Witamy, jeszcze przed wakacjami pragniemy zachęcić Was do odwiedzania naszej biblioteki. Wiemy, że letnia pogoda nie sprzyja wzmożonemu czytelnictwu, ale tak naprawdę wymówka zawsze się znajdzie. Na pewno nie można powiedzieć, że z naszej strony nie dokładamy wszelkich starań, aby namówić Was do czytania. Oto kolejna partia nowości. Pokrótce je przedstawimy:
Rozrasta się nam bestselerowa seria dla najmłodszych – „Czytam sobie”. Książeczki te są ładnie wydane i pięknie ilustrowane. Mają dużą czcionkę i krótkie teksty na stronie. Wszystko to sprawia, że z samodzielnym czytaniem ich radzą sobie dzieci już pierwszego etapu edukacji.
A książeczki te nie są o przysłowiowej Ali, która ma kota. Przedstawiają w przystępny sposób znane postaci, jak choćby papieża Jana Pawła II – „Wielki Karol i mały Lolek”.
Prezentują wydarzenia, które ciągle inspirują twórców filmów – „Historia pewnego statku”. O rejsie „Titanica”. Wreszcie wskazują miejsca interesujące, które warto odwiedzić, jak – „Figle w fokarium”. Młodzi sportowcy często omijają bibliotekę, a z książeczki „Mecz o w wszystko” mogą dowiedzieć się, jak wygląda dzień z życia piłkarza.
Pojawiła się również seria rozwijająca dzieci matematycznie, która nosi tytuł „Liczę sobie”. Prosimy, aby nie traktować ich jak ćwiczenia, nie piszcie, nie wklejajcie, gdyż książki te są własnością wszystkich obecnych, jak i przyszłych uczniów naszej szkoły.

desc

desc

Jesteśmy w tej świetnej sytuacji, że z racji tego, iż pieniądze na zakup obecnych książek wypracowałyśmy wraz z całą społecznością szkoły na dorocznym kiermaszu wielkanocnym, mogłyśmy pozwolić sobie na kupno ekskluzywnej serii „Poczytaj mi mamo”. I tak do już posiadanych przez bibliotekę części, dokupiłyśmy: „Poczytaj mi mamo- księga szósta”, „Ksiądz Twardowski dzieciom –wiersze”, „Ksiądz Twardowski dzieciom- opowiadania”. Z tej samej serii dostępne są też: Astrid Lindgren „Przygody Emila ze Smalandii”, „Baśnie i legendy polskie” oraz „Klasycy dzieciom”.

desc

Dla ciekawskich proponujemy książki „Skąd się wzięło moje nazwisko”. Mamy nadzieję, że lukę edukacyjną wypełni pozycja Marcina Brykczyńskiego „Skąd się biorą dzieci?”

desc

Tematykę historyczną oraz złożoność religijno- kulturową świata przybliża kolejna grupa książek.
I tak „Opowieści biblijne” i „Stary Noe” dotyczą naszych fundamentów kulturowych i światopoglądowych. Książką Elizy Piotrowskiej: „Chrzest Polski i woja Mściwoja” wpisałyśmy się w obchody 1050 rocznicy Chrztu Polski. W aspekcie problemu emigrantów z krajów islamskich ogarniętych wojnami religijnymi książka Renaty Piątkowskiej „Która to Malala?” wydaje się bardzo aktualna. Książka szczególnie watra polecenia. Opowiada prawdziwą historię, która ma dalszy ciąg, bo choć bohaterka już osiągnęła bardzo wiele, otrzymała Pokojową Nagrodę Nobla, to być może jeszcze świat o niej usłyszy. Póki co konsekwentnie realizuje swój plan zdobycia bardzo dobrego wykształcenia. W 2015 roku zdała maturę na szóstki i piątki.

desc

Kolejną prezentowaną grupę książek łączy jedno – nazwisko autora. Wszystkie te książeczki napisał bardzo już znany i lubiany pisarz młodego pokolenia – Grzegorz Kasdepke. A, że sam wyżej wymieniony ma świadomość swojej wartości (można zauważyć), gdyż na stronie tytułowej jednej z jego książek widnieje takie dowcipne wyróżnienie: KASdepke w nazwisku. Tak się składa, że i my bardzo lubimy twórczość mistrza i w ciemno kupujemy wszystko, co tylko ukaże się na rynku. Mamy GO tak dużo, że będzie miał swoją własną półkę, a może wkrótce cały regał… Pisarz tej miary nie ma problemu z podejmowaniem współpracy z osobami, które są Ryszard Petru współautorem dwóch książek: „Zaskórniaki i inne dziwadła z krainy portfela 50 opowiastek z ekonomią w tle (puls jedna)”oraz: „Pestka, drops, cukierek”.

desc

desc

Jak sami widzicie, w naszej bibliotece jest wiele nowych, wartościowych i pięknych książek. A oto te, które wyróżnia szczególnie piękna oprawa graficzna, jak choćby „OCZY” Iwony Chmielewskiej, czy „Kot ty jesteś?” Marcina Brykczyńskiego i Elżbiety Wasiuczyńskiej, która tę książkę przepięknie zilustrowała.

desc

A ten stosik „Kubusia Puchatka” zakupiłyśmy za pieniądze, które pochodziły ze sprzedaży Kremówek Papieskich w ramach obchodów Święta Bibliotek Szkolnych.

desc

Niektóre z tych książek już przeczytałyśmy, dlatego z całą odpowiedzialnością możemy je Wam gorąco polecić –
Małgorzata Zawadzka, pisząca ten tekst

desc

i Agnieszka Migdal redagująca te strony.

desc