej...
a

25.11.2019

KONFERENCJA HISTORYCZNA

W dniu 19 Listopada 2019 r. uczniowie partnerskich szkół z Moszczenicy i Uładówki wzięli udział  w konferencji historycznej pod hasłem „Ojcowie i Matki Niepodległości”. Była to okazja, by w ciekawy sposób opowiedzieć o ludziach, którzy  przyczynili się do odzyskania przez Polskę upragnionej wolności po 123 latach zaborów. Prezentację rozpoczęliśmy od najważniejszej postaci – Józefa Piłsudskiego, który jest dla nas, Polaków, symbolem odrodzenia Ojczyzny. Wśród królewskich grobów na Wawelu – znalazł swoje należne miejsce. W panteonie Ojców Niepodległej szczególnie barwną osobowością jest także Ignacy Jan Paderewski urodzony w Kuryłówce na Podolu. Artysta światowej sławy, pożądany przez tłumy słuchaczy najsłynniejszych sal koncertowych, był zarazem wielkim patriotą. Choć zyskał opinię jednego z największych mówców swoich czasów i z łatwością rozprawiał w pięciu językach, nie myślał o karierze zawodowego polityka. Włączył się w prace przy odbudowie niepodległości kraju, wiedząc, że jego kontakty i renoma na arenie międzynarodowej przysłużą się Ojczyźnie. Przybliżając sylwetki wielkich Polaków, nie zapomnieliśmy o kobietach, które także angażowały się w walkę o wolność i niepodległość Polski i w pełni zasłużyły na tytuł Matki Niepodległości. Wśród nich jest Aleksandra Szczerbińska, odznaczona Orderem Virtuti Militari, działaczka Organizacji Bojowej, w której poznała swojego przyszłego męża - Józefa Piłsudskiego. W czasie I wojny światowej służyła jako komendantka kurierek legionowych oraz aktywna konspiratorka w Polskiej Organizacji Wojskowej. Przywołując pamięć tych, którym zawdzięczamy nasze wolne, suwerenne państwo, uczciliśmy niezwykle ważne  wydarzenie  -  101 rocznicę odzyskania niepodległości. 

Czytaj więcej...

Wyszukiwarka